168 hodín #39

Prešlo ďalších 168 hodín a preto je čas pozrieť sa na najdôležitejšie udalosti zo sveta filmov, seriálov, videohier a spoločenských hier.

Filmy a seriály
 • Tohtotýždňový súhrn začneme informáciou, že populárny dámsky seriál Sex v meste sa vráti s novou sériou na streamovaciu službu HBO Max. Oznámenie prišlo od hlavnej hviezdy seriálu – Sarah Jessicy Parker.
 • Premiéry akčnej snímky Godzilla vs. Kong sa dočkáme skôr, ako sa pôvodne predpokladalo. Z pôvodného dátumu v druhej polovici mája je zrazu dátum 26. marec. Film dorazí na jeden deň do kín, ale aj na HBO Max.
 • Spoločnosti ako Netflix, HBO, Amazon, Disney či Apple platia za obsah nevídané čiastky. Podľa Consumer Technology Association sa tento rok dohromady na rôzne filmy a seriály na týchto platformách minie okolo 112 miliárd dolárov, čo predstavuje 11 % nárast oproti roku 2020 a 31 % oproti roku 2019.
 • V piatok 15. januára sme sa dočkali aj prvého z očakávaných MCU seriálov WandaVision. Ten u divákov vzbudil obrovskú vlnu názorov, keďže prišiel z pomerne nevšedným spracovaním, minimálne prvých dvoch častí. Čoskoro vám o seriáli prinesieme aj samostatný článok.

Videohry
 • Ako blesk z jasného neba prišla v utorok informácia o obnovení slávnej značky Lucasfilm Games. Tá kedysi stála za populárnymi hrami zo sveta Star Wars.
 • Hneď na to sme sa dozvedeli novinku, ktorá s tou prvou priamo súvisí. Bethesda totiž oznámila hru s Indiana Jones. Na tej bude pracovať štúdio Machine Games a dozerať na ňu bude práve divízia Lucasfilm Games. Kedy sa hry dočkáme však zatiaľ nie je známe.
 • Počas týždňa sme sa dozvedeli aj ďalšie informácie zo zákulisia hry Cyberpunk 2077. Herný novinár Jason Schreier vo svojom článku v zahraničnom magazíne Bloomberg uviedol, že pre zamestnancov CD Projekt Red to bol doslova šok, keď sa dozvedeli, že hra má vyjsť v decembri 2020. Podľa neho boli pôvodné plány také, že hra vyjde až v roku 2022. Vývojári sa navyše ospravedlnili za stav hry a priblížili, na čo sa môžu hráči v najbližšom čase tešiť. Teda na opravné patche, časom počas roka pribudnú DLCčka, ktoré budú zadarmo a nakoniec by sme sa mali dočkať aj aktualizácie na next-gen konzoly.
 • Poľské štúdio SimulaM pracuje na trošku zvláštnej hre – I Am Jesus Christ. Tá by mala priniesť simulátor života Ježiša Krista. Hra má ponúknuť celý príbeh jeho života – teda od narodenia v Betleheme až po jeho ukrižovanie a zmrtvýchvstanie v Jeruzaleme. V nasledujúcom videu priniesli informácie o tom, ako na hre počas roka 2020 napredovali. Titul by mal vyjsť niekedy v roku 2021.

Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo Mindok sa chystá priniesť lokalizáciu vo svete obľúbenej hry Cabo. Preklad však nie jednoduchý, preto sa obrátili s výzvou o pomoc aj na samotných hráčov. Viac nájdete na FB stránke vydavateľstva.
 • Taktiež Mindok informoval o tom, že dotlač kartovej civilizačnej hry Through The Ages: Nový příběh civilizace, im už dorazila na sklad. V priebehu najbližších dní by sme sa jej tak mohli dočkať aj v obchodoch.
 • Už čoskoro si budeme môcť zahrať aj hru s názvom Draftosaurus, o ktorej sme vám už v nedávnom súhrne písali.
Draftosaurus
Takto krásne vyzerá balenie hry Draftosaurus (Foto: Facebook.com/REXhry)

 

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.