168 hodín #38

Druhý tohtoročný týždeň nám priniesol ďalšie zaujímavosti. Pozrite sa čo sa stalo v popkultúre za posledných 168 hodín.

Filmy a seriály
  • Predstaviteľka najnovšej inkarnácie Doctora končí. Jodie Whittaker už nebude cestovať vesmírom a časom v modrej telefónnej búdke. Tvorcovia seriálu zatiaľ neohlásili meno jej nástupcu.
  • Na obrazovky sa v piatok dostane seriál WandaVision. Zameria sa na postavy Vision a Scarlett Witch, ktorí po udalostiach z Avengers: Endgame skrývajú svoje schopnosti a chcú žiť pokojným životom. WandaVision bude prvým seriálom v štvrtej fáze MCU
  • Štúdio Universal od 15. januára postupne zverejní na YouTube klasické hororové filmy zadarmo. Medzi nimi bude napríklad Dracula (1931), The Mummy (1932), Frankenstein (1931), The Invisible man (1933) či The Wolf-Man (1941). Filmy budú dostupné na ich kanáloch len jeden týždeň.
Universal vypúšťa svoje príšery (Foto: nerdist.com)
Universal vypúšťa svoje príšery (Foto: nerdist.com)
Videohry
  • Vo štvrtok nezabudnite navštíviť Epic Game Store. Budete si totiž môcť zadarmo stiahnuť hru Star Wars: Battlefront II. Hra bude dostupná do 21. januára.
  • Onedlho sa v Maďarsku začne natáčať film na námety hry Borderlands. V hlavných úlohách sa predstavia Cate Blanchet a Kevin Hart.
  • Štúdio Techland potvrdilo fámy, ktoré kolovali internetom. Vedúci príbehu k hre Dying Light 2 naozaj skončil. Štúdio však hneď avizovalo, že sa stále máme na čo tešiť, pretože pozícia neostala prázdna.
  • Výkonný producent hry Dragon Age 4 zverejnil na Twitteri nový concept art. Zatiaľ k nemu nie sú žiadne potvrdené informácie a nevieme, či postava z concept artu bude hrateľnou, alebo kde sa vlastne nachádza.

Spoločenské hry
  • Prvé ohlásenie vydavateľstva MINDOK je bláznivá kartová hra LAMA PÁRTY. Namiesto dotlače sa tak dočkáme vynovenej hry, ktorú si však môžete zahrať aj podľa starých pravidiel.
  • REXhry na svojom facebooku zverejnili informáciu, že hra DRAFTOSAURUS z Francúzska docestuje o 14 dní.
Nová kartová hra od REXhry príde už čoskoro (Foto: FB / REXhry)
Nová kartová hra od REXhry príde už čoskoro (Foto: FB / REXhry)
  • Prvou novinkou Albi v roku 2021 je hra Mazaný Lišák. Táto kooperatívna hra je zameraná na vaše deduktívne schopnosti a vašou úlohou je uhádnuť čoraz zložitejšie pojmy. Tešiť sa na ňu môžeme už vo februári.
Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.