Recenzia: Crash Team Racing Nitro-Fueled

Ubehli dva roky od prvého remastrovaného Crasha Bandicoota, v ktorej sme sa dočkali prvých troch hier na Playstation 4 a o rok neskôr aj na PC, Nintendo a aj Xbox. Vývojári zo štúdia Beenox nám preto pripravili štvrté pokračovanie známej série, ktoré sa celé odohráva na „pretekárskych“ okruhoch. Spolu sa pozrieme, čo sa zmenilo a či sa vývojárom podarilo zachovať gro hry.

Pôvodná hra v novom kabáte

Crash Team Racing ponúka všetkých 18 starých máp v novom kabáte a nie len to. Ponúka aj bonusovú mapu, ktorá sa nesie v znamení 90. rokoch. Zachovali sa aj všetky trate a glitch-e. Hráčom, ktorí do dnešných čias spomínajú na presedené hodiny pred telkou, sa vďaka tomu hrá strašne intuitívne. Pre všetkých pamätníkov to bude ako naskočiť po rokoch na bicykel. Rovnako ponúkne aj všetky staré známe postavy, za ktoré môžeme veselo jazdiť.

Zoznám máp je kvalitne veľký (Foto: PoP-Cult Magazín)

Všetko postarom?

K veľkému prekvapeniu sa hra dokonca rozrástla. Ponúka 10 nových hrateľných postáv, 13 úplne nových máp, tzv. Crash Nitro Kart, ale aj úpravu „formuly“ od trupu a výzoru auta, až po farby, kolesá alebo aj polepov. To zďaleka nie je všetko. Každá z postáv ma niekoľko skinov,  resp. variácií, ako môžu vyzerať.

Možnosť vybláznenia sa na tvare a dizajne áut je skvelá (Foto: PoP-Cult Magazín)

Väčšinu z týchto doplnkov je možné si zakúpiť za Wumpa Coiny v Pit Stope, čo je herná mena, ktorú získavate za preteky. Pit Stop je tiež novinka, ide o obchod, kde si môžete zakúpiť estetické doplnky. Ponuka sa samozrejme mení každý deň, no nemusíte smútiť ak by sa vám aj podarilo nazbierať dostatok Wumpa Coinov na vykúpenie celej ponuky, automaticky sa vám nahradia novými. Samozrejmosťou je aj Online režim, kde si môžete zmerať sily s ľuďmi z celého sveta. Práca vydavateľov však neskončila, pripravili si pre nás turnaje, v ktorých budeme môcť získavať nové postavy, autá, ale aj trate a veľa ďalšieho. Najbližší turnaj nás čaká od 3. do 28. júla.

Vďaka Pit Stopu je motivácia hrať o to väčšia (Foto: PoP-Cult Magazín)

Nostalgia

Nie všetky veci sa však dajú kúpiť a inak to nie je ani tu. Na odomknutie niektorých doplnkov budete musieť prejsť kampaň, dokonca aj časovky, vyzbierať skratky hry CTR počas preteku a vyhrať. Kampaň som prešiel na strednú obtiažnosť, ktorá síce pravidelnému hráčovi nedá zabrať, ale nedá ani nič zadarmo. Hra si dokonca zachovala aj svoju nelogickosť, kde počas súboja s bossom môžete byť maximálne rýchli a neujdete mu, alebo naopak môžete byť extréme pomalí a aj tak ho neskôr dobehnete.

Odmeny za prvú Grand Prix (Foto: mynintendonews.com)

Verdikt

Trochu ma sklamalo, že hra vyšla samotná. Dúfal som, že by mohla vyjsť v kombinácií s Crash Bash, priam sa to pýtalo. No novým obsahom prekonali moje očakávania a aj smútok. Na Playstation nie je veľa kvalitných pretekových hier a aj preto som sa rozhodol udeliť hodnotenie 9/10 bodov.

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov - najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.