168 hodín #42

Už skôr sme sa dozvedeli, že zmysel života, vesmíru a vôbec je 42. Preto sa v našom jubilejnom 42. čísle tejto rubriky pozrieme na to, čo nové nám priniesol uplynulý týždeň a či to splní náš popkultúrny zmysel života.

Filmy a seriály
 • Herec Dolph Lindgren potvrdil, že nový Aquaman sa začne natáčať už toto leto v Londýne.
 • Na internete sa objavila informácia, ktorá hovorí o tom, že herec Jim Carrey sa vráti v sequeli k filmu Bruce Almighty (Bruce vššamohúci). Zatiaľ táto informácia nebola potvrdená štúdiom ani hercom.
 • BBC údajne zvažuje zrušenie seriálového pokladu akým je Doctor Who. Seriál, ktorý začal v roku 1963 sa tak možno skončí a pokračovať sa bude komiksami. Zatiaľ táto informácia nebola potvrdená a na internete sa šíri ako klebeta.
 • Marvel Studios nám onedlho ponúkne ďalší seriál. Na Disney+ sa už 19. marca objaví novinka The Falcon and the Winter Soldier a môžeme dúfať, že onedlho sa ho dočkáme aj na stránkach dostupných u nás.
Onedlho sa dočkáme seriálu o Falconovi a Winter Soldierovi (Foto: FB / Avengers)
Onedlho sa dočkáme seriálu o Falconovi a Winter Soldierovi (Foto: FB / Avengers)
 • Legendárny herec Christopher Plumer nás vo veku 91 rokov opustil. Môžeme si ho pamätať z filmov ako Star Trek: Klingon Academy (2000), Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991) či z videohier ako Hore od Pixaru alebo hlas vedúceho Greybeardov v hre Skyrim, Arngeira.
Videohry
 • Začneme vecou, ktorá sa tak ľahko nevidí. PS Studio tvrdí, že vydá hru, ktorú si budú môcť zahrať hráči Xbox konzol. Ide o športovú hru MLB The Show 2021 a “historický moment” keďže je to prvýkrát, čo Sony Interactive Studios publikuje hru aj na konkurenčné konzoly. Hru môžeme očakávať 20. apríla tento rok.
 • Štúdio Santa Monica nám priniesli dobrú správu. K hre God of War (2018) vydali update, ktorý upravuje vizuálnu stránku hry aj na konzolu PS5. Tento grafický mód si môžete stiahnuť už teraz.
 • Herná značka The Sims oslávi tento mesiac svoje 21. narodeniny. Práve 25. februára sa dočkáme veľkého updatu hry, do ktorého si štúdio najalo 21 dizajnérov obsahu. Môžeme len čakať, čo tento obsah prinesie.
The Sims oslavuje svoje 21. narodeniny veľkým updatom (Foto: simscommunity.info)
The Sims oslavuje svoje 21. narodeniny veľkým updatom (Foto: simscommunity.info)
 • Dozvedeli sme sa presný dátum vydania remasteru hier Mass Effect. Pripravte si peňaženky a čerpajte dovolenky od 14. mája. Mass Effect: Legendary Edition sa dá predobjednať už dnes.
 • Hráči videohier na konzolách PS4 a PS5 si od začiatku týždňa môžu pozrieť svoj prehľad hrania z roku 2020. Nájdete tam počet odohraných hodín, najobľúbenejšie hry či čas hrania lokálne alebo online. PlayStation wrap-up 2020 nájdete v tomto linku spolu s darčekom v podobe farebnej témy na vašu konzolu.
 • Do 11. februára si na Epic Games Store môžete stiahnuť zadarmo hry For the King a Metro Last Light Redux. Po týchto hrách na vás čaká hra Halcyon 6 ktorá bude dostupná od 11. februára.
Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo Albi na svojom Facebooku zverejnilo fotku, ktorou predstavili novú hru od tvorcu Scythe a Charterstone. Jamey Stegmaier nám prinesie hru Rudý úsvit, ktorá bude vyrobená na motívy knižnej série Pierca Browna. A Albi nám prinesie českú lokalizáciu.
Albi nám prinesie ďalšiu hru od Stonemaier Games (Foto: FB / Moderní hry od ALBI)
Albi nám prinesie ďalšiu hru od Stonemaier Games (Foto: FB / Moderní hry od ALBI)
 • “Tento mesiac sa bude tlačiť už druhá hra s našim logom na krabičke!” Týmito slovami sa pochválilo vydavateľstvo Ludopolis na svojom Facebooku. Hra Heš! bude kartová hra vhodná aj pre menšie deti (cca 6 rokov) a hotová by mala byť už koncom tohto mesiaca.
 • Vydavateľstvo MINDOK pripravuje špeciálnu edíciu hry Carcassonne, ktorou oslávia 20 rokov od vzniku hry. Česká verzia tejto edície by mala prísť v lete, tento rok.
 • Na Kickstarteri sa onedlho objaví hra zo sveta DC komiksov s názvom Batman: The Dark Knight Returns Board Game. Ďalšie informácie o hre nám zatiaľ nie sú známe.
Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.