Zhrnutie E3 2017: Bethesda

Fallout 4 aj ako VR zážitok (Foto: gametransfers.com)

Tak, ako každý, aj tento rok sa hráči dočkali najväčšej udalosti herného biznisu – E3 2017 (Electronic Entertainment Expo). Sedem veľkých konferencií od rôznych vydavateľstiev cez EA, Bethesda, Ubisoft, Nintendo, no samozrejme aj tie najočakávanejšie od Sony a Microsoftu. Medzi absolútne ťaháky rozhodne patria hry ako Star Wars: Battlefront 2, Far Cry 5, Assassin’s Creed: Origins, či novinky ako kooperatívna hra A Way Out alebo obrovské RPG od štúdia BioWare s názvom Anthem.

Konferencia E3 2017: Bethesda

Som obrovský fanúšik BethesdyIch hry sú natoľko rozmanité, že upútajú nejedného hráča. Ich špecialitou je hlavne príbeh a jedinečná hrateľnosť, ktorú dokážu vtesnať do každého svojho titulu.

Tohtoročnú E3 odštartovali zhurta a predstavili DOOM VFR, čo je vlastne verzia DOOM pre virtuálnu realitu. Rozhodne zaujímavý počin.

Pokračujú novinkami zo sveta Elder Scrolls Online v podobe rozšírenia o expanzie Morrowind, o battleground mód, Horns of the Reach a Clockwork City.

Bethesda má očividne obrovské plány s VR. Predstavujú Fallout 4 VR, ktorý vyjde v októbri a ponúkne plno úprav pre VR.

Prvýkrát na E3 vidíme Nintendo Switch v podobe pripomenutia už oznámenej hry The Elder Scrolls: Skyrim. Switch má zaujímavé ovládanie, ktoré bude pre skvelý, aj keď už starší Skyrim bonusom.

Veľké prekvapenie od Bethesdy: trailer na pokračovanie skvelej hororovej hry Evil Within 2Prvá časť mala úspech, preto sa pokračovanie očakávalo už minulý rok. Trailer vyzerá dobre a hlavne strašidelne.

Ostávame pri nečakaných oznámeniach, tentokrát pri Dishonored: Death of the OutsiderIde o samostatnú epizódu zo sveta Dishonored, nejde teda o DLC, čo ma potešilo asi najviac, kedže som fanúšikom série. Hra vyjde v septembri na PC, PS4 a Xbox ONE.

Do hry Quake Champions boli oznámene nové mapy, ako aj postava B. J. Blazkowicza z výbornej série Wolfenstein.

A na záver si nechali veľké oznámenie Wolfenstein II: New ColossusVyjde v októbri, a ak bude aspoň taký dobrý ako predchodca, tak sa máme na čo tešiť. Trailer má 8 minút, no rozhodne sa oplatí pozrieť až do konca.

Bethesda je vynikajúcim vývojárom, a aj keď toho neukázali veľa, tak dokázali, že si svoje miesto na E3 zaslúžia. Pred sebou máme ešte štyri konferencie, z ktorých najočakávanejšou je určite tá od Sony (aspoň pre mňa).

Matúš Nižnianský

Dlhoročný čitateľ komiksov, kníh a hlavne zanietený hráč konzolových hier. Sci-fi, horor a fantasy sú útočiskom pre každého geeka, no pre mňa sú hnacím motorom a expanziou stereotypu bežného dňa.
Matúš Nižnianský

Najnovšie články od Matúš Nižnianský (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.