To najlepšie z marcových hier

Načo sa môžeme tešiť v marci? (Foto: coinrevolution.com)

Po februárových lahôdkach ako Metro: Exodus, Anthem alebo ďalších skvelých hrách, o ktorých si môžete prečítať TU, sa pozrieme na marcové tituly. Tento mesiac nás zastihnú nové hry, či už z dielne From Software, alebo aj pokračovanie veľkej série od Capconu. Načo sa môžeme tešiť?

Dead or Alive 6

Dátum vydania: 01. marec 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Ste už prehratí Tekkenom? Alebo by ste radi skúsili niečo nové? Tak potom tu je pre vás v poradí už šieste pokračovanie série Dead or Alive. Hra ponúka 26 hrateľných postáv a pokračovanie deja z piateho dielu (aj keď povedzme si úprimne, kto z nás si kupuje bojové hry kvôli deju).

Ako to už pri japonských hrách býva zvykom, aj tu nás neminú vyzývavé, niekedy až bizarné outfity (Foto: microsoft.com)

Medzi novinkami by mala byť menšia obmena ovládania, vďaka ktorému by do hry nemali mať problém naskočiť ani úplní nováčikovia. Pribudne však aj viac viditeľné poškodenie na charakteroch, či už v podobe poškodenia oblečenia, alebo pokožky. Nové schopnosti Break Blow a Break Hold by mali napomôcť vniesť trošku stratégie do hry.

Devil May Cry 5

Dátum vydania: 08. marec 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Séria, ktorú hráčom netreba predstavovať. Po pokuse o reštart série bude hra pokračovať opäť svojou cestou a bude priamym pokračovaním štvrtého dielu. Príbeh sa bude odohrávať pár rokov po prechádzajúcej časti. Chlapík menom V si najme Danteho cez jeho agentúru, aby vyšetril sériu útokov démonov naprieč svetom.

Rúbačka s názvom Devil May Cry tu je s nami už od prvej generácie konzol PlayStation (Foto: i.ytimg.com)

Samozrejme, že v hre nebude chýbať ani Nero, ktorý si založil takisto vlastnú agentúru na lov démonov ako má Dante, avšak prenosnú. Nero nebude pracovať sám, podporu bude dostávať od Nico, ktorá mu navrhuje aj robotické ruky s názvom Devil Breaker, potom čo mu jeho pravá ruka Devil Bringer bola vzatá záhadnou bytosťou.

Tom Clancy’s The Division 2

Dátum vydania: 15. marec 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Hlavné mesto USA je na pokraji kolapsu. Bezprávie a nestabilita ohrozujú spoločnosť, teda to, čo z nej ostalo, a zvesti o prevrate len posilňujú chaos. Preto sú potrební všetci agenti, aby zachránili mesto skôr, než bude neskoro. Keď padne D.C., padne Amerika. Áno, aj v takejto pochmúrnej nálade The Divison pokračuje. Hra už nebude dostupná na Steame, ale na Epic Games Store.

Zo zasneženého New Yorku sa presunieme do Washinghtonu D.C. (foto: gamewallpapers.com)

Opäť sa stanete členom civilnej skupiny agentov s názvom The Divison. Hra ponúkne D.C. v mierke 1:1, aj preto sa mesto zo začiatku môže javiť ako malé, ale hneď prvá prechádzka vás presvedčí o opaku. Aj vďaka takému detailu hra pôsobí autentickejšie, ponúkne však aj krásne pohľady na pamiatky, prírodné scenérie, alebo známe štvrte. V konečnom dôsledku je to staré známe The Divison, kde podľa vývojárov môžeme očakávať lepší endgame kontent.

The Sinking City

Dátum vydania: 21. marec 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Ide o mysteriózne-hororovo ladenú adventúru v otvorenom svete inšpirovanom H.P. Lovecraftom. Prevezmeme rolu detektíva Charles W. Reeda v Oakmont, Massachusetts USA, v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Mesto je ponuré, čiastočne zaplavené a sužované nadprirodzenými silami. Vašou úlohou je zistiť, aká sila posadla nielen mesto a ich občanov, ale aj vás.

Sekiro: Shadows Die Twice

Dátum vydnia: 22. marec 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Dlho očakávaná novinka od From Software, tvorcov Bloodborne a Dark Souls série. Stanete sa zahanbeným a znetvoreným bojovníkom, zachráneným na prahu smrti. Zaviažete sa mladému lordovi z prastarej pokrvnej línie, na základe čoho sa stanete cieľom nielen mnohých nepriateľov, ale aj samotného klanu Ashina. V momente, keď unesú mladého lorda, vám nezabráni na ceste za česťou a záchranou nič, ani smrť.

Atmosféra starého Japonska ja naozaj úchvatná (Foto: sector.sk)

Dej nás zavedie do neskorého 16. storočia počas obdobia Sengoku v Japonsku. Ocitnete sa v cykle života a smrti, kde budete čeliť tým najtemnejším nepriateľom, aký náš svet ponúka. Sekiro bude odlišné od ostatných hier z dielne From Software tým, že nebude obsahovať RPG prvky ako tvorbu postavy, rôzne triedy, alebo upgrade zbraní. Súbojový systém sa zmení tiež, bude sa niesť v duchu odkrývania slabín nepriateľov a ich zasiahnutie.

Tropico 6

Dátum vydania: 29. marec 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Hru sprevádzajú viacnásobné preloženia, a tak je ťažké povedať, či sa jej dočkáme. Zatiaľ to však vyzerá na to, že je to konečný dátum. Stratégia, v ktorej sa stávame tzv. „el presidente“, v ktorej sa budeme starať o svoju republiku. Bude len na nás, či sa budeme chcieť stať agresívnou vojenskou veľmocou, alebo rajom pre turistov.

Od začiatku roka sa na nás valia zaujímavé hry. Ani marec nie je na tituly o nič slabší a opäť raz zaplačú naše peňaženky. Napíšte nám do komentárov, na ktoré hry miniete svoje úspory tentokrát.

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov -najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.