Mafia ako ju (ne)poznáte

Don Salieri a najvplyvnješia rodina v Lost Heaven (Foto: gtainside.com)

Ak je nejaká hra, ktorá si zaslúži remaster, je to práve Mafia: The City of Lost Heaven.

Prešlo 15 rokov od vydania. V roku 2002 vyšla táto hra na PC, no po asi dvoch rokoch sa ľudia dočkali verzie aj na Playstation 2 a Xbox 360. Tehnicky vzaté nejde o remaster. Ide o mód do hry, ktorý zväčša vylepšuje grafické spracovanie. Jedným z najdôležitejších vylepšení je úprava na širokouhlé obrazovky, realistickejšia voda a podobne.

(Foto: i0.wp.com)

Mód bol vytvorený tak, aby neporušoval atmosféru z originálnej hry. Zamenené boli HD textúry áut, mesta, zbraní, ale napríklad aj neónové svetlá hotelov. Nebudem vám klamať, Mafiu som prešiel asi 7-krát a je to hra, ku ktorej sa veľmi rád vrátim. Rozhodne ma tento mód nakopol, aby som si ju znova nainštaloval a prešiel ju ôsmy raz. Ani sa nepýtam, či ste to vôbec hrali, ale skôr koľkokrát ste to prešli vy? Všetky úpravy si môžete pozrieť v oficiálnom videu dole.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.