Pre COVID-19 presunuli premiéru poslednej bondovky s Danielom Craigom

Koronavírus. Fenomén, ktorý dokázal prekryť tak obrovské témy ako lesné požiare v Austrálii, alebo Gretu Thunberg či iné udalosti, ktorými sme ešte pred pár týždňami žili. A aj keď oficiálne čísla hovoria jasne, z 93 483 nakazených ľudí po celom svete sa už vyše 50 tisíc dokázalo vyliečiť a zomrelo „len“ 3 286 pacientov, na ľudí to zdá sa neplatí a radšej podliehajú panike. 

Aktuálna situácia sa týka už aj milovníkov filmov, ktorí na najväčšom fanúšikovskom blogu MI6-HQ žiadajú filmových tvorcov o presunutie premiér vybraných filmov na záver roka 2020. Na jednej strane zdôrazňujú, že zdravie je prvoradé, na oplátku však pripomínajú, že z krajín ako je napr. Čína, Taliansko, Francúzsko, Švajčiarsko či Južná Kórea majú filmové štúdiá podstatnú časť zisku.

Medzi vôbec prvých, ktorí sa rozhodli preložiť premiéru filmu, patrí štúdio MGM spolu s producentami Michaelom G. Wilsonom a Barbarou Broccoli. Odkladu sa dočkala posledná bondovka s Danielom Craigom v hlavnej úlohe, No time to die (Nie je čas zomrieť). Ako uviedli v oficiálnom stanovisku na sociálnej sieti Twitter, „po dôkladnom zvážení a vyhodnotení trhu kín sa premiéra filmu No time to die odkladá na november 2020.Premiéra filmu sa tak uskutoční 12. novembra v Anglicku a 25. novembra v Amerike a v ostatných častiach sveta.

Zrejme však nepôjde o jediný odklad. O preložení dátumov premiér by malo podľa informácií rozmýšľať aj Disney a Marvel. Je preto možné, že sa sólovky o Black Widow dočkáme neskôr než 1. mája.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.