168 hodín #43

Prešiel týždeň plný kontroverzií a udalostí, ktoré pohli popkultúrnym svetom. Poďme si zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa stalo.

Filmy a seriály
 • Začneme najväčšou udalosťou minulého týždňa. Predstaviteľka vedľajšej postavy Cara Dune zo seriálu Mandalorian – Gina Carano – je bez práce. Spoločnosť Lucasfilm s ňou rozviazalo zmluvu po tom, čo na svojom instagrame zverejnila video, v ktorom znevažovala holokaust. Carano má na konte viacero takýchto útokov proti minoritám, keďže len pre pár mesiacmi bola na Twitteri pranierovaná za zosmiešňovanie transrodových ľudí. Neskôr sa vyjadrila, že sa spojila s Daily Wire, ktorý jej pomôže produkovať a natočiť vlastný film.
 • Streamovacia služba HBO GO začne postupne poskytovať slovenský dabing našich obľúbených seriálov.

 • Na Netflixe sa objaví druhá séria animovanej antalógie Love Death Robots. Pozrieť si ju budeme môcť už 15. marca. Medzitým neprehliadnite našu recenziu na prvú sériu.
 • Hayao Miyazaki si nechce oddýchnuť. Z dôchodku sa vracia, aby zrežíroval ďalší ručne kreslený film s názvom How Do You Live?, ktorý má uzrieť svetlo sveta v roku 2023. Informovalo tak Studio Ghibli na svojom facebooku.
 • Štúdio Blue Sky zatvára svoje dvere. Disney tak ohlásilo v strede týždňa a dôvodom má byť znižovanie nákladov počas pandémie. Štúdio Blue Sky môžeme poznať najmä pre rozprávky Doba ľadová a Rio.
 • Posledné tri diely seriálu WandaVision budú dlhšie. Štúdio Marvel potvrdilo, že z približne 20 minút sa epizódy zmenia na hodinové.
Videohry
 • CD Projekt Red sa stalo terčom kyberútoku. Neznámi škodcovia sa nabúrali do systémov firmy a ukradli zdrojové kódy k Cyberpunk 2077, The Witcher 3 a Gwent. Tie boli následne predané na deep webe za viac ako 7 miliónov amerických dolárov. Škodci ukradli aj účtovnícke knihy spoločnosti. Celú vec riešia adekvátne autority.
 • Pedro Pascal – herec, ktorého poznáme najmä zo seriálu Game of Thrones (Oberyn Martell) a Mandalorian (Mando/Din Djarin) stvárni ďalšiu ikonickú postavu. Tentokrát pôjde o film na námety videohry The Last of Us, kde si zahrá postavu Joela. Vedľa neho sa objaví Bella Ramsey, ktorá sa tiež objavila v seriáli Game of Thrones (Lyanna Mormont).
Pedro Pascal stvárni ikonickú postavu z videohier (Foto: bbc.com)
Pedro Pascal stvárni ikonickú postavu z videohier (Foto: bbc.com)
 • Chystá sa ďalší film na námet videohier. Film Borderlands pozná herca, ktorý stvárni sociopatického robota Claptrap, a nebude ním nikto iný ako komediálny herec Jack Black. Poznať ho môžeme z filmov ako Škola ro(c)ku, Nacho Libre, Tenacious D či Kung Fu Panda.
Spoločenské hry
 • Chystá sa nová spoločenská hra s tematikou hier The Witcher. Zatiaľ si musíme počkať na ďalšie info, no vieme, že na Kickstarteri by sa mala objaviť v máji a pôjde o deckbuildingový mechanizmus.
 • Vydavateľstvo MINDOK pripravuje prvé rozšírenie k hre Ostrov koček s názvom Pozdě ale přede. Čakajú na nás nové karty úloh ale aj rozšírenie pre 5. a 6. hráča.
 • K dispozícii je už aj spoločenská hra Unmatched: Souboj Legend od Albi.
 • České vydavateľstvo REXhry sa na facebooku pochválili dodávkou hry Cestou necestou.
Cestou necestou sa dostalo na sklad REXhry (Foto: FB / REXhry)
Cestou necestou sa dostalo na sklad REXhry (Foto: FB / REXhry)
 • České Albi nám uprostred týždňa priniesli informácie o chystaných hrách zo série Mozkovna. Tešiť sa môžeme na tretí diel hry Myriorama, tentokrát v duchu gréckych bájí, Detektívky do vrecka, Knihou hádaniek Catan či ďalšími hrami. Celý stream si môžete pozrieť na ich YouTube kanáli.
 • REXhry koncom týždňa oznámili ďalšiu hru. Ide o spoločenskú hru zasadenú do rovnakého sveta ako Cestou necestou s názvom Zbloudilí. V tejto abstraktnej hre budete využívať karty hrdinov na to, aby ste udržali prevahu na mape.
Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.