Poznáme víťazov Goldek Geek ocenení

V poradí už 14. oceňovanie spoločenských hier nám ukázalo, ako sa nám páčili novinky v hernom priemysle za posledný rok.

Hlasovanie prebiehalo do 1. mája a výsledky priniesli obrovskú diskusiu na fórach herných fanúšikov. Hlasovať mohli členovia fóra boardgamegeek.com, ktoré zastrešuje celé odovzdávanie.

V hlavnej kategórii, Najlepšia hra roka, vyhrala kartová hra Wingspan. Tá dominovala počas celého odovzdávania, pretože si odniesla aj cenu z ďalších ôsmich kategórií (najlepší artwork, kartová hra, rodinná hra, inovatívna hra, najlepšie rozšírenie, hra s najlepším sólo variantom a strategická hra).

Ornitológia sa ľuďom zapáčila (Foto: nature.com)

Najlepšou tematikou sa môže pochváliť hra Dune. Cenu za najlepšiu vojnovú hru si prevezme Undaunted: Normandy. Najlepšou hrou pre dvoch hráčov je podľa hlasovania Watergate a najlepšou Print and Play hrou sa stal TINYforming Mars.

Všetkých výhercov si môžete pozrieť priamo na stránke boardgamegeek.com.

Hra Wingspan svojimi víťaznými soškami rozbúrila vlny a k výhre sa začali vyjadrovať aj konkurenčné vydavateľstvá. Kontroverziu vyvolal hlavne fakt, že Wingspan vyhral ocenenia aj v kategóriach, ktoré hra nevystihuje – najmä kategória najinovatívnejšia hra a strategická hra. Vyjadrenie Ignacyho Trzewicka za Portál Publishing si môžete pozrieť na ich YouTube kanáli.

Ako hry hodnotíte vy? Súhlasíte s výhercami, alebo mal podľa vás vyhrať niekto iný? Dajte nám vedieť v komentároch.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

0 thoughts on “Poznáme víťazov Goldek Geek ocenení

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.