September 2020 na Netflixe a HBO GO

Netflix a HBO GO – dve najväčšie streamovacie služby, ktoré sú legálne dostupné aj na našom území. Takmer denne obmieňajú svoj obsah a preto sledovať všetky novinky je niekedy poriadne ťažké. My sme sa rozhodli urobiť to za vás. V tejto rubrike vám každý mesiac prinášame výber filmov a seriálov, ktoré stoja za pozornosť. 

Netflix

O tom, že aj tento mesiac budú slovenskí používatelia o dosť vecí ukrátení, je hádam už zbytočne písať. Poďme sa preto zamerať na to, čo teda Netflix ponúka pre nás.

Začneme filmami. Aj tento mesiac bude ponuka napriek okliešteniu pomerne bohatá. Zo starších filmov vyberáme určite Requiem for a Dream (Requiem za sen), či Saturday Night Fever (Horúčka sobotňajšej noci) s Johnom Travoltom.

Z tohtoročných filmov vyberáme americký triler I’m Thinking of Ending Things (Asi to ukončím), ktorý je nakrútený podľa rovnomennej knihy od spisovateľky Iain Reid, či španielsku drámu El practicante (Zdravotník). V nej budeme sledovať záchrana Ángela, ktorý sa nechce zmieriť s realitou života na vozíku. Vypestuje si tak priam smrtiacu posadnutosť na žene, ktorá ho opustila, a vymyslí desivú pomstu.

V septembri sa však naša pozornosť upriamuje na dva veľké tituly. Prvý dorazí 16. zahrajú si v ňom Batman a Spider-Man, teda ich najnovší predstavitelia – Robert Pattinson a Tom Holland. V snímke The Devil All the Time (Ďábel) sa bude okolo Arvina Russella zhlukovať množstvo podivných existencií a ten tak vezme ochranu svojich najbližších do vlastných rúk.

Druhý film, na ktorý svet netrpezlivo čaká, k nám dorazí až v druhej polovici septembra, a to v stredu 23. Film Enola Holmes (Enola Holmesová) nám predstaví mladšiu sestru Sherlocka Holmesa, ktorú stvárni Milley Bobby Brown (Eleven zo Stranger Things), ktorá sa vydá pátrať po stopách nezvestnej matky, pričom narazí na spiknutie okolo záhadného mladého Lorda.

Netflix nebude zaháľať ani na poli seriálov. Za zmienku stojí detektívny miniseriál Young Wallander, v ktorom sa pozrieme, ako už z názvu vyplýva do mladých čias známeho detektíva, ktorý pracuje na prípade, ktorý ho neskôr preslávil. Teda možno u nás nejde o až tak známu postavu. Vytvoril ju švédsky krimi spisovateľ Henning Mankell, pričom bola námetom na množstvo ďalších kníh, seriálov či filmov.

Od piatka 4. septembra je k dispozícii aj seriál Away, v ktorej sa astronautka Emma Green vydá na nebezpečnú misiu na Mars. Fanúšikov dinosaurov zas určite poteší animovaný seriál Jurassic World: Camp Cretaceous, ktorý vychádza z obľúbeného Jurského parku. Ten však na Netflix dorazí až 18. septembra.

 

HBO GO

Služba, ktorá vyniká v súčasnosti tým, že všetko v nej má minimálne českú lokalizáciu v podobe titulkov a všetko je dostupné aj pre slovenských divákov, taktiež prinesie množstvo zaujímavých filmov a seriálov.

Z filmov to bude tohtoročná animovaná novinka Onward (Frčíme) z produkcie Pixaru a Walt Disney Studios, v ktorej si zahral, resp. prepožičal svoj hlas jednej z postáv aj už spomínaný Tom Holland. Na svoje by si mali prísť aj milovníci hororov, a to v podobe The Grudge (Nenávisť), či komédií – Playing with Fire (Hrátky s ohňom).

Tentokrát, žiaľ, absentujú staršie tituly. Najstarší z nich siaha do roku 1996. Ide o snímku v hlavnej úlohe s Richardom Gereom, Primal Fear (Prvotní strach). K dispozícii bude od 7. septembra.

Zo seriálov v septembri budú pokračovať premiérovými časťami I may destroy You (Môžem ťa zničiť), Lovecraft Country (Lovecraftova zem) či Room 104 (Izba 104).

Z noviniek to bude The Third Day (Tretí deň), kde si prídu na svoje všetci, ktorí majú radi časové skoky, a dráma We are Who We are (Jsme, jací sme). S novou sériou, konkrétne piatou, príde aj seriál Blindspot (Mrtvý bod).

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.