Tvorcovia Spider-Mana si zatočili glóbusom

Každoročné guľaté ocenenia poznajú svojich nových majiteľov (Foto: WDSU.com)

Ak sa vám podarí niečo vytvoriť, ste radi keď to niekto ocení. Nedávno sa rozdávali zlaté glóbusy (Golden Globe Awards) a dole nájdete zoznam diel, ktoré tieto glóbusy získali.

Každý správny fanúšik komiksov bol, videl a žasol z nového Spider-Mana. Film Spider-Man: Into the Spider-Verse vyhral zlatý glóbus za najlepší animovaný film. Porazil tak Rodinku Úžasných 2, Ralph búra internet alebo japonský film Mirai. Spider-Man sa ocitne v inom svete. A nie je sám. Trhlinou v dimenziách sa k Milesovi Moralesovi dostanú jeho dvojníci z iných svetov, ktorí musia záhadu vyriešiť a trhlinu zatvoriť. Kontakt s inými Spider-Manmi nadobúda miestami komické rozmery. Into the Spider-Verse je mnohými fanúšikmi považovaný za najlepší Spider-Film vôbec.

Spider-Man, Spider-Man, does whatever a spider can (Foto: theverge.com)

Oceňované boli nielen animáky. Film Bohemian Rhapsody bol nominovaný v dvoch kategóriách, ktoré aj vyhral. V kategórii “Najlepší film – dráma” boli nominované aj Black Panther a Zrodila sa hviezda, no prekonal ich výkon herca predstavujúceho legendu rockovej hudby. Rami Malek stvárňujúci Freddieho Mercuryho získal aj ocenenie za najlepší herecký výkon. A oprávnene.

♪ Who wants to live forever ♪ (Foto: splashreport.com)

Ocenenia si individuálne odniesli aj herci. Za najlepší ženský herecký výkon v dráme Olivia Colman za film The Favourite a najlepší mužský herecký výkon v dráme spomínaný Rami Malek za film Bohemian Rhapsody. Cenu za najlepší herecký výkon v podpornej role si odniesli Regina King a Mahershala Ali.

Olivia Colman a jej herecký výkon jej priniesli ocenenie (Foto: harpersbazaar.com)

Nesmie sa ale zabudnúť ani na technickú zložku. Predsa bez scenára a režiséra by film nevznikol. Zlatý glóbus za najlepšie zrežírovaný film si odniesol Alfonso Cuarón za film Roma a najlepší scenár napísali Nick Vallelonga, Brian Currie a Peter Farrelly k filmu Green Book. K technickej zložke patrí aj hudba a cenu za najlepšiu skladbu si odniesla Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando a Andrew Wyatt za skladbu Shallow k filmu Zrodila sa hviezda.

Svetový režisér vyhral cenu za najlepší zahraničný film (Foto: vanityfair.com)

Výhercom zo srdca gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšiu tvorbu. A vy? Videli ste niektorý film? Či už sa vám páčili alebo nie, podeľte sa o názor v komentároch.

Všetky nominácie a výhercov si môžete pozrieť TU.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.