168 hodín #45

Uplynulo ďalších 168 hodín a preto sa poďme pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti, ktoré pohli svetom filmov, seriálov, videohier a spoločenských hier za uplynulý týždeň.

Filmy a seriály
 • Fanúšikovia seriálu Doctor Who sa v marci môžu tešiť na vydanie stratenej série Doctor Who: Fury from the Deep. Pôjde o šesť častí, ktoré sa mali odvysielať v 60. rokoch, ale akosi vypadli z archívu BBC. Tvorcovia využili zachované zvukové nahrávky, ku ktorým dorobili animácie.
 • O službe Disney+ sa v posledných týždňoch u nás neustále hovorí. Fanúšikovia sa aj vďaka Marvel seriálom nevedia dočkať, kedy služba dorazí aj k nám, ale zatiaľ ich musí „upokojiť“ iba informácia, že streamovacia platforma ohlásila zdražovanie. Jej súčasťou sa totiž stane aj nový stream Star, ktorý má navyše oproti bežnej službe ponúknuť ešte viac filmov a exkluzívnych titulov.
 • Spomenuli sme Marvel, tak sa pri ňom zastavme. Disney totiž informovalo, že sa seriálu Loki dočkáme už 11. júna. Zároveň údajne Kevin Feige tvrdí, že seriály, ktoré mali byť pôvodne len minisériami pre filmy, zrejme v MCU dostanú väčší priestor. Nie je preto vylúčené, že by sme sa mohli dočkať druhej série WandaVision, ktorá každým týždňom láme rekordy. A aby toho nebolo málo, dozvedeli sme sa aj podtitul nového Spider-Mana. Ten by mal do kín doraziť v decembri a oficiálne celý názov bude znieť: Spider-Man: No Way Home. Ako pripomenul Tom Holland, jeho kontrakt s Marvelom týmto filmom skončí, takže sa fanúšikovia pýtajú, čo bude so Spider-Manom v MCU.

 • Počas týždňa sa potešili aj fanúšikovia Star Wars. Disney totiž zverejnilo dátumy premiér Star Wars: The Bad Batch, a to na 4. mája. A na jeseň je naplánovaný The Book of Boba Fett, čo je spin-off seriálu The Mandalorian.
 • Úspešný komediálny seriál Frasier sa po 17 rokoch vráti na televízne obrazovky. Svoju účasť potvrdil už aj hlavný predstaviteľ snobského psychiatra Kelsey Grammer.
 • J. J. Abrams má pracovať na novom filmovom Supermanovi. Toho by si mal zahrať skvelý herec Michael B. Jordan, ktorého sme mohli vidieť napr. vo filme Creed.
Videohry
 • Americký prezident Joe Biden podpísal nový príkaz, ktorým sa chystá preskúmať takzvaný zásobovací reťazec. Ten bude mať za úlohu prísť na to, čo viedlo k nedostatku nových konzol a grafických kariet na trhu. Malo by isť o 100-dňové posudzovanie reťazca a hľadania chýb v zásobovaní. Nepôjde však, samozrejme, iba o konzoly a grafické karty.
 • Henry Cavill na sociálnej sieti zverejnil fotografiu z natáčania nového Zaklínača. Na tom by nebolo nič divné, keby na nej nedržal papiere s rozmazaným textom. Spolu s popisom fotky: „Tajný projekt? Alebo len papiere s náhodnými slovami…. Počkáme a uvidíme.“ Ten totiž spustil hotové šialenstvo. V rozmazanom texte skalní fanúšikovia rozlúštili slová ako Cerberus, Reaper alebo Geth. A to sú predsa slová, ktoré sa jednoznačne spájajú so sériou Mass Effect. Okamžite sa tak spustila lavína reakcií. Pracuje Cavill na televíznom spracovaní populárnej série, alebo sa objaví v jednom z nových dielov hry? To nateraz nik nevie.
 • Sony počas týždňa priniesla pomerne veľkú dávku nových informácií nielen o PlayStation 5. Dočkať by sme sa mali napr. nového VR headsetu, hry Days Gone na PC, ale aj odkladu Gran Turisma, ktorého sa nedočkáme skôr ako v roku 2022. Sony navyše počas týždňa odvysielala aj ďalšiu epizódu zo série State of Play, ale nič zásadného na ňom neodznelo.

Spoločenské hry
 • Fantasy Flight Games potvrdilo, že sa chystá dotlač až 2 rozšírení pre obľúbenú hru Panství hrůzy. Tie sa časom dočkajú aj českej lokalizácie.

 • Spoločenská hra Nidavellir sa dočká rozšírenia, ktoré ponesie názov Thingvellir. Ak holdujete verbovaniu trpaslíkov po krčmách, tak viete, po čom siahnuť.
Nidavellir
Fanúšikovia hry Nidavellir sa dočkajú rozšírenia (Foto: gamescrusade.co.uk)

A na záver vám do pozornosti dávame našu marcovú akciu. Zbierka kníh pre deti z detského domova bude prebiehať počas celého marca – viac informácii k nej sa dozviete na našich sociálnych sieťach.

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.