Videohry, s ktorými si doma spravíte vianočnú atmosféru

Mesiac zhonu, stresu, ale aj radosti, pokoja a rodinnej pohody dorazil. Ani nás hráčov Vianoce neobchádzajú. Keďže tie tohtoročné sú už za rohom, prinášame vám zopár hier, v ktorých vývojári navodili vianočnú atmosféru.

Crash Team Racing

Ako každý mesiac dorazí do hry nová Grand Prix. Ide o tématicky ladený event, ktorý do hry pridáva množstvo nových doplnkov, ako napr. postavy, autá, skiny, ale aj trate. Ten následujúci s názvom Winter Festival sa ponesie v duchu Vianoc. Intro na festival ešte nie je na oficiálnom YouTube kanáli PlayStation, a preto o ňom ešte veľa nevieme. Rozhodne však poskytne novú trať s názvom Gingerbread Joyride, ktorá je ladená do cukrového sveta. Momentálna Grand Prix Neon Circus končí 8. decembra, preto Winter Festival môžeme očakávať až po jeho skončení.

Naľavo prebiehajúci event, vpravo následujúci vianočný event (Foto: crashbandicoot.com)

Dead Rising 4

Hernú sériu Dead Rising od vývojárov Capcon určite netreba nijak zvlášť predstavovať. Vo štvrtom pokračovaní, ktoré sa odohráva v období Vianoc, sa vracia postava Frank West a aj mesto Villamette, v ktorom sme sa ocitli v prvom dieli, resp. v jeho obchodnom dome. Frank sa do mesta vracia nedobrovoľne. Snaží sa zachrániť svoju žiačku. Povedzme si pravdu, koho by nebavila zombie apokalypsa s vianočnou tématikou a odsekávanie končatín v nadrozmernom množstve?

Until Dawn

Exkluzivita pre PS4. Hra ponúka príbeh skupiny mladých teenagerov, ktorá sa stretne presne rok po obrovskej tragédii. Until Dawn je poctivá hororová hra od vývojárov Supermassive games. Hra obsahuje pár hororových klišé, ale berie si príklad aj z „duchariny“, filmovej série Saw, ale aj z filmov Halloween či Shining. Okrem pútavého príbehu sa budete pokúšať o to, aby vám z 8 teenagerov prežilo čo najviac. Vďaka motýliemu efektu hra ponúka aj množstvo spôsobov ako zomrieť či prežiť, ale aj nových scén pri opätovnom opakovaní hry. Lepšiu hororovú hru na PS4 si na dlhé a chladné decembrové večery nedokážem predstaviť.

The Sims 4: Seasons DLC

Ďalšia z nesmierne populárnych sérii. The Sims dostáva neskutočnú podporu od svojich vývojárov a hru rozširujú o stále nové DLC. Jedno z nich nesie názov Seasons a pridáva do hry ročné obdobia. Vďaka tomu sa počas zimy dočkáme jedného z najkrajších sviatkov – Vianoc. Okrem korčuľovania na ľade, rôznych dekorácii, stavaní snehuliakov, či robenia anjelov do snehu sa dočkáš aj samotného Santa Clausa.

Batman: Arkham Origins

Pre milovníkov superhrdinov a Vianoc tu máme jednu z najobľúbenejších a najznámejších DC komiksových postáv, Batmana. Počas štedrého večera je na nášho „netopiera“ vypísaná odmena 50 miliónov dolárov. Batman zasahuje pri úteku z väzenia vedeným záporákom Black Mask. Hra ponúka otvorený svet Gotham City so stealth prvkami.

Existuje množstvo hier s vianočnou tématikou, či už s pochmúrnym, alebo veselým dejom. Nedá mi ešte v krátkosti nespomenúť hry ako napr., Hitman 2: Holiday Hoarders, Super Mário Odyssey: The Snow Kingdom, či Santa Claus in Trouble, ktorá sa dá stiahnuť zadarmo. Pravdepodobne sa dočkáme nejakých vianočných doplnkov aj v hrách ako Rocket League, či Owerwatch. Aké hry s vianočnou tematikou hrávate vy? Inšpirovala Vás nejaká hra a plánujete si ju znovu zahrať? Podeľte sa o tom s nami v komentároch.

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov - najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.