Popkultúra v apríli

Prehľad aprílových udalostí (Foto: PoP-Cult Magazín)

Apríl prišiel a začal sa veľmi dobre. A takto dobre bude pokračovať až do konca. Nové filmy, nové komiksy a seriály, nové knihy a pár „sviatkov” pre geekov. Ak neviete, na čo sa môžete tešiť v apríli, tento článok je pre vás. Ale pekne po poriadku.

iZombie

Začneme seriálom. Štvrtý apríl bude patriť tretej sérii iZombie od CW Television Network, ktorá má na svedomí napríklad seriálového Flasha a Supergirl. Nie, nie je to nijako napojené na značku Apple. Predstavte si, že vypukla zombie nákaza (áno, takých už bolo), ale teraz si predstavte, že tieto zombie nemusia byť s typicky prázdnymi hlavami, ktorí sa pohybujú pomaly, s natiahnutými rukami pred sebou a chcú si na vás pochutnať. Namiesto toho sú to inteligentní ľudia (teda aspoň väčšinou), ktorí sa naďalej hýbu v spoločnosti s jediným rozdielom. Musia pravidelne dostávať „dávku” mozgov, z čoho si potom určití podnikaví zombie spravia biznis. Olivia Moore pracuje ako patologička/vyšetrovateľka a keďže pracuje v márnici, o mozgy nemá núdzu, no má to aj vedľajšie efekty. Ak si na niekom pochutí, potom má vízie a spomienky tejto osoby, čo potom využíva pri vyšetrovaní. Ale to už zachádzam do detailov. Momentálne sú na Netflixe dve série a už len čakám, kedy tam pribudne aj tretia.

Hlavná postava, Olivia Moore ako predstaviteľka novej generácie zombie (Foto: google.sk)

Power Rangers

Len dva dni po iZombie sa môžeme v myšlienkach nostalgicky vrátiť do minulosti a pozrieť si Power Rangers. Tí u nás vychádzajú 6. apríla. Zabudnite však na príliš farebné kostýmy a trápne bojové choreografie z 90. rokov. Film je o piatich študentoch, ktorí nájdu mimozemskú loď a získajú superschopnosti (stanú sa z nich Power Rangeri). Samozrejme, že nie sú sami a nepriateľ starej generácie Rangerov sa vráti a chce zničiť svet. Títo študenti sa tak musia naučiť ovládať svoje schopnosti a svet zachrániť.

Jason a Zack ako Power Rangeri (Foto: google.sk)

Ďalšia Hraviareň

Ak ste nestihli Hraviareň prvú aprílovú nedeľu, nezúfajte. Spolu s Libresso Books & Coffee chystáme tento projekt pravidelne každé dva týždne. Ak hry nepoznáte, alebo ich neviete hrať, my vám ich radi vysvetlíme, či už chcete zachraňovať svet pred nákazami, učiť sa nové kúzla a stáť zoči voči príšerám, alebo získavať látku a iné suroviny, ktoré neskôr meníte za drahé kamene. Skvelá rodinná atmosféra, veľká miera zábavy, noví ľudia a k tomu káva. Na nedeľné popoludnie ako stvorené. Najbližšie herné stretnutie sa bude konať 23. apríla v priestoroch spomenutej kníhkaviarne v Prešove. Vstupné je nulové a všetci ste srdečne pozvaní.

Hraviareň v plnom prúde a ozývajúci sa smiech ľudí (Foto: PoP-Cult Magazín)

SlavCon 2017

V poradí jedenáste pokračovanie úspešného slovenského Conu. Trojdňový festival fantasy, sci-fi, slovanskej mytológie, histórie, prednášok, workshopov, hostí a veľa ďalšieho. Tak postupne. Prednášky o starých československých sci-fi filmoch, o kultovom diele Metro 2033, diskusie o záhadách v Stredozemi alebo víkend na Rokforte. Naozaj, budete zaradení do fakúlt, získavať pre ňu body, hrať o školský pohár a v neposlednom rade ochutnávať fazuľky každej chuti. Raj pre všetkých „potterheadov”. Okrem týchto vecí sa môžete tešiť na bohatý program plný hostí ako Juraj Červenák, Leonard Medek, Františka Vrbenská alebo Mark E. Pocha. SlavCon sa začína v piatok 28. apríla a končí v nedeľu 30. apríla.

Festival sci-fi, fantasy a slovanskej mytológie (Foto: FB SlavCon 2017)

Geekalendár postupne aktualizujeme aj na našom Facebooku.

Navnadili sme vás na niečo? Napíšte do komentárov. 🙂

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.