To najlepšie z aprílových hier

Na čo sa môžeme tešiť v apríli? (Foto: coinrevolution.com)

Už sú to tri mesiace od momentu, keď sme si na prelome rokov priali všetko dobré do toho nového a dávali sme si novoročné predsavzatia. Čas letí ako voda a ak ste si zaumienili, že v roku 2019 si chcete zahrať čo najviac herných noviniek, v nasledujúcom článku vám predstavíme najlepšie tituly, ktoré vychádzajú v apríli. 

We Happy Few: They Came From Below

Dátum vydania: 4. apríl

Platformy: PC, PS4, Xbox

Do Wellington Wells už začiatkom apríla pribudne nové DLC, v ktorom sa zhostíte role Rogera, s ktorým sa pokúsite zastaviť vo vašom mestečku povstanie robotov. Ide o prvé z troch rozšírení pôvodnej hry, ktorá vyšla v auguste 2018. Autori ako súčasť Seasson pasu plánujú vydať ešte 2 rozšírenia, ale hráčom ponúknu kúpiť si DLC aj samostatne. Za približne 8€ sa tak môžete opäť vrátiť do hry, ktorá sa dočkala zväčša pozitívnych ohlasov.

Prvé z troch plánovaných DLC dorazí už čoskoro (Foto: compulsiongames.com)

Hearthstone: Rise of Shadow

Dátum vydania: 9. apríl

Platformy: PC

Hearthstone je kartová bojová hra od vývojárov z Blizzard Entertainment, ktorá vychádza zo sveta World of Warcraft, ktorý snáď ani netreba predstavovať. Do hry pribudne 135 nových kariet, nové herné mechaniky a navyše počas prvého víkendu od vydania bude viacero exkluzívnych kartičiek ponúkaných za zvýhodnenú cenu. Okrem toho od 25. marca začala nová sezóna, takže ešte stále je ideálny čas pre nových hráčov naskočiť do hry.

World War Z

Dátum vydania: 16. apríl

Platformy: PC, PS4, Xbox

Prejdime od svetov mágie a nekalých praktík do sveta plného zombie. Aspoň to sľubujú tvorcovia hry, ktorá sa na pultoch kamenných i elektronických obchodov má objaviť v polovici apríla. Saber Interactive spravili kus roboty, aby prepracovali boje proti hordám zombie inšpirovaných rovnomenným filmom, ktorý sa do kín dostal v roku 2013.

Autori sľubujú, že zombíci budú rýchli, budú spolupracovať a dokonca aj liezť po sebe, aby prekonali prekážky. Inšpiráciu filmom by ste mali cítiť na každom kroku, ale s tým rozdielom, že pred nimi nebudete utekať, ale proti nim bojovať. A to všetko v lokalitách ako New York, Moskva, Jeruzalem alebo kórejské letisko. To najdôležitejšie na záver – pôjde o kooperačnú on-lineovku, čiže pre milovníkov tohto žánru by to mala byť povinná jazda.

Mortal Kombat 11

Dátum vydania: 23. apríl

Platformy: PC, PS4, Xbox, Switch

Prvá hra z tejto série vyšla ešte v roku 1992, ale odvtedy si stále drží svojich fanúšikov. Za viac než 25 rokov priniesla množstvo nových arén, postáv, techník bojov, ale hlavne hodiny a hodiny, ktoré hráči strávili jej hraním. 22 hra zo série s označením Mortal Kombat 11 prinesie obľúbené postavy z Mortal Kombat X vrátane Kotal Kahna, o ktorom by sme sa mali dozvedieť, ako vyzeral predtým, než sa farba jeho pokožky zmenila na božsky modrú. Nachystajte si počítače, alebo konzoly, akcia začne už koncom apríla.

The Days Gone

Dátum vydania: 26. apríl

Platforma: PS4

Do sveta zombie sa v apríli pozrieme ešte raz. Tento raz v jednej z najočakávanejších hier tohto roka, ktorá bude dostupná len pre majiteľov konzoly PS4. SIE Bend Studio už sľubovalo, že si hráči budú môcť titul zahrať ešte v roku 2018, neskôr prišlo preloženie vydania na február 2019 a ak hádate, že vo februári prišlo k ďalšiemu preloženiu, hádate správne.

Pevne veríme, že dátum vydania 26. apríl bude konečný. Sony síce argumentuje, že odloženie vydania im dalo viac času doladiť hru, ale z pohľadu hráčov je čakanie priam nekonečné. Dôležitým prvkom hry bude vaša motorka nazvaná Drifter, na ktorej budete utekať pred hordami zombíkov. Drifter bude možné opravovať a vylepšovať, napr. dosiahnutie max. rýchlosti, úprava odkladacieho priestoru a podobne. Hra nebude obsahovať multiplayer a ani žiadnu možnosť kooperácie. Jednoducho sa do sveta plného živých i mŕtvych nástrah budete musieť vrhnúť sami.

Zdroj: gamesradar.com

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.