Všetko, čo doteraz vieme o pripravovanom sólo filme Black Widow

Sólovka Black Widow dorazí do kín v máji 2020 (Foto: papers.co)

Začiatkom marca sa na plátna kín dostane vôbec prvý film zo série MCU, ktorý bude celý zameraný na ženskú superhrdinku – Captain Marvel. Fanúšikovia odpočítavajú posledné dni do premiéry, ale jedným okom sledujú aj ďalšie informácie, ktoré prichádzajú zo sveta Marvel. Tie najnovšie sa týkajú pripravovanej sólovky o Black Widow.

Pracovný názov

Podľa informácií, film, ktorý má uzrieť svetlo sveta v máji 2020, už dostal aj pracovný názov – Blue Bayou. Zrejme podtitul sólovky je inšpirovaný piesňou s rovnakým názvom. Spoluautorsky sa na nej podieľal aj Roy Orbison, vďaka čomu bola v roku 1977 country-rocková speváčka Linda Ronstadt nominovaná na cenu Grammy v dvoch kategóriách.

Dej filmu a jeho rating

Black Widow sa prvýkrát v MCU objavila vo filme Iron Man 2. Podľa dostupných informácií sa pripravovaná snímka zameria na Natashu v čase približne 15 rokov po páde Sovietskeho zväzu. Oveľa zaujímavejšia je však skutočnosť, že Marvel sa pohráva s myšlienkou, že Black Widow by mohla dostať R-kový rating. To by znamenalo, že by šlo o prvý film z Marvel Cinematic Universe, ktorý by bol prístupný až divákom starším ako 18 rokov.

V prospech hovorí viacero skutočností. Napr. film bude z finančného hľadiska podstatne lacnejší než ostatné zo série. Neobjavia sa v ňom ďalšie hviezdy z MCU, zrejme až na výnimku Jeremyho Rennera, preto existuje možnosť, že si Marvel otestuje vyššie spomínaný rating. Nehovoriac o tom, že príbeh Natashi Romanoff, ktorá začala zabíjať skôr než oslávila 10. narodeniny, si takéto hodnotenie pýta sám.

Natáčanie začne už o niekoľko týždňov

Film by sa mal začať nakrúcať začiatkom júna. Už teraz je jasné, že režisérkou projektu bude Cate Shortland (Lore, Salto do života). Zatiaľ čo o – v akčných filmoch dôležitú – kameru sa postará Rob Hardy (Ex Machina, Annihilation, Mission: Impossible – Fallout).

Ako to nakoniec dopadne sa dozvieme o rok, zatiaľ nám neostáva nič iné než čakať.

(Zdroj: geeksoncoffee.com)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.