Zhrnutie E3 2017: Nintendo

Nádherne farebný Splatoon 2 (Foto: kotaku.com)

Tak, ako každý, aj tento rok sa hráči dočkali najväčšej udalosti herného biznisu – E3 2017 (Electronic Entertainment Expo). Sedem veľkých konferencií od rôznych vydavateľstiev cez EA, Bethesda, Ubisoft, Nintendo, no samozrejme aj tie najočakávanejšie od Sony a Microsoftu. Medzi absolútne ťaháky rozhodne patria hry ako Star Wars: Battlefront 2, Far Cry 5, Assassin’s Creed: Origins, či novinky ako kooperatívna hra A Way Out alebo obrovské RPG od štúdia BioWare s názvom Anthem.

Konferencia E3 2017: Nintendo

Tak, a sme na konci, posledná konferencia je venovaná Nintendu a zároveň uzatvára E3. Udalosť však stále prebieha v podobe predstavovania hier pri „stánkoch” rôznych spoločností, no toho sa dočkajú už len návštevníci. Konferencie, na ktorých štúdiá predstavovali hry, boli kratšie, hlavne preto, aby mohli hry neskôr prezentovať vo svojom tzv. Treehouse streame. Tam sa potom hrali hry naživo. Nintendo predviedlo plno hier pre svoju novú konzolu Nintendo Switch, preto začali svoju konferenciu krátkym zostrihom, pri ktorom rovno oznámili Rocket League pre Switch.

Pokračujeme prvou veľkou hrou ktorou je Xenoblade Chronicles 2. Potešili nás trailerom ktorý vyzerá zaujímavo hlavne pre milovníkov japonských JRPG. Po trailery prišiel až 40 minutový gameplay z Treehouseu.

Na scénu prichádza legendárny Kirby pre Nintendo Switch. Pri traileri vidno svojský štýl celého Nintenda, ktorý máme všetci tak radi. Kirby je nádherná side-scrollerka nie len pre najmenších, aj keď sa to môže na prvý pohľad zdať. Grafikou pripomína Mario + Rabbids z konferencie Ubisoftu.

Minulý týždeň bol oznámený Pokkén Tournament DXktorý je hrateľný na E3 v stánku Nintenda. Na konferencii štúdio GameFreak oznámilo, že pripravujú hru zo sveta pokémonov pre Switch, ktorá ale nevyjde tento rok. Nintendo nostalgiou nešetrí a oznamuje hru Metroid Prime 4 krátkym teaserom, ktorý hlási, že hra  je práve vo vývoji.

Ďalším prírastok do rodiny Switch je starý známy Yoshi v neodolateľnej grafike podobnej tej, aká bola v hre Paper Mario. Ponúkne kooperatívny multiplayer a vychádza v roku 2018.

Vrátime sa späť k RPG a to v podobe traileru Fire Emblem Warriors. Trailer predstavil príbeh, neskôr v Treehouse aj gameplay. Hra je podobná sérii Dynasty Warriors.

Nintendo chcelo ukázať, že sa o svoje hry stará, preto ukázali gameplay trailer pre expanziu do hry Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nový obsah, nové zbroje a hlavne nové hrateľné postavy aj v podobe Amiibo.

Ak ste nemali dosť Super Maria pri Ubisofte, tak nezúfajte, pretože prichádza Super Mario Odyssey. Nintendo predsa nemohlo nechať prezentáciu bez exkluzívneho Maria pre Switch. Hra ide po vzore predošlých hier z tohto sveta, preto sa fanúšikovia určite majú na čo tešiť. Rovnako sme videli trailer priamo na konferencii a gameplay v treehouse.

Konferencie sú za nami a ja túto E3-ku považujem za úspešnú. Videli sme veľké prekvapenia, no je pravda, že i sklamania. Ako keď sa Naughty Dog rozhodli prenechať slávu expanzii pre Uncharted ako radšej ukázať The Last of Us Part II. Potešilo oznámenie nových titulov, napríklad Anthem alebo Metro: Exodus. Vydavateľstvám a vývojárom prajeme veľa prebdených nocí, aby dotiahli do dokonalosti všetko, čo sme za uplynulé dni videli.

Matúš Nižnianský

Dlhoročný čitateľ komiksov, kníh a hlavne zanietený hráč konzolových hier. Sci-fi, horor a fantasy sú útočiskom pre každého geeka, no pre mňa sú hnacím motorom a expanziou stereotypu bežného dňa.
Matúš Nižnianský

Najnovšie články od Matúš Nižnianský (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.