Na predplatnom – február 2019

Aj február je herný (Foto: comingsoon.net)

Staňte sa mocným vikingom, nájomným vrahom, Rytierom Jedi, alebo si zahrajte klasiku. Microsoft a SONY odhalili, ktoré hry si môžeme vo februári stiahnuť a zahrať zadarmo. Teda ak máte predplatné.

Playstation Plus

For Honor

Vyberte si frakciu a vyhrajte večnú slávu (Foto: forhonor.ubisoft.com)

For Honor je akčná hra, v ktorej máte možnosť hrať za historických bojovníkov zo štyroch rôznych oblastí sveta. Hra vám dovolí hrať za samurajov, vikingov, rytierov a najnovšie aj za čínskych vojakov Wu Lin. Každá frakcia má svoj jazyk a aj svoje “hlášky”. Rytieri latinsky, Vikingovia islandsky, samuraji japonsky a Číňania po čínsky. Zahrajte si sám/sama, alebo proti niekomu v siedmich možnostiach multiplayera. Potom si ma pridajte na PS Network a zahráme si spolu, čo poviete?

Hitman Series 1

Je ráno 9:50 a vy sa budíte na to, že vám zvoní telefón. V správe je meno, adresa a čas a vy viete čo to znamená. Ďalší mŕtvy. Teda budúci mŕtvy. A vy sa máte postarať o to, aby sa tak stalo.

Vstúpte do sveta vrážd (Foto: gearnuke.com)

Neviem, ako sa budia vrahovia, ale takto si to predstavujem ja. V hre Hitman ste práve takýmto nájomným vrahom, ktorému keď zazvoní telefón, vezme svoje “pracovné nástroje” a vyjde do ulíc. International Contract Agency vám dáva ciele, ktoré sa javia byť náhodné, no po čase prídete na to, že všetko je nejakým spôsobom prepojené. Hrajte za Agenta 47 a spĺňajte kontrakty. Nebojte sa do toho zapojiť fantáziu, zbraňou môže byť ako nôž, tak aj gumená kačička na kúpanie.

Xbox Live Gold

Assassin’s Creed Rogue

Nie je assassin ako assassin (Foto: ubisoft.com)

Už od dnes si môžete stiahnuť a zahrať v poradí siedmy počin Ubisoftu v tejto sérii. Assassin’s Creed Rogue predstavuje postavu Shay Patrick Cormac, ktorý je bývalým templárom. Ten bol zradený a… ale nepredbiehajme a nevyzraďme koniec. Hra nadväzuje na predchádzajúci diel, Assassin’s Creed IV: Black Flag a pripravuje scénu pre francúzsku revolúciu. Hra je dostupná len v obmedzenom čase a teda od 1. februára do 15. februára, kedy ju vystrieda ďalšia.

Jedi Knight: Jedi Academy

Ovládnite Silu skôr, ako ona ovládne vás (Foto: gog.com)

Práve táto hra vystrieda Assassin’s Creed. V hre Jedi Knight: Jedi Academy sa stanete skutočným rytierom Jedi. Po chvíli. Začnete ako Padawan (študent), ktorý je senzitívny na Silu, no aj veľmi učenlivý. Ako jedinému padawanovi bez tréningu sa vám podarilo poskladať si svoj vlastný svetelný meč. Gratulujem! Preto vlastne idete za Lukom Skywalkerom a Kylom Katarnom, aby z vás vytrénovali Jedi. Ale čo by to bol za tréning bez komplikácií, samozrejme cestujete po planétach, plníte rôzne misie, čím sa zdokonaľujete. Hra je dostupná od 16. februára až do konca mesiaca, takže Sila bude s vami.

Bloodstained: Curse of the Moon

Zaspomínajte si na “klasické” časy (Foto: imgur.com)

Táto hra sa spája s dvoma inými. Je to vlastne sprievodná hra k druhej, chystanej hre Bloodstained: Ritual of the Night (2019), ktorá je silne inšpirovaná sériou hier Castlevania (1986). Tá bola na Kickstarteri a jedným z tzv. “stretch goals” bolo vydanie minihry v retro štýle. Takto sa za 6 mesiacov zrodil Bloodstained: Curse of the Moon.

SUPER BOMBERMAN R

KA-BOOM (Foto: microsoft.com)

Hra sa tak volá, nekričím na vás ani som nezabudol vypnúť CAPS LOCK. Tú určite poznáte, ste expert na výbušniny a kladiete bomby. Nenavádzame vás k tomu, aby ste to robili vonku, ale na konzole to je zábava. Klasická hra, ktorú určite nikto z vás neprehliadol, ak ste často (ako ja) okupovali susedov počítač.

Hry sú dostupné ak máte aktívne predplatné PS Plus, alebo Xbox Live Gold. To si viete kúpiť priamo v konzole, alebo na oficiálnej stránke predajcu. Ak ste predplatné ešte nemali, vyskúšajte si bezplatnú 14-dňovú verziu a uvidíte, že sa vám to zapáči. Hry na Xbox 360 si môžete vďaka spätnej kompatibilite zahrať aj na nových konzolách Xbox One. Zaujalo vás niečo? Povedzte nám v komentároch.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.