Nový trailer na Fantastic Beasts a všetko, čo potrebujete vedieť

Pokračovanie Newtovho dobrodružstva teraz odhalí Grindelwaldove zločiny (Foto: nme.com)

V utorok sme sa dočkali nového traileru na pokračovanie filmu Fantastic Beasts and Where To Find Them (Fantastické zvery a ich výskyt) s podtitulom The Crimes of Grindelwald (Grindelwaldove zločiny). Prinášame vám súhrn všetkého, čo zatiaľ o novom čarodejníckom filme vieme. (Ak sa teda chcete nechať úplne prekvapiť, upozorňujeme, že tento článok  môže obsahovať spoilery.)

Na konci prvého filmu sme stretli hlavného záporáka, Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp), ktorého sa vďaka Newtovi Scamanderovi (Eddie Redmayne) podarilo zatknúť MACUSE – teda Magickému kongresu Spojených Štátov Amerických. Avšak Grindelwaldovi sa podarilo uniknúť a teraz združuje svojich sympatizantov, aby dosiahol svoj cieľ. Grindelwald sa totiž snaží vytvoriť generáciu čistokrvných čarodejníkov, ktorí budú vládnuť všetkým ne-čarodejníckym bytostiam. Áno, Voldemort nebol ani zďaleka prvý a určite nie posledný s touto víziou.

A tak na scénu prichádza Grindelwaldov niekdajší najbližší priateľ Albus Dumbledore (Jude Law), učiteľ na Rokfortskej čarodejníckej škole. Ten si na pomoc zavolá svojho bývalého študenta Newta Scamandera, ktorý je teraz v čarodejníckom svete uznávaný ako autor knihy Fantastické zvery a ich výskyt. Newt súhlasí netušiac o nebezpečenstve, ktoré mu hrozí.

Dumbledora uvidíme ako mladého učiteľa na Rokforte v podaní Juda Lawa (Foto: dailycal.org)

Okrem Newta a Dumbledora sa môžeme tešiť aj na veselú dvojku z prvého filmu nečarom Jacobom Kowalskim (Dan Fogler) a slobodomyseľnou Queenie Goldstein (Alison Sudol). Stretneme aj Queenienu sestru a aurorku Tinu (Katherine Waterstone). Vráti sa aj Ezra Miller ako Credence, ktorého podivný príbeh ostal na konci prvého filmu nerozriešený. Pribudnú aj nové postavy, napríklad sa stretneme s Letou Lestrange (Zoe Kravity), ktorá si bola kedysi veľmi blízka s Newtom, ale teraz je zasnúbená s jeho bratom, Theseusom Scamanderom (Callum Turner). Ten je uznávaný vojnový hrdina a taktiež riaditeľ Kancelárie aurorov na britskom Ministerstve mágie. Spoznáme aj čarodejnicu Maledictus (Claudia Kim), ktorá je poznačená pokrvnou kliatbou – tá ju postupne mení na netvora.

V úlohe režiséra filmu opäť figuruje David Yates, ktorý je v Potter rodine už od roku 2007, keď pracoval na 5. filme Harry Potter a Fénixov rád. Scenár k filmu vychádza z pera J. K. Rowlingovej.

Film sa bude odohrávať prevažne v Európe, v traileri sa ako centrum diania spomína Paríž. Avšak uvidíme aj Rokfort, a to nie len ten súčasný. Film bude obsahovať aj flashbacky na mladého Newta a jeho roky na čarodejníckej škole. Dej sa bude odohrávať v priebehu rokov 1926-1945.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa do kín dostane 16. novembra 2018. Najnovší trailer si môžete pozrieť už teraz.

Magdaléna Dzinová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Najnovšie články od Magdaléna Dzinová (zobraziť všetky)

0 thoughts on “Nový trailer na Fantastic Beasts a všetko, čo potrebujete vedieť”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.