Predstavujeme vydavateľstvo Image Comics – Plutona

Čo by ste spravili, keby ste našli mŕtvolu? (Foto: imagecomics.com)

Predstavte si, že žijete vo svete superhrdinov. Všade samý kostým, lietajúci človek alebo niekto so supersilou. Máte 14 rokov, chodíte do školy a jedného dňa v lese nájdete mŕtvolu najsilnejšej superhrdinky v meste. Image Comics pred časom vydalo dielo Plutona.

Komiks, ktorý sa páči aj Scottovi Snyderovi (Foto: imagecomics.com)

Komiks rozpráva o partii puberťákov. Teddy, ktorý je v skupine “superspotterov” (ľudia zapisujúci si poznatky a miesta zbadania superhrdinov) je veľký geek. Na stenách má plagáty, zdieľa a pozerá si superhrdinské veci. Mie sa chce zapáčiť chlapcom, Diane chce byť povšimnutá a Ray sa vyrovnáva s rozbitou rodinou. Každý má svoje problémy. Plutona teda vykresľuje boj o udržanie ich priateľstva a vzťahov medzi nimi.

A vy ste čo urobili pre superhrdinov vo vašom meste? (Foto: blacknerdproblems.com)

Komiks prvý raz vyšiel v roku 2015. O scenár sa postaral Jeff Lemire (Descender, Green Arrow) a o kresbu Emi Lenox. Tá miestami pripomína prvé komiksy zo 40-tych rokov, no sú obohatené o niečo čo, aspoň mne, pripomína akvarel či vodové farby. Prehľadný lettering, bubliny a panely. Jazyk, keďže je to o deťoch v ich najhoršom období, je miestami vulgárny, no nie príliš. Plutona má 5 zošitov, čo v preklade znamená jednu knihu. Po prečítaní však chcete aby toho bolo viac. Komiks vyšiel aj v českom preklade a kúpiť si ho môžete napríklad aj na Nekonečno.sk.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.