Na predplatnom – máj 2019

Aj májové hry stoja za zmienku (Foto: comingsoon.net)

Májové hry boli ohlásené o čosi neskôr ako po minulé mesiace, no je sa na čo tešiť. Poďme sa spolu pozrieť, aké hry nás teda čakajú.

PS Plus

Overcooked

Perfektná hra, v ktorej sa spolu s priateľmi postavíte obrovskej “Spagetti Monster” príšere, s ktorou na svet prichádza apokalypsu. Dážď ohnivých mäsových guliek a neodvratná katastrofa vás hodí späť v čase, kde si natrénujete svoje kulinárske schopnosti. Pozrite recept, pripravte jedlo a odneste ho zákazníkom. Potom umyte riady, pripravte ďalšie a ďalšie. Recepty pribúdajú a váš čas na ich prípravu je obmedzený. Overcooked si zamilujete a nebudete sa od hry chcieť odtrhnúť. Ja som to hral asi do tretej ráno a tak som prešiel celý príbeh. Jej pokračovanie si minulý rok zaslúžilo ocenenie najlepšej rodinnej hry roka.

What Remains of Edith Finch

Hlavná postava, Edith, sa túla jej rodným domom a interakciou s rôznymi objektami získava informácie o smrti jej príbuzných. Každá spomienka končí niekoho smrťou. Temná, melancholická atmosféra, rovnako temné prostredie a spomienky. Táto príbehová hra získala ocenenia za najlepšiu hru v roku 2017 (British Academy Award for Best Game) a cenu za najlepší naratív v roku 2018 na Game Developers Choice Awards.

XBOX Live Gold

Marooners

V hre Marooners si zavolajte kamošov, zvoľte postavu a choďte na ostrov, kde budete zbierať poklad a biť sa. Chaoticky meniace sa scenáre a mapy vás hádžu ani neviete kam a vy sa tak musíte rýchlo asimilovať novému prostrediu. Hra je dostupná do konca mesiaca.

The Golf Club 2019 Featuring PGA Tour

O golfe veľa neviem, no ak zaujíma vás, toto bude pre vás ako stvorené. Oficiálne licencovaná PGA Tour, pretavená do kariérneho módu z vás spraví golfistu. Hrajte online a porovnávajte si postup s priateľmi, otestujte svoje golfové skúsenosti a staňte sa majstrom vo svojom remesle. Hra bude dostupná od 15. mája do 16. júna tohto roku.

Okrem vyššie spomenutých hier má XBOX pripravené aj také, ktoré si so spätnou kompatibilitou viete zahrať aj na novších konzolách. Earth Defense Force: Insect Armageddon (od 1. do 15. mája) a Comic Jumper (od 16. do 31. mája) sa postarajú o hodiny zábavy. Ste spokojní? Čakali ste iné hry? Hrali ste niektorú? Napíšte nám do komentárov.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.