Tvorcovia Spider-Mana si zatočili glóbusom

Každoročné guľaté ocenenia poznajú svojich nových majiteľov (Foto: WDSU.com)

Ak sa vám podarí niečo vytvoriť, ste radi keď to niekto ocení. Nedávno sa rozdávali zlaté glóbusy (Golden Globe Awards) a dole nájdete zoznam diel, ktoré tieto glóbusy získali.

Každý správny fanúšik komiksov bol, videl a žasol z nového Spider-Mana. Film Spider-Man: Into the Spider-Verse vyhral zlatý glóbus za najlepší animovaný film. Porazil tak Rodinku Úžasných 2, Ralph búra internet alebo japonský film Mirai. Spider-Man sa ocitne v inom svete. A nie je sám. Trhlinou v dimenziách sa k Milesovi Moralesovi dostanú jeho dvojníci z iných svetov, ktorí musia záhadu vyriešiť a trhlinu zatvoriť. Kontakt s inými Spider-Manmi nadobúda miestami komické rozmery. Into the Spider-Verse je mnohými fanúšikmi považovaný za najlepší Spider-Film vôbec.

Spider-Man, Spider-Man, does whatever a spider can (Foto: theverge.com)

Oceňované boli nielen animáky. Film Bohemian Rhapsody bol nominovaný v dvoch kategóriách, ktoré aj vyhral. V kategórii “Najlepší film – dráma” boli nominované aj Black Panther a Zrodila sa hviezda, no prekonal ich výkon herca predstavujúceho legendu rockovej hudby. Rami Malek stvárňujúci Freddieho Mercuryho získal aj ocenenie za najlepší herecký výkon. A oprávnene.

♪ Who wants to live forever ♪ (Foto: splashreport.com)

Ocenenia si individuálne odniesli aj herci. Za najlepší ženský herecký výkon v dráme Olivia Colman za film The Favourite a najlepší mužský herecký výkon v dráme spomínaný Rami Malek za film Bohemian Rhapsody. Cenu za najlepší herecký výkon v podpornej role si odniesli Regina King a Mahershala Ali.

Olivia Colman a jej herecký výkon jej priniesli ocenenie (Foto: harpersbazaar.com)

Nesmie sa ale zabudnúť ani na technickú zložku. Predsa bez scenára a režiséra by film nevznikol. Zlatý glóbus za najlepšie zrežírovaný film si odniesol Alfonso Cuarón za film Roma a najlepší scenár napísali Nick Vallelonga, Brian Currie a Peter Farrelly k filmu Green Book. K technickej zložke patrí aj hudba a cenu za najlepšiu skladbu si odniesla Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando a Andrew Wyatt za skladbu Shallow k filmu Zrodila sa hviezda.

Svetový režisér vyhral cenu za najlepší zahraničný film (Foto: vanityfair.com)

Výhercom zo srdca gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšiu tvorbu. A vy? Videli ste niektorý film? Či už sa vám páčili alebo nie, podeľte sa o názor v komentároch.

Všetky nominácie a výhercov si môžete pozrieť TU.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.