Predstavujeme vydavateľstvo Image Comics – Plutona

Čo by ste spravili, keby ste našli mŕtvolu? (Foto: imagecomics.com)

Predstavte si, že žijete vo svete superhrdinov. Všade samý kostým, lietajúci človek alebo niekto so supersilou. Máte 14 rokov, chodíte do školy a jedného dňa v lese nájdete mŕtvolu najsilnejšej superhrdinky v meste. Image Comics pred časom vydalo dielo Plutona.

Komiks, ktorý sa páči aj Scottovi Snyderovi (Foto: imagecomics.com)

Komiks rozpráva o partii puberťákov. Teddy, ktorý je v skupine “superspotterov” (ľudia zapisujúci si poznatky a miesta zbadania superhrdinov) je veľký geek. Na stenách má plagáty, zdieľa a pozerá si superhrdinské veci. Mie sa chce zapáčiť chlapcom, Diane chce byť povšimnutá a Ray sa vyrovnáva s rozbitou rodinou. Každý má svoje problémy. Plutona teda vykresľuje boj o udržanie ich priateľstva a vzťahov medzi nimi.

A vy ste čo urobili pre superhrdinov vo vašom meste? (Foto: blacknerdproblems.com)

Komiks prvý raz vyšiel v roku 2015. O scenár sa postaral Jeff Lemire (Descender, Green Arrow) a o kresbu Emi Lenox. Tá miestami pripomína prvé komiksy zo 40-tych rokov, no sú obohatené o niečo čo, aspoň mne, pripomína akvarel či vodové farby. Prehľadný lettering, bubliny a panely. Jazyk, keďže je to o deťoch v ich najhoršom období, je miestami vulgárny, no nie príliš. Plutona má 5 zošitov, čo v preklade znamená jednu knihu. Po prečítaní však chcete aby toho bolo viac. Komiks vyšiel aj v českom preklade a kúpiť si ho môžete napríklad aj na nekonecno.sk.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.