Love Alarm: Dôveruješ aplikácii v telefóne či pravej láske?

Láska cez internet nie je žiadna novinka. Ani tá cez telefón. Vitajte vo svete ázijských drám, ktorých popularita vo svete začína stúpať. Kórejská dráma Love Alarm z produkcie Netflixu zobrazuje viac ako len obyčajné randenie pomocou moderných technológií. Vo svete Love Alarmu neukryješ svoje city.

Hlavnými hrdinami príbehu sú Kim Jojo (So-Hyun Kim) a Hwang Sun-oh (Song Kang). Dráma začína doslova ako z rozprávky. Chudobné dievča, ktoré spláca dlh po matke u tety vo večierke, a krásny chlapec, ktorý si užíva život modela z bohatej rodiny. Sun-oh sa vracia z Ameriky a nastupuje do miestnej školy, na ktorej po ňom túži každé dievča. S Jojo je to, samozrejme, láska na prvý pohľad.

Celý príbeh má však jeden háčik. Aplikáciu Joalarm. Pravdepodobne úmyselnou chybou seriálu je skutočnosť, že nikto nevie, na akom biologickom či psychologickom princípe aplikácia funguje. Vieme len, že sa náklonnosť nedá ukryť. Jej podstata spočíva v zobrazovaní množstva ľudí, ktorým sa v okolí 10 metrov páčite. Neviete, o koho ide. Viete len ich počet. Aplikácia je mimoriadne obľúbená medzi študentmi strednej školy. Aby ale nebola taká tajomná, v závere každej epizódy sa dozviete zaujímavosť o Joalarme.

Je to zhoda! (Foto: pinterest.com)

Aplikáciu spočiatku hlavná hrdinka nemá, keďže nemala peniaze na to, aby si kúpila lepší telefón. Lepšie povedané, po rozchode po láske cez aplikáciu ani netúžila. Jojo dostane od samotného vývojára appky mobil, ktorý “potvrdí” vzájomnú náklonnosť medzi ňou a Sun-ohom. Z hlavných hrdinov sa stáva obdivovaný pár, ktorého osud zmení  až výlet na ostrov, ktorý je trpkou spomienkou na rodičov a detstvo Jojo. Nehoda rozdelí osudovú lásku a my sa dostávame o 2 roky neskôr. Čo sa stalo a predchádzalo rozdeleniu sa dozvedáme z flashbackov.

Obľubenosť aplikácie seriálových postáv však prerastá do závislosti. Mení sa ich vnímanie lásky, pri ktorom som si položila otázku: Je láska ešte relevantná? Potrebujeme telefón nato, aby sme vedeli, koho ľúbime či dokonca milujeme? V seriáli sa objavuje dokonca skupinová strata na životoch, ku ktorej došlo pretože Alarm počas niekoľkých rokov nepípol ani raz. Stojí naozaj aplikácia za to, aby sme sa vzdali vlastného života?

Spočiatku ľahostajný Hwang Sun-oh (Foto: pinterest.com)

Príbeh sa zamotáva a vyvíja v ôsmich epizódach, ktoré trvajú necelú hodinu. V týchto dňoch sme sa mali dočkať aj druhej série prvej Netflixom produkovanej k-drámy, no pre pandémiu koronavírusu sa muselo natáčanie presunúť o pol roka. Zatiaľ je teda známe, že sa premiery dočkáme až v roku 2021.

Love Alarm dokáže mnohých motivovať k tomu, aby prestali brať telefón ako nástroj, ktorý potvrdí naše city namiesto srdca. Dráma však stojí za pozretie, aj keď sa rozbieha trochu pomalšie než seriály, na ktoré sme zvyknutí. Upútala ma myšlienka, a neviem sa dočkať pokračovania. Love Alarm bol prvou kórejskou drámou, ktorú som videla a odporúčam ju všetkými desiatimi každému, kto sa chce pridať na vlnu ázijskej tvorby.

DarkSites:

Ivana Tomečková

Zbiera figúrky Funko POP!.Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.