Glukhovsky pokračuje, Metro 2033 uvidíme v kinách

Po úspechu hier Metro 2033 Redux, Metro Last Light a najnovšie Metro Exodus sa Dmitry Glukhovsky konečne rozhodol. Kniha Metro 2033 dostane filmovú adaptáciu.

Informáciu vypustila ruská spoločnosť Gazprom-Media, rovnako to potvrdil aj autor knihy na svojom instagrame tesne po tom, ako ohlásil pokračovanie hry Metro Exodus. Film sa má natáčať už v roku 2020 a premiéra je stanovená na 1. január 2022. Okrem týchto informácií zatiaľ nie je známe, kto bude film režírovať, alebo kto sa zhostí úlohy Arťoma a ostatných postáv. Podľa vyjadrenia producentky V. Fedorovičovej je tento projekt jeden z najväčších a plánujú doň investovať nemalé prostriedky ako na produkciu, tak aj na propagáciu po celom Rusku a v zahraničí.

“Po mojej knihe 《Metro 2033》 tu konečne bude aj film. Odoberajte, aby ste neprišli o novinky!” (Foto: instagram autora)

Autor knihy potvrdil, že od prvého vydania dostal veľa ponúk na film, no odmietol ich s obavou, že by štúdiá nevedeli presne zachytiť atmosféru knihy. Aj keď je Glukhovsky presvedčený, že film dopadne dobre, zaujme pozíciu výkonného producenta filmu, aby na celú vec dohliadol.

Metro 2033 je distopický román, odohrávajúci sa v podzemí Moskvy. Po jadrovej vojne sa ľudia uchýlili do jedného z najväčších metier na svete, kde si budujú komunity a svoje vlastné zákony. Arťom tak blúdi stanicami a odhaľuje sprisahania, ktoré ho možno dovedú až na povrch.


Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.