Slováci sa dočkali: Netflix nám konečne sprístupnil českú lokalizáciu

Slovenskí predplatitelia Netflixu sa dočkali (Foto: pixabay.com)

To, po čom volali slovenskí ale aj českí predplatitelia Netflixu, sa konečne naplnilo. Americká streamovacia služba konečne umožnila slovenským predplatiteľom sledovať obsah s českou lokalizáciou. 

Celé to začalo petíciou s označením #NetflixCzechoslovakia. Za necelý mesiac ju podpísalo vyše 5 tisíc ľudí. Iniciátorom bol Ľubomír Tuchscer, výkonný riaditeľ Slovenského združenia pre značkové výrobky a prevádzkovateľ jedného z portálov zameraného na streamovacie služby. V petícii sa vyzdvihla hlavne naša spoločná minulosť s českou republikou, ale hlavne fakt, že slovenskí predplatitelia mali k dispozícii titulky maďarské, ukrajinské, poľské, len tie české, ktorým aj rozumieme, nie.

Slováci dostanú české titulky napr. aj k úplnej novinke Nightflyers, seriálu podľa knihy G. R. R. Martina (Foto: PoP-Cult Magazín)

Netflix sa zatiaľ oficiálne k sprístupneniu českej lokalizácie nevyjadril. Po tom, čo začiatkom roka 2016 vstúpil na český i slovenský trh však sľúbil, že bude ponúkať tituly aj so slovenskou lokalizáciou. Tento sľub prestal platiť koncom roka 2017, odkedy do služby nepribudli žiadne slovenské titulky.

Netflix ponúka množstvo zaujímavých titulov (Foto: PoP-Cult Magazín)

Sprístupnením českej lokalizácie pre slovenských užívateľov streamovacieho gigantu sa Slováci dostanú k vyše 340 seriálom a filmom, ktorým budú môcť lepšie rozumieť, aj keď neovládajú angličtinu na úrovni potrebnej na sledovanie seriálov v tomto jazyku. Navyše česká podpora je stále aktívna, obsah pribúda takmer denne. Netflix týmto krokom bude môcť lepšie konkurovať napr. HBO GO, ktoré na Slovensku ponúka svoje služby už niekoľko rokov.

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.