Zomrela štvornohá hviezda zo seriálu Game of Thrones

Jeden z najúspešnejších seriálov 21. storočia, Game of Thrones, sa síce svojho finále dočkal už takmer pred rokom, predsa len osudy hercov a tvorcov nie sú fanúšikom ukradnuté ani teraz. O to smutnejšia je preto informácia, že jeden zo štvornohých predstaviteľov tohto seriálu si už nikde nezahrá. 

Odin si v prvej sérii Game of Thrones zahral Branovho zlovlka Leta. V scéne, keď sa Bran spolu s bratmi a otcom vracajú z popravy dezertéra z Nočnej hliadky, nájdu pri moste mŕtvu vlčicu a jej opustené šteniatka. Práve na Branovo naliehanie dovolí Ned svojím synom zlovlkov vziať pod podmienkou, že ich vycvičia a budú sa o nich starať.

Smutnú správu potvrdili majitelia prostredníctvom Instagramu. „Naša rodina vám s veľkým žiaľom musí oznámiť, že Odin nás dnes ráno opustil… Môže nás tešiť to, že bol zvečnený v skvelom seriáli Game of Thrones ako Leto, zlovlk Brana Starka. Každý, kto mal to šťastie stretnúť sa s ním a vyčarilo mu to úsmev na tvári, nezabudnite na ten moment,“ uviedli. Veterinári v novembri minulého roka Odinovi zistili rakovinu ústnej dutiny a aj keď sa snažili chorobu poraziť, nepodarilo sa im to a Odin nakoniec skonal v spánku.

View this post on Instagram

Our family are at immense heartbreak to announce that Odin passed away early this morning. It’s difficult to put into words how this has impacted us as a family for Odin lead a life like no other dog. Odin was a family member first and we got him when he was a pup at 7 weeks old all we wanted were big dogs to take hiking and to sleep at our feet in the evening beside the fire, everything after that was a bonus. Odins passing marks the end of a decade and the end of an era as he taught our friends and family a lot of lessons about life for one dog he has more stories to tell than some people would. Odin has far too many achievements to announce in this post but just look at our social media pages over the past 5 years and see. We can all take great comfort in knowing that he is forever immortalised in the great TV Show Game of Thrones as Summer Bran Starks Direwolf Pup in Season 1 episode 1 . To everyone that was lucky enough to meet him and put a smile on your face please remember that moment. It’s an incredible piece of luck to have a pet you love so well become world famous and touch so many peoples hearts. He was always fond of the beach and his favourite treats which he had almost everyday before his passing. He was met with further illness as the week continued and the vets did everything they could to keep him going but he passed away in his sleep. We are incredibly grateful for the donations made towards Odin treatment and we will use what is needed to pay his vet bill and we will donate the rest between our favourite dog charities the donations will help further dogs in need at this tough time. If you have photos or videos or stories about Odin then please send them or share them with us. Please understand we will try reply to all your messages at this very difficult time in our lives.

A post shared by GoT Direwolves (@got_direwolves) on

Odin patril medzi plemeno severských inuitských psov. Práve tieto psy si v spomínanej prvej sérii GoT zahrali nielen šteniatka, ale aj mladých zlovlkov. Tvorcovia si ich vybrali vďaka milej povahe a učenlivosti. V neskoršej fáze seriálu už boli nahradené počítačovou verziou. Zaujímavé je, že všetky šteniatka boli po natáčaní vrátené svojim majiteľom, až na fenku Zunni, ktorá „hrala“ Lady. Tú si adoptovala Sophia Turner, predstaviteľka Sansy Stark.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.