Pripravované preklady Albi

Albi pokračuje s prekladmi veľkých hier (Foto: albi.cz)

Albi na svojej akcii Albi Game Day prezentovalo hry, ktoré preloží tento rok. Nižšie nájdete zoznam hier, na ktoré sa môžete tešiť v českom jazyku.

Prvou predstavenou hrou bola hra Anachrony. Na Zem sa blíži asteroid a hrozí zničenie mesta. Na prípravu nového a evakuáciu neostáva veľa času. Ako štyria ikonickí lídri, predstavujúci rôzne presvedčenia, bojujete o to, aby ste nazbierali potrebné suroviny a následne sa z mesta evakuovali. Suroviny si viete vyťažiť, alebo “cestovať do budúcnosti” a požičať si to od svojho budúceho ja. Avšak, ak je takýchto výpožičiek mnoho, môže nastať časový paradox a vy môžete stratiť ľudí, suroviny a podobne, takže s tým cestovaním opatrne. Hra by mala vyjsť v septembri a cena je stanovená na 1499 CZK čo je v prepočte 59 €. Za tie komponenty, zábavu a hrateľnosť to určite stojí.

Zachráňte sa kto môže! Ale najprv si nahromaďme suroviny (Foto: kickstarter.com)

Albi sa aj naďalej bude venovať malým a zábavným hrám. Na tohtoročnej udalosti predstavili zopár hier, ktoré by mohli zaujať tých z vás, ktorí si radi zoberú hru na chatu alebo na večer a objednajú si pizzu (hmmm pizza). Napríklad hra Yogi patrí k takýmto (ako to Albi interne nazývajú) bezva super párty hrám. V nej máte na ruke zopár kartičiek a máte ich udržať. Nie v rukách. Na krku, na nohe, na čele, na pleci, na líci. Všetko naraz. Môže to znieť akokoľvek, no k jednému, alebo dvom pivám je to hra ako stvorená. Ďalšou bezva super párty hrou je hra Veverčáci. Ste veverička, ktorá si na zimu niekde uložila orech. Teraz ho ale treba nájsť. Postreh a pamäť. Tieto dva aspekty sa tam využívajú a trénujú. Zapamätajte si teda, kde ste si uložili oriešok a vyhráte hru.

V hre Yogi sa každý mení na medveďa… alebo opicu (Foto: boardgamegeek.com)

Albi predstavilo aj zopár rozšírení. Nová expanzia k teraz už kultovej hre BANG! bude niesť názov Ozbrojení a nebezpeční. Alebo nová verzia Osadníkov z Catanu, ktorí budú zasadení do ríše Inkov. Mňa osobne viac zaujali rozšírenia na väčšie hry. Scythe: Titáni Nebes (musím si ten artbook naozaj zaobstarať) bude stáť 799 CZK (približne 32 €) a budú k nemu dostupné aj špeciálne promo karty. Teda materiál, ku ktorému sa tak ľahko nedostanete. Vydavateľstvo chystá rozšírenie aj pre survival príbehovú hru This War of Mine s podnázvom Příběhy Města Sutin. Zatiaľ však nevedia povedať, či toto rozšírenie bude dostupné ešte tento rok, ale cenovo by sa to malo pohybovať okolo 999 CZK (40 €).

Prežite (Foto: meeplestogo.com)

Ako poslednú novinku Albi uviedlo druhú veľkú hru. Ide o Legacy systém (hra sa postupne odhaľuje a rozvíja sa podľa vašich rozhodnutí). V hre Charterstone si mapu tvoríte a odkrývate postupne. Taktiež si odkrývate a objavujete nové pravidlá. Ste partia šiestich ľudí, ktorí majú založiť novú dedinu. Legacy systém je spravený na 12 hier. Po týchto dvanástich sedeniach vám ale ostane unikátna worker placement hra, ktorú môžete hrať kým vás neomrzí. Ak by ste ale chceli hrať “kampaň” ešte raz, Albi chystá aj takzvaný recharge pack, vďaka ktorému môžete využiť druhú stranu hracieho plánu a zahrať to znova. Teda 12 krát. Aj tento recharge pack bude lokalizovaný do češtiny. Hra by mala byť dostupná v októbri a cena je taktiež stanovená na 1499 CZK (59 €).

 

Odhaľte ostrov a založte si vlastnú dedinu (Foto: gaminglib.com)

Po ich novinke (na ktorú taktiež chystáme recenziu) sa Albi snaží preložiť hru od tvorcov Lords of Hellas. Tí sa inšpirovali digitálnou kartovkou Hearthstone. Siege Storm je kartová hra pre dvoch hráčov. Vy máte karty, protihráč má karty, vy vykladáte príšery, nepriateľ zosiela kúzla, jeden prehrá, druhý vyhrá. Albi nám oznámilo, že sa prekladu dočkáme možno ešte do konca roka.

Vyhodím kartu, vyhodiš kartu… (Foto: boardgamegeek.com)

Albi tak predstavilo kopec nových projektov, ktoré určite potešili nejedného z vás. Mne už neostáva nič iné, len otvoriť škatuľu s Lords of Hellas a začať čítať pravidlá.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

0 thoughts on “Pripravované preklady Albi”

  1. Spätné upozornenie: Herný deň s Albi – POPCULT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.