Najlepšie easter-eggs v traileri Spider-Man: Far From Home

Na čo všetko odkazuje trailer na pokračovanie Spider-Mana? Foto: geeksoncoffee.com

V polovici januára sa fanúšikovia Marvel Cinematic Universe (MCU) dočkali prvého traileru na pokračovanie Spider-Mana. Ten sa v druhej časti vyberie spolu so svojou triedou na výlet po Európe, ale povinnosť chrániť svet pred rôznymi nepriateľmi si ho nájde aj „ďaleko od domova“.

Pozornému oku diváka neušlo zopár zaujímavostí, ktoré si v tomto článku bližšie predstavíme. Upozorňujeme, že článok obsahuje spoilery v prípade, že ste nevideli posledného Spider-Mana, resp. filmy z MCU.

Nový oblek

Trailer začína záberom na Petra Parkera v čierno-červenom obleku, ktorý sa podobá na ten z komiksovej série Superior Spider-Man z rokov 2013 a 2014.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

F.E.A.S.T.

V úvode traileru vidíme scény, zrejme z galavečera, ktorý usporiadala charitatívna organizácia F.E.A.S.T. (Food, Emergency Aid, Shelter and Training). V nej pracuje aj teta Spider-Mana, May, ktorá netuší, že ide o „štít“ pre jedného z nepriateľov Petra Parkera – Martina Liho alias Mister Negative. S touto organizáciou sme sa mohli stretnúť aj v hernom spracovaní príbehu „pavúčieho muža“ Marvel’s Spider-Man pre PS4.

V tejto scéne môžeme vidieť ako Happy Hogan prichádza so šekom, ktorý je vypísaný na 500-tisíc dolárov. Spoločnosť Synchrony, zobrazená na šeku, skutočne existuje. Na spolupráci s Marvel sa dohodli v roku 2016.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Dátum narodenia

Peter Parker sa podľa údajov z jeho pasu narodil 10. augusta. Je to odkaz na dátum 10. august 1962 kedy sa Spider-Man prvýkrát objavil v komikse od Marvelu.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Avengers Tower

V záberoch, kde sa Peter presúva po New Yorku pomocou pavučín, môžeme vidieť Avengers Tower, ktorá je už dekonštruovaná a čaká na nového majiteľa. Vo filme Spiderman: Homecoming Tony Stark vežu predal a fanúšikovia špekulujú komu. 

Objavili sa teórie, že keď sa Marvel a Fox dohodnú na právach, môže sa bývalá veža Avengerov stať domovom Fantastickej štvorky. Na to si ale budeme musieť ešte počkať.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Spider-Man, športový fanúšik

Pozorní diváci si všimli, že v izbe Petra Parkera visí odkaz na hráča New Yorského baseballového mužstva Mets. Je to odkaz na komiks Peter Parker: Spider-Man #33, v ktorom sa Peter spolu so svojím strýkom Benom zúčastnia baseballového zápasu tohto tímu.

Na Bena narazíme aj v momente keď Peter zatvára svoj kufor, na ktorom sú iniciály BFP. Aj keď jeho prostredné meno nebolo nikdy prezradené, Steve Ditko, jeden z pôvodných autorov Spider-Mana, v istom rozhovore uviedol, že by sa mohol volať Benjamin Franklin Parker.   

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Odkaz na Hydro-Mana

Keď Betty robí fotku Nedovi v Benátkach, na jednej z lodí vidíme nápis ASM 212. Fanúšikovia vedia, že ide o odkaz na komiks Amazing Spider-Man #212, v ktorom sa prvýkrát objaví nepriateľ s názvom Hydro-Man.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Vitaj späť, Nick Fury

Ak si pamätáte udalosti z posledného Avengers filmu – Infinity War, po Thanosovom lusknutí v potitulkovej scéne vidíme, že na piesok sa premení aj Nick Fury. V novom Spider-Manovi, ktorý sa odohráva po udalostiach v Infinity War, je Fury celý živý a zdravý. Koniec koncov, aj Peter Parker sa vyparil a je späť. Ako sa dokázali vrátiť sa dozvieme už v apríli vo filme Avengers: Endgame.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Spider-Man v Londýne

Trailer nám prezradil, že Peter sa spolu so svojimi spolužiakmi ocitne aj v Londýne. Nebolo to však po prvýkrát, čo Spider-Man navštívi toto mesto. V komikse Amazing Spider-Man #95 Peter prenasleduje Gwen do Londýna. Tá práve Spider-Mana viní zo smrti jej otca.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Nepriatelia

Zdá sa, že Spider-Man bude tentokrát bojovať proti tzv. Elementals, skupine zloduchov, z ktorých každý predstavuje jeden zo štyroch hlavných elementov – Hydron (predstavuje element vody), Magnum (zem), Zephyr (vietor) a Hellfire (oheň). Navyše Maria Hill sa zrejme opäť postaví na stranu Nicka Furyho.

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Dočkáme sa Molten Mana?

Fanúšikovia prišli s teóriou, že v najnovšom pokračovaní Spider-Mana neuvidíme postavu Hellfire zo skupiny Elementals, ale tzv. Molten  Mana. Svoje tvrdenie zakladajú na scéne, v ktorej Petrovi spolužiaci utekajú po jednom z Londýnskych mostov. Na jednom z áut je ŠPZ 2865 SEP, čo môže byť odkaz na komiks Amazing Spider-Man #28 z roku 1965, v ktorom sa Molten Man prvýkrát objavil. 

Mark Raxton bol vystavený organickej kvapaline zliatiny kovu, ktorú absorboval do pokožky. To mu dalo nadľudskú silu a schopnosť ovládať oheň. Prečo robiť takúto zmienku o postave, ak by sa nemala vo filme objaviť?

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Mysterio!

Jake Gyllenhaal si v pokračovaní Spider-Mana zahrá postavu Mystieria, ktorého sme videli aj v prvom traileri. Mysterio sa prvýkrát objavil v komikse Amazing Spider-Man #13.

Ide o jedného z najväčších nepriateľov Petra Parkra a to vďaka schopnostiam, ktorými disponuje. Z traileru sa zdá, že Peter sa s ním spojí, aby porazili tzv. Elementals, ale Mysteriovi nemôžete nikdy veriť. 

Foto: Youtube / Sony Pictures Releasing

Ako to nakoniec dopadne sa dozvieme 4. júla, kedy sa film Spider-Man: Far from Home dostane do našich kín. Ak ste si všimli aj ďalšie detaily z traileru, budeme radi, ak sa o nich s nami podelíte v komentári.

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.