TOP 10 filmov a seriálov, ktorých spája téma nákazy

Koronavírus COVID-19 už niekoľko dní úraduje aj na Slovensku. Kompetentní vyzývajú ľudí, aby ostali doma a zamedzili tak šíreniu daného ochorenie, ktoré je vysoko nákazlivé. Fanúšikovia filmov a seriálov tak majú možnosť dohnať „resty“, ktoré dlho odkladali. Prinášame vám pár tipov, ktoré spája téma nákazy. 

O 28 dní… (28 Days Later)

Film. Sci-Fi/Horor/Thriller, Veľká Británia 2002

Skupinka aktivistov, ktorí bojujú za práva zvierat, vtrhne do laboratória, v ktorom vedci skúmajú opice infikované besnotou. Po tom, čo zvieratá vypustia ich okamžite napadnú a nakazia. Vo filme si okrem iných zahral aj Cillian Murphy, ktorého poznáme z viacerých projektov – Anthropoid, Temný rytier povstal a podobne.

Resident Evil (filmová séria)

Filmy. Akčný/Thriller/Horor/Sci-Fi

Tajomná spoločnosť Umbrella Corporation, ktorá sa zaoberá genetickým výskumom, robí vo svojich laboratóriách veľmi nebezpečné pokusy. V prvom filme sledujeme osudy elitného komanda na čele s Alicou, ktorých jedinou úlohou je izolovať vírus, ktorý môže ohroziť celé ľudstvo. Nápad na filmy bol prevzatý z oveľa úspešnejšej hernej série s rovnomenným názvom.

Posledná loď (The Last Ship)

Seriál. 5 sérií. Akčný/Dráma/Sci-Fi/Thriller, 2014 – 2018

Posádka torpédoborca Nathan James vedená Chandlerom sa vydáva na šesťmesačnú misiu do Arktídy, kde majú testovať výkonnosť stroja. Pridávajú sa k nim aj dvaja virológovia, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, ktorí tam údajne idú študovať miestne vtáctvo. Všetko sa však zmení po tom, čo na posádku zaútočia ruské vrtuľníky. Vychádza najavo, že pred troma mesiacmi vypukla svetová epidémia neznámeho vírusu, ktorý doposiaľ usmrtil 80% obyvateľstva na Zemi.

Vec (The Thing)

Film. Sci-Fi/Horor/Thriller/Mysteriózny, 1982

Vedcov z americkej výskumnej stanice na Antarktíde vystraší vrtuľníkový nájazd ich nórskych kolegov, ktorí sa márne snažia zabiť utekajúceho psa. Lov však dopadne neúspešne a Američania postupne zisťujú, že so psom niečo nie je v poriadku. Je totiž infikovaný mimozemským vírusom, ktorý na sebazdokonaľovanie využíva telesné schránky (nielen) ľudí. Ktokoľvek môže byť nakazený a tak vedcom neostáva nič iné, len veriť samým sebe a byť neustále v strehu. V roku 2011 bol natočený prequel Vec: Počiatok, v ktorom sledujeme osudy spomínanej nórskej základne. A pre kritikov, ktorí by tvrdili, že v tomto prípade predsa nejde o nákazu, môžeme odkázať na knižnú predlohu, v ktorej sa používa rovnaký termín.

Agresívny vírus (The Strain)

Seriál. 4 série. Dráma/Horor/Sci-fi, 2014 – 2017

Na newyorskom letisku J. F. Kennedyho pristane lietadlo plné mŕtvych pasažierov. Tých počas letu prepadla neznáma sila a len štyrom z nich sa podarilo prežiť. Nikto však netuší, čo bolo príčinou smrti a preto je k prípadu prizvaný epidemiológ Ephraim Goodweather spolu s jeho kolegami.

Containment

Seriál. 1 séria. Dráma/Katastrofický, 2016

Policajný strážnik Lex Carnahan je poverený úlohou udržať pokoj v uliciach po tom, čo sa uprostred Atlanty rozširuje smrteľne nebezpečný vírus a mesto je rozdelené na dve polovice – zdravú a kontaminovanú. Ide o úspešný remake belgického seriálu Cordon.

Svetová vojna Z (World War Z)

Film. Horor/Akčný/Sci-fi/Thriller/Dobrodružný, 2013

Príbeh vychádza z knižnej predlohy Maxa Brooksa, v ktorom sledujeme Gerryho Lanea, ktorý pracuje pod hlavičkou OSN. Ako experta na riešenia najrôznejších krízových situácií sa bude teraz zaoberať vírusovou epidémiou gigantických proporcií, ktorú je potreba zastaviť skôr, než bude neskoro.

Vlak do Pusanu (Boosanhaeng)

Film. Akčný/Horor/Thriller, 2016

V tomto juhokórejskom filme sledujeme osud rozvedeného Seoka Wooa, ktorý sa rozhodne vziať svoju dcéru za matkou vlakom do Pusanu. Po tom, čo sa vlak pohne, je v krajine ohlásená zombie epidémia, ktorá sa nevyhne ani jeho pasažierom. Začína preto nemilosrdný boj o prežitie.

Ja, legenda (I am Legend)

Film. Dráma/Sci-fi/Thriller/Horor, 2007

Opäť tu máme titul, ktorý vychádza z knižnej predlohy, tentokrát z pera Richarda Mathesona. Will Smith ako Robert Neville je síce špičkový vedec, ale ani on nedokázal zabrániť šíreniu neznámeho vírusu, voči ktorému je jediný odolný. Preto začne pátrať po možných preživších, pričom sa snaží zo svojej krvi vyrobiť liek a zachrániť tak ľudstvo.

REC (Rec)

Film. Horor/Thriller, 2007

Mladá televízna reportérka sa chystá spolu so svojim kameramanom natočiť nočnú smenu v miestnej požiarnej stanici. Počas noci hasiči dostanú tiesňovú výzvu starej ženy, ktorá je uväznená vo svojom dome. Keď dorazia na miesto, ozve sa strašidelný krik. Tak začína dlhá nočná mora a unikátna televízna reportáž.

Na záver máme pre vás ešte dve poznámky:

  1. Pokojne nám do komentára napíšte svoje tipy na filmy či seriály s podobnou tématikou, alebo s hocijakou inou, ktoré práve počas tejto karantény doma sledujete.
  2. DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE – nesprávajte sa v skutočnosti podľa týchto alebo iných, filmov či seriálov. Dodržujte vyhlásenia, ktoré vydáva Úrad vlády SR a podobné inštitúcie, snažte sa byť doma, nešírte hoaxy a pamätajte, že čím skôr budeme tieto pokyny rešpektovať, tým skôr sa situácia vráti do starých koľají.

Zdroj: csfd.cz

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.