Reboot Battlestar Galactica nebude reboot

Jeden z najlepších sci-fi seriálov, ktorý vznikol v roku 1978 dostane novú tvár. Nepôjde však o druhý reboot, autor chce v mytológii a atmosfére pokračovať.

Obnovenia sa má chopiť ostrieľaný režisér, ktorý stojí za stvorením seriálu Mr. Robot, Sam Esmail. Keďže sa špekulovalo o tom, že obnovenie bude zas ďalším rebootom, na svojom twitteri oznámil, že by bola hlúposť robiť to odznova. Namiesto toho bude radšej, ak seriál bude pokračovať v duchu rebootu z roku 2004, ale s novým príbehom. Esmail bude výkonným producentom a momentálne sa hľadá scenárista, ktorý by vedel zachytiť atmosféru seriálu.

Sam Esmail uisťuje fanúsikov, že nejde o ďalší reboot (Foto: twitter.com)

Reboot z roku 2004 sa zameriava na udalosti z 11. septembra a zobrazuje snahu ľudí nájsť si nový domov. Na seriál si ešte chvíľu počkáme. Ten bude vznikať v Universal Content Productions, kde má Esmail podpísanú zmluvu na ďalšie diela, a vysielať sa má na novej streamovacej platforme NBC – Peacock. Tá sa spúšťa už budúci rok, takže čoskoro istotne dostaneme ďalšie informácie.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.