Netflix končí s hviezdičkami

Streamovacia služba Netflix prišla s ďalšou zmenou (Foto: YT Netflix)

Netflix je služba, ktorá má najlepšie rozvinutý systém zbierania informácií. Po spustení offline sledovania sa rozhodli učiniť ďalší radikálny krok. Netflix zaviedol nový systém hodnotenia filmov a seriálov, a to tým, že zrušil hodnotenie podľa hviezdičiek. Nahradili ho palce a percentá.

Hodnotenie hviezdičkami je minulosťou. Teraz má Netflix palec hore a palec dole (takzvaný like a dislike). Ak na nejaký seriál alebo film zareagujete palcom hore, Netflix bude vedieť, že sa vám páčil a chcete vidieť viac podobných produktov. Naopak, ak budete reagovať palcom dole, Netflix pochopí, že sa vám nepáčil a podobné tituly nebude odporúčať. Stále si ich budete môcť vyhľadať, no nebudú sa zobrazovať na vašej domovskej stránke. Netflix tak môže lepšie využiť služby a ponúknuť vám obsah, ktorý bude vyhovovať vášmu vkusu.

Nový systém hodnotenia založený na zaužívanom palci (Foto: YT Netflix)

Hviezdičky, ktoré boli priemerom hodnotenia od všetkých používateľov, nahradilo percentuálne hodnotenie vytvorené presne podľa vašich preferencií. Tak by sa nemalo stať, že sa na vašej obrazovke objaví niečo, čo vás nebude zaujímať. Napríklad, ak sa vám veľmi páčil seriál House of Cards, Netflix navrhne podobné seriály z tohto prostredia. Ak sa vám na druhej strane nepáčia seriály ako Daredevil, alebo iZombie (aj keď neviem prečo by sa tieto seriály niekomu nepáčili), Netflix vám ich nebude ponúkať.

Hviezdy skončili (Foto: YT Netflix)

Netflix sa rozhodol spraviť tak preto, lebo hodnotenie hviezdičkami nie je dosť efektívne (keďže sa hviezdičkami hodnotí všetko od topánok po úroveň reštaurácií), a nie vždy je ich úlohou poskytnúť lepší obsah. Po ročnom testovaní tohto hodnotenia zistili nárast v aktivite o neuveriteľných 200%. Tento systém už funguje, takže ak sa vám bude niečo páčiť, dajte tomu palec hore. Máte radšej hviezdičky, alebo like? Nechajte nám komentár alebo aspoň dajte like na našej facebookovej stránke. 😉

zdroj: Netflix Media Center

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

0 thoughts on “Netflix končí s hviezdičkami”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.