Top 5 seriálov, na ktoré v septembri čaká každý seriálový fanúšik

V piatok 30. augusta nám oficiálne skončilo meteorologické leto a pomaly, ale isto, končí aj čas dovoleniek a prázdnin. Keďže platí pravidlo – čím viac povinností, tým viac času na sledovanie seriálov – prinášame vám aj na začiatku septembra výber toho najlepšieho, na čo sa môžete tešiť. 

Titans
(Kriminálny/Akčný/Fantasy, 2. séria, 6. september, DC Universe)

Začiatkom septembra sa na obrazovky televízií vráti pokračovanie príbehu Robina, teraz už Nightwinga, ktorý musí spolu so svojimi priateľmi-superhrdinami chrániť všetko, čo im je vzácne. Do toho všetkého môže prehovoriť aj jeho minulosť, takže nudiť by sme sa pri sledovaní rozhodne nemali.

Mr. Mercedes
(Detektívny, 3. séria, 10. september, AT&T Audience Network)

Pátranie po vrahovi, ktorý zabil 16 ľudí tak, že ich prešiel Mercedesom, bude pokračovať aj v ďalšej sérii seriálu, ktorý vychádza z diela Stephena Kinga.

American Horror Story: 1984
(Horor, 9. séria, 18. september, FX)

Tento seriál je tu s nami už od roku 2011, ale stále má čo priniesť pre svojich fanúšikov. Najnovšia séria sa má inšpirovať hororovými filmami z 80. rokov, ako napr. Piatok 13. a Nočná mora z  Elm Street.

The Good Doctor
(Medicínsky, 3. séria, 23. september, ABC)

Seriál od producentov Dr. House síce v druhej sérii o málinko poľavil v kvalite a originalite, ale Dr. Shaun si svojím svojským vnímaním sveta, ktoré je poznačené jeho špecifickým druhom autizmu, dokáže počas jedinej scény získať späť srdcia fanúšikov. Ako sa The Good Doctor popasuje s ďalšími pacientmi, ale hlavne sám so sebou, sa dozvieme koncom septembra.

Young Sheldon
(Sitkom, 3. séria, 26. september, CBS)

V máji tohto roka sme sa po 12. rokoch rozlúčili s najdlhšie vysielaným sitkomom v Amerike – Teória veľkého tresku. Ak je vám zvlášť smutno za Sheldonom, môžete presedlať na seriál, ktorý mapuje jeho detstvo.

Bonus

One Chicago
(25. september, NBC)

Čo by som to bol za fanúšika, ak by som vám nepredstavil svoju seriálovú srdcovku. Všetko to začalo na jeseň v roku 2012, keď sa na obrazovkách NBC objavil seriál Chicago Fire. Príbehy z hasičskej stanice 51 v Chicagu si hneď v úvodných častiach našli cestu k svojím fanúšikom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chicago fire
Hrdinovia zo stanice 51 (Foto: deadline.com)

V rámci deja sa v niekoľkých častiach objavil seržant Hank Voight, ktorý sa stal natoľko nenávidenou postavou, až sa v roku 2014 dočkal vlastného seriálu Chicago PD, kde spolu so svojou jednotkou urobí vždy všetko pre to, aby dostal najväčších kriminálnikov Chicaga za mreže.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chicago pd
O všetkých, ktorí patria za mreže sa postará rozviedka pod vedením Hanka Voighta (Foto: hollywoodreporter.com)

Záchranka, ktorá taktiež sídli na stanici 51, privážala ranených do nemocnice s označením Med. Tvorcovia aj v tomto prípade vycítili potenciál a v roku 2015 priniesli seriál Chicago Med, v ktorom sledujeme príbehy lekárov a sestričiek z nemocnice Med. Okrem pacientov musia samozrejme riešiť aj vlastné problémy.

Lekári a sestričky urobia všetko preto, aby zachránili život každého, kto sa im dostane do rúk (Foto: amazon.co.uk)

 

Spomínané seriály sú medzi sebou dosť previazané. Napr. v Chicago Fire je hasičkou Gabriela Dawson, ktorej brat, Antonio, je súčasťou tímu vyšetrovateľov v Chicago PD. Rovnako vyšetrovateľ Halstead má brata, ktorý pracuje ako lekár v Med. Previazanosť seriálov je najviac citeľná v špeciálnych epizódach, ktoré sú označené ako crossover-event. Ide o moment, kde všetky tri seriály pracujú na jednom veľkom prípade. Napríklad v 12 časti série Chicago Fire jednotka zasahuje pri troch požiaroch, ktoré zrejme zakladá jeden podpaľač. Všetkých ranených prevezie záchranka do Med, kde v 12 časti série Chicago Med sledujeme, či sa spomínaných ranených podarí zachrániť. Nakoniec nastúpi Voight a jeho rozviedka v seriáli Chicago PD, aby podpaľača chytila. To, ktoré časti takto na seba nadväzujú sa dá ľahko vyhľadať na internete.

Od roku 2018 sa všetky tri seriály dostali pod značku One Chicago, keď NBC v jeden deň odvysiela jednu časť z každého zo seriálov. Koncom septembra sa tak fanúšikovia môžu tešiť na začiatok 5. série Chicago Med, 7. série Chicago PD a už 8. série Chicago Fire.

Na záver len dodám, že jednej série sa dočkal aj seriál Chicago Justice, v ktorom sme sledovali fungovanie súdov v Chicagu. Aj napriek tomu, že sa v ňom objavovali postavy z predchádzajúcich seriálov, si tento nedokázal nájsť svojich fanúšikov a ďalších sérií sa nedočkal.

Zdroj: editorial.rottentomatoes.com, serialzone.cz

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.