Júl 2020 na Netflixe a HBO GO

Netflix a HBO GO – dve najväčšie streamovacie služby, ktoré sú legálne dostupné aj na našom území. Takmer denne obmieňajú svoj obsah a preto sledovať všetky novinky je niekedy poriadne ťažké. My sme sa rozhodli urobiť to za vás. V tejto rubrike vám na začiatku každého mesiaca prinášame výber filmov a seriálov, ktoré stoja za pozornosť. 

Netflix
Filmy

Ako už býva zvykom, najviac obsahu je do služby pridaného práve v prvý deň nového mesiaca. Tí, ktorí sa zaujímajú o obdobie 2. svetovej vojny, sa môžu tešiť na Schindler´s List (Schindlerov zoznam) či na Anne Frank – Parallel Stories. V dokumentárnom filme z roku 2019, na ktorom spolupracovali Taliansko, Francúzsko, Nemecko, Holandsko a dokonca aj Česko, nám päť žien, ktoré prežili hrôzu koncentračných táborov, priblížia svoje osudy. Na ich pozadí budeme sledovať aj osud Anny Frankovej.

Na svoje si prídu aj milovníci Al Pacina či Johnnyho Deppa v snímke Donnie Brasco (Krycie meno Donnie Brasco). Spomínaného Al Pacina si budeme môcť vychutnať aj s taktiež obľúbeným Keanu-om Reevesom vo filme The Devil’s Advocate (Diablov advokát). Žiaľ, Netflix opäť raz razí politiku, že množstvo titulov, ktoré sprístupní, alebo plánuje sprístupniť v Českej republike, bude na Slovensku nedostupných. Z tohto dôvodu vám nevieme s určitosťou povedať o ďalších filmoch, ktoré budú v službe dostupné.

 

Z noviniek by to v júli mala byť nálož romantických komédií. Najskôr na Netflix dorazí talianska romantická komédia Sotto il sole di Riccione a neskôr snímka Desperados či The Kissing Booth 2.

Seriály

Netflix v júli prinesie aj viacero seriálov, reality šou či dokumentárnych sérií. Hneď od stredy 1. júla je k dispozícii na zhliadnutie reality šou Say I Do či reboot seriálu skúmajúceho nevyriešené paranormálne javy pod názvom Unsolved Mysteries. Fanúšikovia komiksových adaptácií sa už teraz tešia na Warrior Nun.

 

Ak je vaša priateľka, snúbenica či manželka ešte stále zamilovaná do Zaca Efrona, určite jej nepúšťajte nový cestovateľský dokument s názvom Down to Earth with Zac Efron. V piatok 17. júla zas dorazí ďalší očakávaný seriál, v ktorom si zahrá hlavnú úlohu Katherine Langford, ktorú poznáme z 13 Reasons Why, Cursed. Za zmienku ešte stojí španielska verzia obľúbeného seriálu YOU, Oscuro deseo, či nová španielska dráma z väzenského prostredia Vis a vis: El oasis.

Čo sa týka ďalších sérií, zabudnúť nemôžeme na druhú sériu The Umbrella Academy, piatu a zároveň poslednú sériu športového dokumentu Last Chance U či taktiež druhú sériu severskej kriminálky Karppi.

HBO GO
Filmy

Ani konkurencia v podobe HBO GO určite nebude počas leta oddychovať. Z filmov sa už teraz môžeme tešiť napr. na Ad Astra s Bradom Pittom či na akciou nabitý film Terminator: Dark Fate (Terminátor: Temný osud) s Arnoldom Schwarzeneggerom v hlavnej úlohe.

Na svoje si prídu aj milovníci animovaných filmov v podobe Frozen 2 (Ľadové kráľovstvo 2), sci-fi a hororov, ktoré zastúpi Event Horizon (Horizont udalosti), a chýbať nebudú ani komédie, nakoľko sa v službe objavia všetky tri diely Bláznivých striel – The Naked Gun: From The Files Of Police Squad! (Bláznivá strela), The Naked Gun 2 1/2: The Smell Of Fear (Bláznivá strela 2 a 1/2) a Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (Bláznivá strela 33 1/3: Posledný trapas).

Seriály

Zo seriálov HBO GO vo svojom prome na júl vyzdvihuje Love Life I may destroy you), ktoré sú však v službe dostupné už od júna, rozhodne si však zaslúžia pozornosť divákov. V polovici mesiaca dorazí tretia séria 4 Blocks o arabskom klane, ktorý žije v obvode Neukölln v centre Berlína.

V júli služba prinesie aj ďalšie časti seriálu Perry Mason, v ktorom sa presunieme do Los Angeles v 1931. Prípadu uneseného dieťaťa, ktorý sa nepekne zvrtne, sa chopí Perry Mason, ktorého neúprosná honba za pravdou odhalí roztrieštenosť mesta. Pokračovať budú aj Billions a všetkých častí sa dočkáme u seriálov ako Killing Eve (Na mušce), Modern Family či Young Sheldon.

Z úplných noviniek vyberáme dva tipy. Ak si pamätáte na vedomostnú súťaž Milionár, určite vás môže zaujať aj chystaná novinka Quiz. A milovníci kriminálnych dokumentov sa môžu tešiť na I’ll be gone in the dark, v ktorom budeme pátrať po psychopatovi prezývaného ako „zabijak zo zlatého štátu”, ktorý vyčíňal v Kalifornii v 70. a 80. rokoch minulého storočia.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

0 thoughts on “Júl 2020 na Netflixe a HBO GO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.