Zhrnutie E3 2017: EA Play

Imperiálny Stormtrooper, drodi, ale aj Darth Maul a príbeh (Foto: starwars.com)

Tak, ako každý, aj tento rok sa hráči dočkali najväčšej udalosti herného biznisu – E3 2017 (Electronic Entertainment Expo). Sedem veľkých konferencií od rôznych vydavateľstiev cez EA, Bethesda, Ubisoft, Nintendo, no samozrejme aj tie najočakávanejšie od Sony a Microsoftu. Medzi absolútne ťaháky rozhodne patria hry ako Star Wars: Battlefront 2, Far Cry 5, Assassin’s Creed: Origins, či novinky ako kooperatívna hra A Way Out alebo obrovské RPG od štúdia BioWare s názvom Anthem.

 

Konferencia E3 2017: EA Play (Electronic Arts)

V prvej časti sa budeme venovať prvej veľkej konferencii:  EA (Electronic Arts). Konferenciu otvorili hneď v úvode ukážkou na pripravovanú hru Madden 18: Longshot s príbehovým módom po vzore FIFA.

Pokračujú svojou najväčšou pýchou, a to Battlefield I v podobe obrovskej expanzie s názvom In the Name of the TsarPresnejšie ide o vylepšenie progressu a operácií, pridanie ženských bojovníčok a taktiež 6 nových máp. Nové kompetitívne možnosti a dve nočné mapy ešte pred vydaním expanzie.

Nesmie chýbať povestná FIFA 18, ktorá je pred vydaním na spadnutie. Opäť detailnejšia a lepšia, s príbehovým módom, ktorý rozšíri cestu Alexa Huntera.

Ďalším „prekvapením” bolo jednoznačne predstavenie nového Need For Speed: Payback. Potešili nás rovno akčnou ukážkou z hrania, ktorá pripomínala hry ako Burnout Paradise či Split: Second VelocityTešíme sa a dúfame, že to tentokrát vyjde.

Konečne prvá novinka na tohtoročnej E3 v podobe kooperatívnej hry, výhradne určenej pre split-screen – A Way Out. Hra vyzerá zaujímavo, budete utekať z väzenia a následne sledovať osudy dvoch hrdinov. Tvorcovia dávajú veľký dôraz na spoluprácu medzi hráčmi, dokonca sa odhodlali použiť slová ako „revolučné”.

 

Konečne to prišlo a začínam pociťovať tzv. hype. Štúdio BioWare (Dragon Age, Mass Effect) predstavilo novú značku, ktorá vyzerá výborne. Podobnosť vidno najmä s Mass Effectom, no vidieť tam aj inšpiráciu sériou Crysis. Na EA Play konferencii ukázali len trailer, no plnohodnotný gameplay bol neskôr predstavený na konferencii Microsoftu.

 

Postupne prechádzajú na NBA Live 18. Séria, ktorá za konkurenčným NBA2K mierne stagnuje. Pre zmenu nebude obsahovať príbehový mód, sľubuje však vylepšenie hrateľnosti a ovládania.

 

Nakoniec to najlepšie. Predstavenie Star Wars: Battlefront IIVeľa fanúšikov série Star Wars zanevrelo na prvý Battlefront. Bolo to hlavne kvôli predraženým DLC a celkovo malému obsahu za veľa peňazí. Tentokrát nám tvorcovia sľubujú trikrát väčšiu hru ako v jednotke, so všetkými troma ságami, obrovským množstvom postáv a singleplayer kampaňou.

 

Celkovo vydarený štart E3-ky. Ak budú konferencie pokračovať minimálne v tomto duchu, verím, že to bude opäť raz úspešný ročník. Ďalší v poradí je Microsoft, ktorý rozhodne naservíroval obrovskú dávku skvelých titulov.

Matúš Nižnianský

Dlhoročný čitateľ komiksov, kníh a hlavne zanietený hráč konzolových hier. Sci-fi, horor a fantasy sú útočiskom pre každého geeka, no pre mňa sú hnacím motorom a expanziou stereotypu bežného dňa.
Matúš Nižnianský

Najnovšie články od Matúš Nižnianský (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.