SONY State of Play bolo plné noviniek a dátumov

Ak ste včera nestihli stream, nevadí, prinášame vám stručný prehľad. Sony nám predstavilo hŕbu noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť. Okrem hier, ktoré zapadnú do októbrovej nádielky predplatného, nájdete všetko ostatné, nižšie v článku.

Menšie hry

Arise vyzerá na ďalšiu hru, ktorá sa zaoberá posmrtným životom (Foto: SONY State of Play)

State of Play začalo bizarným videom z hry Humanity. Okrem tejto hry malo Sony nachystané aj ďalšie menšie hry ako Wattam, akýsi svet divných kociek, za ktoré hráte, alebo Arise – príbehová hra, ktorá mne osobne veľmi pripomínala A Tale of Two Brothers. Najviac ma však zaujala hra Afterparty. V nej sa totiž ocitnete v pekle a chcete sa z neho dostať. Ako? Tak, že opijete Satana a vyhráte v súťaži o najlepšiu párty v pekle. Zaujímavou je možnosť co-op hrania. Keď už sme pri Zle, na PS Store sa objavila DEMO verzia hry MediEvil: Short-lived, ktorú si môžete vyskúšať zadarmo.

Hry podporujúce VR

L.A. Noire si teraz užijete vo VR (Foto: SONY State of Play)

Virtuálna realita je trendom, ktorý sa v hraní udržiava už zopár rokov. Stále prichádzajú nové hry s podporou VR a Sony nám včera ukázalo, čomu sa bude v najbližších mesiacoch venovať. Sci-fi, postapokalyptické ale aj akčné hry pribudnú v blízkej budúcnosti. Najväčšou novinkou vo VR svete však bola hra L.A. Noire, ktorá by už mala byť dostupná. Takto si môžete vychutnať riešenie zločinov priamo pred vašimi očami.

COD: Modern Warfare príde už tento október (Foto: SONY State of Play)

Okrem týchto malých hier sme sa dozvedeli aj napríklad dátum vydania hry Call of Duty: Modern Warfare, v ktorej sa musíte spolu s vašimi bratmi v zbroji postaviť hrozbe chemických zbraní. Hra vychádza 25. októbra tohto roku. Do PlayStation portfólia pribudne aj ďalšia veľká značka – Sid Meier’s Civilization VI. Túto ťahovú strategickú hru si budete môcť naplno užiť rovno s dvomi DLC už 22. novembra.

Death Stranding PS4

Exkluzívna hra potrebuje exkluzívnu konzolu (Foto: SONY State of Play)

Predtým, než sa pustíme do hrania Death Stranding (ktorá vychádza začiatkom tohto novembra) si hráči budú môcť zaobstarať exkluzívnu verziu PlayStation konzoly s tematikou tejto hry. Uvidíme, či sa konzola dostane na trh aj k nám. Dostupná by mala byť už v deň vydania hry.

The Last of Us II

Šípim nebezpečenstvo (Foto: SONY State of Play)

Samozrejme najočakávanejším oznámením bol dátum vydania The Last of Us II. Okrem neho nám Sony ukázalo aj časť príbehovej línie. Nenaťahujme, hra vychádza na PlayStation 21. februára 2020.

Stream State of Play bol síce krátky, no za to nám prezradili toľko informácií, že nám na ne nestačil ani druhý či tretí dych. Na čo sa najviac tešíte vy? Napíšte nám.

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.