SONY State of Play predstavilo nové hry

SONY má za sebou ďalšie predstavovanie hier (Foto: twitch PlayStation)

Technika sa hýbe vpred a SONY taktiež. Prednedávnom spustili live stream s názvom State of Play, kde predstavili nové hry na platformy PS4 a PS VR. Pozrite sa spolu so mnou na tie (pre mňa) najzaujímavejšie.

Phewww, pewww (Foto: twitch PlayStation)

Začnime, ako inak, superhrdinom. Kto z nás by nechcel prísť domov, zísť do garáže a nájsť tam minimálne 10 oblekov, ktorými by si mohol lietať nad New Yorkom. Ja určite hej. Teraz aj máme šancu. SONY vydáva na svoju PS virtuálnu realitu hru Iron-Man VR, kde sa vžijete do roly Tonyho Starka a budete skúmať, strieľať, letiať a vlastne všetko, čo Tony robí. Teda skoro všetko. SONY nám nepovedalo presný dátum, no hra by mala vyjsť už tento rok.

Lokálny multiplayer pre 4 ľudí? Sem s tým! (Foto: twitch PlayStation)

O Crashovi už vieme dávnejšie. SONY potvrdilo dátum vydania a tým je 21. jún tohto roku. Crash Team Race: Nitro Fueled je remaster hry z roku 1999 (kedy som ešte poriadne nevedel, že existujú hry a herné konzoly). Preteky Crasha, Dr. Neo Cortex a mnohých ďalších hrdinov tejto série. Hra samozrejme ponúkne lokálny multiplayer a to až pre štyroch hráčov. Nasaďte helmy, sadnite do autíčka a vybláznite sa.

Nasaďte si VR a bojte sa u Freddyho (Foto: twitch PlayStation)

Niektorí z vás patria do skupiny, ktorá sa rada bojí. Ja to nie som, no spomeniem jednu hru, ktorá by pre vás mohla byť zaujímavou. Pripravení? Five Nights at Freddy’s. VR. Áno, táto horrorovka príde tak blízko k vám, že si budete musieť kúpiť plienky pre dospelých. Strašidelná atmosféra, náhodne vyskakujúce monštrá a naozaj tmavý dizajn, čo len stupňuje váš strach. Priznám sa, že ja by som to veru nevydržal a VR okuliare zhodil skôr, než by ste stihli povedať názov hry. Tá príde už teraz na jar.

Ak nemáš priateľov, nakresli si ich (Foto: twitch PlayStation)

Ďalšia hra by si mohla získať pozornosť hráčov, ktorým sa páčili hry ako Limbo, Ori and the Bling Forest alebo Child of Light. Na jeseň totiž vychádza krásne kreslená hra Concrete Genie. Keď nemáte kamarátov, tak si nejakých spravte. Hlavná postava, za ktorú hráte je chlapec, ktorý je šikanovaný a nikto sa s ním nebaví. Jediná vec, ktorá ho drží nad vodou je kreslenie. A kreslí veľmi rád. Jedného dňa nájde akúsi čarovnú paličku, ktorou jeho kresby ožívajú a dokonca s ním aj komunikujú. Vytvorte priestor pre kresby a vžite sa do roly chlapca, ktorému na pleciach leží osud mesta.

Okrem týchto hier SONY predstavil a pridal informácie aj o malých chystaných hrách ako napríklad Everyday Golf, či Vacation Simulator, ale aj o väčších, Mortal Kombat, Days Gone, alebo Observation, ktorá vyzerá fakt super. Vesmír, ticho, stanica a vy. Ak si chcete pozrieť celý záznam, nájdete ho na ich Twitch kanáli TUTO. Tešíte sa na niektorú z týchto hier? Podeľte sa o to s nami v komentároch. 🙂

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.