Iron Fist – dojmy (bez spoilerov)

Najnovší komiksový seriál je tu (Foto: cbr.com)

Keď som sa dozvedel, že Netflix v roku 2017 plánuje ďalší komiksový seriál, tak som sa bál, že to už bude priveľa. Diváci tohto poskytovateľa filmov a seriálov sú už síce zvyknutí na tento „žáner”, ale po seriáli LukeCage, ktorý bol podľa divákov najslabší spomedzi Defenderov, som sa aj ja trochu obával. Bol tento strach vôbec opodstatnený?

Iron Fist zo seriálu a jeho komiksová predloha (Foto: ign.com)

Podľa komiksov má byť Daniel Rand, čiže Iron Fist, najsvetlejšou postavou medzi Defendermi (stačí sa pozrieť na Jessicu Jones a jej problémy). A skutočne, aj v tomto seriáli tomu tak je. Hlavnú postavu stvárnil Finn Jones, ktorého asi najskôr poznáte zo seriálu Game of Thrones, kde si zahral Lorasa Tyrella. A naozaj sa na túto rolu hodí. Jeho úsmev a správanie sa (hlavne v prvých častiach) sú skoro totožné komiksovému dvojníkovi. No aj zvyšok obsadenia zapadá perfektne.

Finn Jones ako mierne zarastený Iron Fist (Foto: ign.com)

Iron Fist ma príjemne prekvapil. Dejovo krásne nadväzuje na predošlé seriály, obzvlášť na Daredevila. Teraz sa však ocitáme v prostredí veľkej a necitlivej korporácie a nie v uliciach Hell’s Kitchen. Celú adaptáciu som si pozrel za dvadsaťštyri hodín. Rád by som povedal, že som to robil len (a najmä) kvôli tomuto článku, ale pravda je taká, že som to jednoducho chcel pozerať ďalej a ďalej. Pre mňa to bol oddychový seriál (nechám na vás, či je to pozitívum alebo negatívum). Niekedy sú scény príliš natiahnuté, ale celkový dej celej prvej série to kompenzuje. Treba však povedať, že seriál je po technickej stránke excelentný. Očakával som, že svietiacu ruku uvidím na päť sekúnd v poslednej časti, ako to býva na Netflixe zvykom, no mýlil som sa. A to je dobré. Herci a kaskadéri si zaslúžia pochvalu. Choreografia bojového umenia ešte väčšiu. Miestami sa Iron Fist priveľmi podobal na Daredevila, a čo je horšie, tak aj na Green Arrowa od CW (nehoda, návrat domov po istom čase, nutnosť prevziať späť firmu). Ale to je len malá chybička, ktorá je zanedbateľná.

Iron Fist a jeho baterka (Foto: dailydot.com)

Neskôr prinesieme aj plnohodnotnú a detailnú recenziu tejto adaptácie. Teraz vám týmto článkom chcem naznačiť, že to nemusí byť až taký zlý seriál, ako sa o ňom písalo v prvých recenziách. Stálo to za to. Pozerajte a urobte si svoj vlastný názor. Budeme radi, ak sa s ním s nami podelíte v komentároch. 🙂

Juraj Grega

Juraj Grega

Som prívrženec superhrdinskej popkultúry. Komiksy, filmy, seriály a animáky to je moje. Nepohrdnem však ani dobrými spoločenskymi a digitálnymi hrami. Budem sa snažiť Vám priblížiť tento môj svet.
Juraj Grega

Najnovšie články od Juraj Grega (zobraziť všetky)

0 thoughts on “Iron Fist – dojmy (bez spoilerov)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.