To najlepšie z januárových hier

Aké tri najzaujímavejšie hry nás čakajú v januári? (Foto: coinrevolution.com)

Máme za sebou hernú etapu 2018, ktorá bola nesmierne vydarená. Videoherné ceny sú rozdané, hrou roka sa stala God of War, a tak sa môžeme tešiť, aké skvosty nám prinesie nasledujúci rok. Rozhodli sme sa vám priniesť zoznam toho najlepšieho, čo nás čaká v mesiaci január.

Resident Evil 2
Dátum vydania: 25. január 2019
Platformy: PS4, Xbox One, PC

Legendárna séria od Capconu Resident Evil sa nám v januári rozšíri o ďalší dlho očakávaný diel. Pôvodná verzia hry vyšla v roku 1996 na Playstation. Titul nenesie v názve remake, hoci hra má ponúknuť rovnaký príbeh, ale pridáva niekoľko noviniek a zmenené hádanky. Hra si má získať nielen starých hráčov, ale ponúkne moderné prvky, aby nakazila aj tých nových.

V staro-novom Resident Evil opäť prežijete udalosti, ktoré sa v Racoon City stali pred 20 rokmi (Foto: justpushstart.com)
(Foto: justpushstart.com)

Resident Evil 2 si síce chce ponechať prvky skúmania prostredia, hádaniek a survival hororu, ktorými sa pôvodná séria vyznačovala a zároveň tak veľmi líšila od jej pokračovaní. Zmenou prešla najmä statická kamera – tú vystriedala modernejšia, ktorá sníma hru spoza ramena hrdinu, kvôli čomu museli tvorcovia prepracovať aj zvuky a niektoré scény, aby boli aj naďalej strašidelné. Podľa finančnej správy Capconu ide o najdôležitejšiu hru tohto roka.

Hra bude bežať na rovnakom engine ako sedmička, a preto si ju fanúšikovia budú môcť zahrať aj v rozlíšení 4K. Pre PC dostane aj podporu RTX funkcií na nových Nvidia kartách. Od 10. januára je na všetkých platformách dostupné 30-minútové one-shot demo, ktoré nám naznačilo, že po dokončení hry sa dočkáme aj odomykateľných režimov známych z pôvodnej série.

 

Kingdom Hearts III

Dátum vydania: 29. január 2019
Platformy: PS4, Xbox One

O treťom pokračovaní Kingdom Hearts sa špekulovalo už veľmi dlho, ale až v roku 2013 bolo na E3 potvrdené a prvýkrát predstavené verejnosti. Toto našľapané akčné RPG od spoločnosti Square Enix pobeží na unreal engine 4 a prevedie nás rôznymi svetmi.

Sora sa v hre stretne s množstvom známych Disney a Pixar postáv (Foto: kingdomhearts.com)

Malý chlapec Sora a jeho priatelia budú musieť zastaviť temnotu, ktorá sa pomaly blíži. Hra nám ponúkne množstvo známych postáv ako napr. Káčera Donalda, Andyho z Toy Story, Woodyho, Buzza Lightyeara, Elsu a Olafa z Frozen, Pirátov z Karibiku s Jackom Sparrowom, Big Hero 6, Macka Pú a mnohé ďalšie postavy od Disneyho alebo Pixaru. Fanúšikov poteší informácia, že väčšine týchto postáv prepožičali hlas pôvodní dabéri.

 

Ace Combat 7: Skies Unknown

Dátum vydania: 18. Január 2019
Platformy: PS4, Xbox One

V januári k nám priletelo siedme pokračovanie série Ace Combat na PS a Xbox. Populárna séria sa vracia s regulérnym pokračovaním, na ktoré sme čakali už od roku 2007. Hra, ktorú poháňa unreal engine 4, nás zavedie do fiktívneho sveta Strangereal. Ace Combat ponúka okrem sólo kampane aj online multiplayer s podporou split-screenu.

Počasie v hre Ace Combat zohráva veľmi dôležitú úlohu (Foto: playstation.com)

Fanúšikovia sa dočkali battle royale módu a na PS4 exkluzívne aj VR spracovania. Hrateľnosťou sa hra podľa vývojárov má priblížiť k Ace Combat 5. Dôležitú úlohu má customizácia jednotlivých strojov, ale aj oblačnosť a herné počasie celkovo. Stíhačka sa počas bojov môže schovať do mraku, ktorý ale môže ukrývať nebezpečenstvo vo forme blesku a obmedzenej viditeľnosti.

Na ktorú januárovú hernú pecku sa tešíte najviac?

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov -najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

0 thoughts on “To najlepšie z januárových hier”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.