Rekapitulácia MCU pred Endgame: Filmy 3. fázy

Súboj proti Thanosovi sa blíži k svojmu koncu (Foto: hdqwalls.com)

Dočkali sme sa. Viacerí z vás už možno boli na predpremiére, alebo premiére filmu Avengers: Endgame. A možno sa nájde aj niekto, kto čaká na tento článok, aby si mohol pripomenúť dôležité udalosti filmov z 3. fázy. Nebudeme to naťahovať a ideme rovno na vec. 

Keďže 3. fáza obsahuje až jedenásť filmov, vrátane Endgame a Spider-Man: Far from Home, jednotlivé filmy si rozoberieme kratšie, než v predošlých článkoch.

Fáza 3. v skratke

Táto fáza začína filmom Captain America: Civil War a končí Spidermanom: Far from Home, ktorý sa do kín dostane v júni 2019. Avengeri sa nachádzajú po Ultronovom útoku a vzťahy medzi niektorými z nich sú na bode mrazu. Uprostred tohto zmätku sa nám predstavujú aj nové posily – Dr. Strange, Spider-Man, alebo úspešný Black Panther. Na pozadí všetkého Thanos zbiera kamene nekonečna a chystá sa uskutočniť svoj plán.

Captain America: Civil War (2016)

Po útoku Ultrona sa stanú Avengeri v očiach verejnosti nepotrebnými a vláda prichádza z riešením, že nad nimi bude mať dohľad. To sa nepáči Kapitánovi, ktorý sa snaží poskladať svoj tím Avengerov na základe slobody. Naopak Iron Man s vládnym dozorom súhlasí a o konflikt je postarané. Navyše toto všetko sa odohráva na pozadí toho, že Kapitánov najlepší kamarát Bucky, zabil Starkových rodičov.

Doctor Strange (2016)

Svetoznámemu neurochirurgovi Dr. Stephanovi Strangeovi sa zmení život od základov, keď pri dopravnej nehode prichádza o citlivosť v rukách. Keďže mu tradičná medicína nepomáha, vydáva sa na netradičné miesto tzv. Kamar-Taj. Tam sa dozvedá, že to nie je len miesto na liečenie, ale aj miesto, ktoré chráni svet pred temnými silami. A keď temnota zaútočí na náš svet, Dr. Strange sa spolu s ostatnými rozhodnú urobiť všetko, aby zabránili katastrofe.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

Príbeh Strážcov pokračuje. Pri prekonávaní vonkajších hraníc vesmíru sa ich loď poškodí natoľko, že sú nútení prijať pomoc od neznámeho muža, z ktorého sa vykľuje otec Star Lorda. Ten však nemá čisté úmysly a tak sa Strážcovia musia spojiť ako rodina, aby porazili vlastnú rodinu svojho kapitána. Na pomoc im prichádzajú aj nepriatelia a my sa tak opäť dozvedáme, že hranice Marvel príbehu sú neskutočne rozsiahle.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Peter je nadšený svojou skúsenosťou s Avengers a vracia sa domov, kde žije so svojou tetou May pod dohľadom svojho nového mentora Tonyho Starka. Peter sa snaží vrátiť späť do svojej normálnej dennej rutiny – rozptyľovaný myšlienkami, že sám môže byť viac než len priateľským susedom Spider-Manom, ale keď sa Vulture objaví ako nový záporák, bude ohrozené všetko, čo Peter zastáva. Na pozadí môžeme sledovať vzťah medzi Petrom a Tonym, ktorý mladý prírastok po celý čas skúša.

Thor: Ragnarok (2017)

Thor je uväznený na druhej strane vesmíru bez jeho mocného kladiva a ocitá sa v preteku s časom, keďže sa musí čo najskôr vrátiť do Asgardu, aby zastavil Ragnarök, ktorý plánuje zničenie sveta a koniec asgardskej civilizácie. Navyše svoje plány má aj Thorova sestra Hela. Najprv však musí prežiť smrtiacu gladiátorskú súťaž, ktorá ho stavia proti jeho bývalému spojencovi a kolegovi Avengerovi – Hulkovi.

Black Panther (2018)

Čierny Panther sleduje T’Challa, ktorý sa po udalostiach Captain America: Občianska vojna vracia domov do izolovaného, technologicky vyspelého afrického národa Wakandy, aby zaujal miesto kráľa. Keď sa však na obzore objaví starý nepriateľ, ktorý si nárokuje miesto kráľa, je T’Challa ako kráľ a čierny panter, skúšaný, keď je vtiahnutý do konfliktu, ktorý ohrozuje celý osud Wakandy a sveta.

Avengers: Infinity War (2018)

Snímka Avengers: Infinity War završuje neuveriteľnú desaťročnou cestu filmovým svetom štúdia Marvel a prináša na strieborné plátna najsmrtonosnejšiu a najultimátnejšiu vojnu všetkých čias. Avengers a ich superhrdinskí spojenci musia riskovať úplne všetko a pokúsiť sa poraziť mocného Thanosa skôr, než jeho bleskový útok, sprevádzaný ničením a skazou, zničí vesmír raz a navždy.

Ant-Man and the Wasp (2018)

V nadväznosti na Captain America: Občianska vojna, Scott Lang zápasí s dôsledkami svojich rozhodnutí ako superhrdina, aj ako otec. Keď sa snaží vyrovnať svoj život so svojimi povinnosťami ako Ant-Man, je konfrontovaný s Hope van Dyne a Dr. Hank Pymom s naliehavou misiou. Scott musí opäť obliecť oblek a naučiť sa bojovať spolu s The Wasp, pretože tím spolupracuje na odhalení tajomstiev z ich minulosti a navyše v stávke je osud jeho vlastnej mamy.

Captain Marvel (2019)

Film zasadený v 90-tych rokoch minulého storočia, je úplne novým dobrodružstvom z obdobia, ktoré predtým nebolo vidieť v histórii Marvel Cinematic Universe. Vďaka čomu sledujeme príbeh Carol Danvers, kde sa stáva jednou z najmocnejších hrdiniek vesmíru. Zatiaľ čo galaktická vojna medzi dvoma mimozemskými rasami zasiahne Zem, Danvers musí urobiť všetko preto, aby zistila svoj pôvod, lebo jedine to, ju dokáže urobiť silnou.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz, marvelcinematicuniverse.fandom.com

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov -najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.