Portal Publishing oslávil okrúhly sviatok

Hry, ktoré rozprávajú príbehy (Foto: CoolStuffInc.com)

Portal Publishing na svojom PortalCone v Poľsku oslávilo sviatok. Už 20 rokov na trhu znamenalo rast a posun firmy. Na udalosti, okrem krásnej torty, ukázali aj hry, ktoré chcú tento rok vydať. Keďže ide o poľské vydavateľstvo, pozrieme sa na hry, ktoré majú možnosť byť v blízkej dobe preložené aj do češtiny (alebo aspoň moje zbožné prianie, aby boli).

Dlhých 20 rokov tvorby hier (Foto: fb Portal Publishing)

Detective: LA Crimes

Prvé rozšírenie pre hru Detective: A Modern Crime Board Game sa bude odohrávať v slnečnej Kalifornii. Prinesie tri samostatné prípady, ktoré ale po rozriešení do seba zapadnú a vytvoria jeden príbehový celok. Prispôsobte si zákony, no neprekročte hranice. Hra bude v obchodoch v marci a vyjde rovno v troch jazykových mutáciách (poľsky, anglicky a nemecky), no neskôr vydavateľstvo sľubuje viac variácií.

Tie roky osemdesiate (Foto: portalgames.pl)

Imperial Settlers: Empires of the North

Táto samostatná hra zo sveta Imperial Settlers sa odohráva na severe. Dizajnér hry, Ignacy Trzewiczek, vás teraz nechá osídľovať zaľadnené a chladné kraje. Hrať môžete za Vikingov, Škótov alebo Eskimákov, pričom výber frakcie je len prvým krokom. Každá z nich má totiž dva spôsoby hrania, ktoré sú v hre rozdelené do dvoch hracích balíčkov. Hra tak príde dokopy so šiestimi spôsobmi hry, takže môžete skúšať, kombinovať a snažiť sa o to, aby vaša civilizácia bola tá najvyspelejšia.

Hra, z ktorej behá mráz po chrbte (Foto: portalgames.pl)

Prêt-à-porter

Vsutku zaujímavo vyzerajúca hra Prêt-à-porter sa dočká už tretej dotlače. V nej sa vžijete do roly módneho magnáta, ktorý má za úlohu čo najlepšie presadiť svoju značku oblečenia. Táto hra, určená pre 2-4 hráčov je plná boja o dominanciu vo svete módy. Počas nej hráči získavajú nových manažérov, návrhárov, modelov a modelky, čím máte väčšiu šancu na výhru. Táto tretia edícia príde v tomto roku na Kickstarter – tam získa nové komponenty a artwork, o ktorý sa postará Kwanchai Moriya (Dinosaur Island, Catacombs a Flipships).

Stante sa žralokom vo svete módy (Foto: portalgames.pl)

Imperial Settlers: Roll & Write

Taktiež samostatná hra z univerza Imperial Settlers s podtitulom Roll & Write je zameraná na budovanie enginu hry. Stavba budov vám poskytne ďalšie bonusy a hra tak získava spád. Zahrať si ju môžete v dvoch verziách. Prvá, klasická verzia, je zameraná na súboj 2-4 hráčov, v ktorom sa snažíte získať čo najviac bodov, pričom druhá sa venuje len hre pre jedného hráča. Pri nej je pre vás pripravený “zošit” obsahujúci 48 rôznych scenárov a výziev. Každú hru začnete s rôznymi budovami, získavate iné suroviny a máte splniť iný cieľ. Chystajte ceruzu a kocky.

Prvá pen & paper hra Imperial Settlers (Foto: portalgames.pl)

Za zmienku stojí aj hra Root, v ktorej hráte za slobodu Lesnej Ríše a snažíte sa vzdorovať nadvláde mačiek. Hra je už v preklade u Fox in the Box a predobjednať si ju môžete na tomto odkaze. Okrem prvého rozšírenia pre hru Detective: A Modern Crime Board Game, vyjdú ďalšie dve. Detective: Alexa Edition, kombinujúca smart zariadenie Amazon Alexa (ktorému budete dávať príkazy, počúvať naráciu príbehu a podobne) a dodáva tak vášmu vyšetrovaniu nový rozmer. Detective Signature Series zas ponúkne hráčom tzv. sandbox, v ktorom si budú vytvárať vlastné prípady a vnesú do hrania niečo zo seba. Celý plán majú dostupný na svojej stránke, na ktorú sa dostanete aj kliknutím na tento link. Ktorú z hier by ste chceli mať na stole? Hrali ste niektorú? Podeľte sa s nami v komentároch.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

0 thoughts on “Portal Publishing oslávil okrúhly sviatok”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.