Najlepšie komiksy v roku 2018

Ktoré komiksy sa dostali do tohtoročnej TOP 5? (Foto: PoP-Cult Magazín)

Starý rok je už takmer za nami a tak, ako sa patrí, sme sa aj my obzreli a pospomínali na tie najlepšie momenty z 2018. Vybrali sme pre vás našich top 5 komiksov, do ktorých sme sa v tomto roku tak začítali, že sa nevieme dočkať ďalších čísel.

Skyward

Image Comics: Joe Henderson, september 2018

Henderson si predstavil, aké by to bolo žiť vo svete s “nízkou G” (Foto: imagecomics.com)

Komiks Skyward sa odohráva v postapokalyptickom svete, z ktorého sa takmer úplne vytratila gravitácia. Hlavnou hrdinkou je mladá žena, ktorá sa snaží nájsť si v tejto takmer beztiažovej realite svoje miesto. Kresba a farby prekrásne dotvárajú náladu a hĺbku celého komiksu – každý malý detail v príbehu o vzťahu otca a dcéry ožíva na stránkach priamo pred očami čitateľov. Tvorca Joe Henderson, známy aj ako producent Netflix seriálu Lucifer, momentálne pracuje aj na filmovom spracovaní tohto komiksu pre Sony.

The Immortal Hulk

Marvel: Al Ewing a Joe Bennett, august 2018

Bruce je so smrťou zmierený, Hulk to vidí inak (Foto: comicstore.marvel.com)

Poznáte Brucea Bannera, však? Nenápadný, tichý chlapík, ktorý nemá rád pozornosť iných. Zmierený so svojím životom aj smrťou. Hej, Bruce svoju smrť už dávno akceptoval. Ale jedna jeho časť, tá ktorá sa prebúdza v noci, temná časť, ktorú nedokáže ovládať, tá zomrieť ešte nechce. Ewingov a Bennettov nesmrteľný Hulk má neskutočný potenciál byť nie len najlepším Marvel komiksom roka ale aj celkovo najlepším komiksom v 2018.  

My Heroes Have Always Been Junkies

Image Comics: Ed Brubaker a Sean Philips, október 2018

Philips a Brubaker opäť potešili komiksových nadšencov (Foto: imagecomics.com)

Ed Brubaker a Sean Philips sa opäť spojili a vytvorili príťažlivý príbeh o mladej dievčine šialene túžiacej po temnote. Tínedžerka Ellie je známa svojimi romantickými predstavami o drogovej kultúre. Od smrti jej „feťáckej“ mamy sa svet ihiel a práškov stal aj Ellienou závislosťou. Tá sa prehĺbi v momente, keď sa mladá hrdinka dostáva do protidrogovej liečebne, v ktorej nachádza ďalšiu nebezpečnú zábavku – zisťuje, ako blízko k sebe majú drogy a vražda. Ak sa vám zapáčil niektorý z Philipsových a Brubakerových počinov ako napr. Fade Out či Fatale, ani tento komiks nesmie chýbať na vašej polici.

The Dreaming

Vertigo: Simon Spurrier, september 2018

Prvý komiks z novej spin-off série Sandmana nesklame (Foto: freaksugar.com)

Spurrierov The Dreaming je prvý zo série celkom nových spinoff-ov Sandmana. Svet, v ktorej sa rodia príbehy, zíva prázdnotou. Sen (Dream) sa vytratil a jeho realita sa bez neho rozpadá – pokým sa nenájde, obyvatelia jeho ríše musia chrániť jej hranice, za ktorými číha čosi príšerné. V rovnakom čase sa objavuje záhadná a večne hladná snová entita Dora, ktorá sa snaží nájsť si miesto vo svete, ktorý opustil jej tvorca. Spurrierov entuziazmus, s ktorým tvoril tento úžasný počin, prenesie čitateľov v spomienkach na ten moment, kedy čítali Sandmana po prvýkrát.

The Weatherman

Image Comics: Jody Leheup, jún 2018

Že život televízneho meteorológa je nudný? The Weatherman vám dokáže opak (Foto: imagecomics.com)

Hoci tento článok začína vyzerať ako reklama na Image Comics, ubezpečujeme vás, že výber komiksov sme vyberali bez ohľadu na vydavateľa. Komiks The Weatherman sleduje život Nathana Brighta – najlepšieho televízneho meteorológa na terraformovanom Marse, ktorý mal všetko, po čom vždy túžil: krásnu priateľku, verného psa a skvelý job. Keď sa však zo dňa na deň z Nathana stane najhľadanejší zločinec v galaxii, jeho život sa zmení na akčné sci-fi plné humorných momentov, vďaka ktorým sa nebudete vedieť odtrhnúť od stránok komiksu. 

Stojí za zmienku: Saga #54

Image Comics: Brian K. Vaughan a Fiona Staples, júl 2018

Jeden z najlepších komiksov tohto desaťročia (Foto: popcultureuncovered.com)

Nezaslúžime si tak dobrý komiks, akým je Sága. A hoci jej prvé číslo debutovalo už v roku 2012, to najnovšie pripravilo fanúšikom poriadny šok. Tvorcovia komiksu ešte pred jeho vydaním ohlásili, že si s komiksom na nejaký čas dávajú pauzu. 54-té číslo uzatvorilo jednu z hlavných dejových línií, a tak zatiaľ čo sa my budeme spamätávať, odporúčame siahnuť po tomto komikse ihneď ako to bude možné. Skvelý spôsob, ako minúť peniaze, ktoré ste dostali na Vianoce. Urobiť tak môžete aj na stránke internetového obchodu Nekonečno.

Aké komiksy ste si tento rok užili vy? Pridali by ste niečo do nášho zoznamu? Podeľte sa s nami v komentároch. 🙂

Magdaléna Dzinová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Najnovšie články od Magdaléna Dzinová (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.