168 hodín #44

Uplynulo ďalších 168 hodín a preto sa poďme pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti, ktoré pohli svetom filmov, seriálov, videohier a spoločenských hier za uplynulý týždeň.

Filmy a seriály
 • Tim Burton, ktorý stojí za snímkami ako Ed Wood či Batman, sa najnovšie pustí do seriálu pre Netflix. Ten ponesie názov Wednesday a ak je vám toto meno povedomé, tak vám pripomenieme, že ide o jednu z najobľúbenejších členov rodiny Addamsovcov. Namiesto príbehu celej rodiny sa však bude seriál zameriavať práve na Wednesday.
 • Marvel získal späť práva na postavy Daredevil a Jessica Jones. Ako to využije sa zatiaľ nevieme, ale ide o potešujúcu informáciu.
 • Herec Ray Park na svojom Instagrame zverejnil fotografiu, ako sa maskuje ako Zabrak a Sith Darth Maul. Fanúšikovia sa ihneď pustili do špekulácií, či ide o staré fotky alebo sa tejto známej postavy zo Star Wars dočkáme v nejakom novom projekte. Zatiaľ však herec ani nikto ďalší nič oficiálne nepotvrdili.
 • Ešte sa vrátime k Marvelu. V posledných týždňoch totiž valcuje svojim novým seriálom, ktorý je vôbec prvý, ktorý spadá pod Marvel Cinematic Universe – WandaVision. Ten každou časťou naberá nových a nových fanúšikov, čo vyvrcholilo tým, že po piatkovom zverejnení siedmej epizódy na Disney+ služba na niekoľko minút spadla v USA, Kanade a v Spojenom kráľovstve. Kompetentní by asi mali pred odvysielaním poslednej časti, ktorá nás čaká o dva týždne, posilniť servery. Pripomíname, že streamovacia služba je doposiaľ dostupná len vo vybraných krajinách.
Videohry
 • V piatok a v sobotu sa konal ďalší ročník BlizzConu, ktorý sa ale kvôli pandémii koronavírusu uskutočnil výlučne v online priestore. Blizzard na akcii oznámil vydanie remasteru Diabla II, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok, predstavil vydanie klasík z 90. rokov 20. storočia či priblížil, ako je na tom vývoj Overwatch 2. Toho by sme sa však nemali dočkať v tomto roku.
 • Epic Games Store opäť raz rozdáva až dva tituly zadarmo. K dispozícii budú do štvrtka. Dovtedy si môžete vyzdvihnúť strieľačku Rage 2 a indie hru Absolute Drift: Zen Edition.
 • Bloober Team je poľské štúdio, ktoré nám pred pár týždňami donieslo, pomerne dobre hodnotenú hororovku The Medium. Najnovšie informácie hovoria o tom, že vývojári už vyše roka majú pracovať aj na novom titule. Ten má byť taktiež hororový a podľa slov jedného z členov štúdia majú na ňom pracovať s japonským vydavateľom. Okamžite sa tak rozšírili šumy, že by malo ísť o nový Silent Hill. Kde je pravda sa ale zatiaľ nevie.
Spoločenské hry
 • Hráči, ktorí majú radi detektívne hry sa môžu tešiť z vydania novinky Mikromakro: Město zločinu, ktorú prinieslo vydavateľstvo MINDOK. Hra sa už dostala do skladov obchodov, takže všetci, ktorí chcú prísť na to, kto zabil predavača hamburgerov si ju môžu nájsť možno aj v ponuke svojho obľúbeného dodávateľa spoločenských hier.
 • Vydavateľstvo MINDOK prostredníctvom sociálnych sietí informovalo, že po úspechu hier Jurská sváča a Jurská véča hodlá vydať ďalšiu hru z tohto žánru. Hra ponesie názov Komáří hody a vašim cieľom bude pomocou tukana a chameleóna vyzbierať z jazierka čo najviac komárov. Dátum vydania je naplánovaný, celkom symbolicky, na tohtoročné leto.
 • Stroganov je názov novej spoločenskej hry, ktorá sa pred pár dňami dostala do predpredaja. Má ísť o príjemné, stredne náročné euro, ktoré sa má navyše nielen dobre hrať, ale lákať má aj na pohľad vďaka krásnym ilustráciám.
 • Fanúšikovia populárnej stolnej hry Great Western Trail mali v uplynulý týždeň dôvod na radosť. Vydavateľstvo Eggertspiele totiž oznámilo, že nielenže tento rok vydá druhú verziu originálu z roku 2016, ale v nasledujúcich dvoch rokoch sa dočkáme aj ďalších dvoch hier, ktoré nás zavedú do Argentíny a na Nový Zéland.
Great Western Trail
Dočkali sme sa oznámenia ďalších hier zo série Great Wester Trailer (Foto: boardgamehalv.com)
Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.