Zhrnutie E3 2017: Ubisoft

Asasíni sa presunuli do starovekého Egypta (Foto: static.gamespot.com)

Tak, ako každý, aj tento rok sa hráči dočkali najväčšej udalosti herného biznisu – E3 2017 (Electronic Entertainment Expo). Sedem veľkých konferencií od rôznych vydavateľstiev cez EA, Bethesda, Ubisoft, Nintendo, no samozrejme aj tie najočakávanejšie od Sony a Microsoftu. Medzi absolútne ťaháky rozhodne patria hry ako Star Wars: Battlefront 2, Far Cry 5, Assassin’s Creed: Origins, či novinky ako kooperatívna hra A Way Out alebo obrovské RPG od štúdia BioWare s názvom Anthem.

Konferencia E3 2017: Ubisoft

Ubisoft patrí medzi tých najočakávanejších prezentujúcich, hlavne kvôli ich rozmanitým hrám. Tento rok si pre nás pripravili vopred oznámené hry až po nečakané prekvapenia hneď na úvod. Na pódium prichádza CEO Ubisoftu Yves Guillemot spolu s Shigeru Miyamoto a predstavujú spojenie ich značky Rabbids s nesmrteľným MariomHra má jednoduchý názov Mario + Rabbids Kingdom BattleVyzerá zaujímavo a z gameplayu vyplýva, že ide o ťahovku podobnú XCOMu.

Po utíšení davu prichádza na rad Assassin’s Creed: Origins s novým, krátkym trailerom, ktorý sa snaží poukázať na to, že staroveký Egypt bol výborným výberom pre nové umiestnenie hry. Podľa reakcií na internete si to nemyslia všetci, no uvidíme, čo z toho nakoniec vznikne.

Nový Assassin’s Creed strieda celkom zaujímavý trailer na arkádovú racingovku, ktorá sa neskôr ukázala ako The Crew 2Trailer vyzeral fajnovo aj vďaka hudobnej vložke, no následný gameplay sa mi zdal trocha nudný.

Trailer na nový South Park: The Fractured But Whole rozosmial asi každého, kedže zaujal svojim nehynúcim humorným štýlom. Konečne odhalili i dátum vydania, ktorý bol stanovený na 17. október.

Prišiel Elijah Wood. Tak trochu. Videli sme veľmi zvláštny trailer, na hru (pravdepodobne) určenú pre VR, ktorá rozhodne zaujala. Hra sa volá Transference a má označenie Spectre Vision’s VR Thriller.

Po mätúcom Transference sme sa dočkali cinematic traileru na pripravovanú pirátsku hru na motívy AC: Black Flag s názvom Skull and Bones. Trailer vyzeral parádne, až som sa začal tešiť, že konečne príde pirátska hra, ktorá naplní svoj potenciál. Následne ukázali gameplay multiplayeru, a to už nevyzeralo tak ružovo. 5 vs 5 PVP režim vyzeral pekne, avšak nedá mi to, cítim z toho ďalší For Honor. Hra vyjde budúci rok na jeseň.

Následne prichádza oznámenie hry South Park pre mobily a hneď na to väčšia vec v podobe oznámenia novej značky StarlinkVyzerá to tak, že ide o vesmírny simulátor s modulárnym príslušenstvom v podobe fyzických súčiastok, kde si môžete zostaviť svoju loď ako z Lega a následne ju zapojiť do hry.

Ďalšia veľká hra, ktorá už bola oznámená a čakalo sa len na gameplay, je Far Cry 5Po oznámení rozšírenia pre STEEP v podobe olympijských športov, sme sa konečne dočkali a vyzerá to výborne. Zachovali si svoju klasickú hrateľnosť a ukázali aj pár noviniek, od drezúry žoldnierov až po púšťanie verného psíka na nepriateľov.

Posledným, a zároveň najväčším prekvapením konferencie je cinematic trailer a znovuoznámenie hry Beyond Good and Evil 2Hru sme naposledy videli pred pár rokmi, a to tiež na E3, a odvtedy akoby sa po nej zľahla zem. Som veľmi rád, že Ubisoft na značku nezabudol a pokračuje vo vývoji.

Konferencia Ubisoftu bola až na pár hluchých miest vcelku vydarená. Ukázali tituly, ktoré stoja za pozornosť, preto si nezabudnite vyhľadať aj rozšírené gameplaye zo stánku Ubisoftu.

Matúš Nižnianský

Dlhoročný čitateľ komiksov, kníh a hlavne zanietený hráč konzolových hier. Sci-fi, horor a fantasy sú útočiskom pre každého geeka, no pre mňa sú hnacím motorom a expanziou stereotypu bežného dňa.
Matúš Nižnianský

Najnovšie články od Matúš Nižnianský (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.