Reboot Battlestar Galactica nebude reboot

Zdá sa, že Battlestar Galactica ešte zďaleka neskončila (Foto: justwatch.com)

Jeden z najlepších sci-fi seriálov, ktorý vznikol v roku 1978 dostane novú tvár. Nepôjde však o druhý reboot, autor chce v mytológii a atmosfére pokračovať.

Obnovenia sa má chopiť ostrieľaný režisér, ktorý stojí za stvorením seriálu Mr. Robot, Sam Esmail. Keďže sa špekulovalo o tom, že obnovenie bude zas ďalším rebootom, na svojom twitteri oznámil, že by bola hlúposť robiť to odznova. Namiesto toho bude radšej, ak seriál bude pokračovať v duchu rebootu z roku 2004, ale s novým príbehom. Esmail bude výkonným producentom a momentálne sa hľadá scenárista, ktorý by vedel zachytiť atmosféru seriálu.

Sam Esmail uisťuje fanúsikov, že nejde o ďalší reboot (Foto: twitter.com)

Reboot z roku 2004 sa zameriava na udalosti z 11. septembra a zobrazuje snahu ľudí nájsť si nový domov. Na seriál si ešte chvíľu počkáme. Ten bude vznikať v Universal Content Productions, kde má Esmail podpísanú zmluvu na ďalšie diela, a vysielať sa má na novej streamovacej platforme NBC – Peacock. Tá sa spúšťa už budúci rok, takže čoskoro istotne dostaneme ďalšie informácie.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.