Netflix vás nechá rozhodovať o filmoch

Rozdielne rozhodnutia vedú k rozdielnym koncom (Foto: YT Netflix)

Netflix and chill. Nie chilli, ale oddych. Predstavte si, že sedíte na gauči, pozeráte film a zrazu sa vám v kľúčovej časti filmu hlavná postava prihovorí. „Ako mám pokračovať? Sú tí obri dobrí, alebo nepriateľskí? Prihovorím sa tej peknej slečne, alebo sa uzavriem ešte viac a objednám si pivo. A ďalšie. A ďalšie, a budem sa ubíjať, že som neurobil dobre…” Len si predstavte, že by ste mohli ovládať rozhodnutia protagonistov.

Vyberte si, čo sa stane (Foto: YT Netflix)

V júni minulého roka Netflix oznámil prvé epizódy zaradené do tzv. interaktívnej narácie príbehu. Puss in Book: Trapped in an Epic TaleBuddy Thunderstruck: The Maybe Pile sú prvé dve značky, v ktorých Netflix necháva rozhodnutia len na vás. Kocúra aj Buddy Thunderstruck už Netflix v ponuke má spolu s ďalším seriálom: Stretch Armstrong: The Breakout. Dostupné budú na väčšine TV a na zariadeniach s iOS.

Kocúr v Knihe je jedným z troch oznámených interaktívnych príbehov (Foto: YT Netflix)

Netflix dlhšie komunikoval so štúdiami, ale aj s používateľmi. Tento ich prieskum mal pozitívne ohlasy hlavne u rodičov s deťmi, ktoré sa počas rozhodovania dostávajú na post režiséra, a taktiež chce Netflix zistiť, ako tento formát prijme verejnosť. Pokusy o takéto filmy, kde sa divák rozhoduje v reálnom čase boli aj u nás, no Netflix svojim internetovým fungovaním určite zaujme väčšiu pozornosť.

Sami si vyberte, či budete s obrom bojovať, alebo ho pozvete na obed (Foto: YT: Netflix)

Spojením šikovných programátorov zo Sillicon Valley a kreatívnymi mysľami z Hollywoodu si už dnes môžeme pozrieť interaktívnu epizódu legendárnej mačky. Zatiaľ však ide o krátke seriálové epizódy a snáď sa niekedy v budúcnosti dočkáme aj celovečerného filmu, kde si sami vyberieme, čo sa má s hlavnou postavou stať. Ďalší z odvážnych krokov Netflixu možno udá smerovanie zábavno-umeleckého procesu vytvárania filmov.

zdroj: Netflix Media Center

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.