Netflix vás nechá rozhodovať o filmoch

Rozdielne rozhodnutia vedú k rozdielnym koncom (Foto: YT Netflix)

Netflix and chill. Nie chilli, ale oddych. Predstavte si, že sedíte na gauči, pozeráte film a zrazu sa vám v kľúčovej časti filmu hlavná postava prihovorí. „Ako mám pokračovať? Sú tí obri dobrí, alebo nepriateľskí? Prihovorím sa tej peknej slečne, alebo sa uzavriem ešte viac a objednám si pivo. A ďalšie. A ďalšie, a budem sa ubíjať, že som neurobil dobre…” Len si predstavte, že by ste mohli ovládať rozhodnutia protagonistov.

Vyberte si, čo sa stane (Foto: YT Netflix)

V júni minulého roka Netflix oznámil prvé epizódy zaradené do tzv. interaktívnej narácie príbehu. Puss in Book: Trapped in an Epic TaleBuddy Thunderstruck: The Maybe Pile sú prvé dve značky, v ktorých Netflix necháva rozhodnutia len na vás. Kocúra aj Buddy Thunderstruck už Netflix v ponuke má spolu s ďalším seriálom: Stretch Armstrong: The Breakout. Dostupné budú na väčšine TV a na zariadeniach s iOS.

Kocúr v Knihe je jedným z troch oznámených interaktívnych príbehov (Foto: YT Netflix)

Netflix dlhšie komunikoval so štúdiami, ale aj s používateľmi. Tento ich prieskum mal pozitívne ohlasy hlavne u rodičov s deťmi, ktoré sa počas rozhodovania dostávajú na post režiséra, a taktiež chce Netflix zistiť, ako tento formát prijme verejnosť. Pokusy o takéto filmy, kde sa divák rozhoduje v reálnom čase boli aj u nás, no Netflix svojim internetovým fungovaním určite zaujme väčšiu pozornosť.

Sami si vyberte, či budete s obrom bojovať, alebo ho pozvete na obed (Foto: YT: Netflix)

Spojením šikovných programátorov zo Sillicon Valley a kreatívnymi mysľami z Hollywoodu si už dnes môžeme pozrieť interaktívnu epizódu legendárnej mačky. Zatiaľ však ide o krátke seriálové epizódy a snáď sa niekedy v budúcnosti dočkáme aj celovečerného filmu, kde si sami vyberieme, čo sa má s hlavnou postavou stať. Ďalší z odvážnych krokov Netflixu možno udá smerovanie zábavno-umeleckého procesu vytvárania filmov.

zdroj: Netflix Media Center

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.