Najlepšie “záchodové” hry na mobil

Hry sa veľmi dobre hrajú po sediačky (Foto: gamingcentral.in)

Neklamte. Dobre vieme, že na toaletu si každý z vás berie mobil. A určite sa tam nefotíte. V článku vám navrhneme zopár hier, ktorými si môžete skrátiť čas sedenia. Alebo predĺžiť.

Gardenscapes tu už bolo vo viacerých formách. Od Candy Crush Saga cez Kwazy Cupcakes až po variácie boja s drakmi. V hre Gardenscapes sa vžívate do úlohy akéhosi investora, ktorý sleduje komorníka Austina a jeho snahu zrenovovať vilu. Hru sa dopĺňa druhá od rovnakých autorov, Homescapes, v ktorej sa s Austinom ocitáte vo vnútri vily a renovujete interiér. Hranie spočíva v leveloch, v ktorých spájate k sebe minimálne 3 rovnaké symboly. Jabĺčka k jablkám, list k listom a vodu k vode. Hranie sa neskôr komplikuje prekážkami v podobe hliny, lieskových orechov, alebo debien, ktoré musíte porozbíjať. Je pekné vidieť ako za vami ostáva renovovaný exteriér krásnej vily. 

Pomôžte Austinovi obnoviť dvor (Foto: PoP-Cult Magazín)

Ďalšou chytľavou hrou je Helix Jump. Tu síce nerozvíjate príbeh, no zabavíte sa rovnako dobre. V hre sa musíte svojou loptičkou dostať z najvyššieho poschodia na to najnižšie bez toho, aby ste trafili zvýraznené miesta. Hrá sa úplne jednoducho. Pohybom po obrazovke hýbete okolím loptičky a tak jej otvárate cestu nadol. Za každé poschodie sa vám prirátajú body, no ak sa vám podarí preskočiť zopár poschodí naraz, body sa znásobujú. Helix Jump je jedna z hier, pri ktorej naozaj nechcete prestať hrať.

Snažte sa vydržať čo najdlhšie (Foto: PoP-Cult Magazín)

Asi najznámejšou logickou hrou je 2048. Hra je založená na tom, aby ste z čísla 2 vyskladali spojením rovnakých dvoch číslic, číslo 2048. Teda na začiatku máte len číslo 2, ak spojíte dve 2 dostanete číslo 4. Spojením 4 a 4 dostanete číslo 8. A tak ďalej. Čísla vám stále pribúdajú a musíte si na ploche 4×4 urobiť dostatok miesta, aby sa vám mali kde zjaviť. Znie to veľmi matematicky, no zistíte, že sa to dá. Niekedy ťažšie, ale dá. 2048 sa taktiež počas rokov dočkala rôznych variácií, ktoré končia aj pri spájaní psov, alebo meme obrázkov.

2, 4, 8, 16, 32, 64… a tak ďalej (Foto: PoP-Cult Magazín)

Ak máte radi umenie, kreslíte, alebo len chcete vidieť nejaký výsledok, stiahnite si Pixel Art. V nej máte množstvo preddefinovaných obrázkov ako kaktus, Batman, pizza a kvet, ktoré si pixel po pixeli vypĺňate a farbíte. Hra vám automaticky sťahuje ďalšie obrázky, takže nie je možné, aby ste ju dohrali. Dokonca si viete do hry stiahnuť vlastnú fotku, nastaviť si obtiažnosť a počet pixelov a hurá do toto.

Yer a lizard, Harry (Foto: PoP-Cult Magazín)

A vy? Hráte niektorú z týchto hier? Poznáte lepšie hry? Napíšte nám do komentárov. 🙂

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.