Geek5: Seriály, pri ktorých bude binge-watching povinnosťou

Všetci sme stratení (Foto: tvtime.com)

Všetci veľmi dobre poznáme jeden pocit. V neprebernom množstve ponúkaných periodicky servírovaných dejov (rozumej seriálov), sa vám podarí nájsť niečo, čo sa vám pozdáva. Myslíte si, fajn, vyskúšam a uvidím. A zrazu si uvedomíte, že ste počas dvoch dní stihli pozrieť všetkých 11 sérií Frasiera (nestalo sa to mne, to kamarát…). Binge-watching je fenoménom, ktorý v dnešnej dobe streamovacích platforiem ako napríklad Netflix, Amazon Prime alebo Hulu nie je ničím výnimočným. No tieto giganty nám tento rok prinesú novinky, pri ktorých vám tento spôsob sledovania ani veľmi prekážať nebude. Skôr vás to nechá s pekným absťákom a hladom po ďalších dieloch, čo tiež nie je pekný pohľad. Hold, takto to proste dnes chodí. My sa dnes ale pozrieme na tie seriály, ktoré sa tento rok ozaj sledovať oplatí.

5. Watchmen

Existujú iba dva typy ľudí. Jedna skupina súhlasí z tvorcom tejto komiksovej legendy Alanom Mooreom, že epos ako Watchmen sa adaptovať nedá. Druhá skupina a fanúšikovia režiséra Zacka Snydera by mohla namietať, že už adaptovaná bola. A bitka je na svete. Jedno je ale isté. Do temného sveta maskovaných hrdinov sa pozrieme opäť, ale s menšími zmenami. No informácií je bohužiaľ málo. Zatiaľ vieme, že nový seriál z dielne Damona Lindelofa, ktorý spolupracoval na peckách ako Lost alebo The Leftovers, bude pokračovaním Moorovho príbehu. Odohrávať sa bude v prítomnosti a bude sledovať skupinu nových hrdinov, pričom nám odhalí ako sa svet zmenil odhalením Strážcov. S prihliadnutím na zaujímavé herecké obsadenie, kde môžeme nájsť mená ako Regina King alebo sám Jeremy Irons, môžeme len čakať, či bude rok 2019 rokom návratu Strážcov. Malú (skutočne malú) ochutnávku je možné vidieť vo videu nižšie.

4. Good Omens

Dve slová. David Tennant. Tak málo stačí aby som sa na seriál začal nehorázne tešiť. Tennant počas svojej kariéry potrvrdil, že je ozaj všestranný herec. Či už hrá maniaka so schopnosťou ovládať ostatných ľudí, detektíva, vyšetrujúceho smrť 11 ročného chlapca alebo samotného Pána času. Tentokrát sa ale bude musieť popasovať s priam pekelnou rolou. Zahrá si totižto démona priamo z pekla. Streamovacia platforma Amazon Prime chystá adaptáciu knihy Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch (vskutku rozkošný názov), ktorej autormi sú majstri vo svojom odbore Terry Pratchett (sága Zemeplocha) a Neil Gaiman (Americkí Bohovia). Hlavným príbehom knihy sa stala snaha dvoch priateľov, anjela Azirafala (ktorého si zahrá talentovaný Michael Sheen) a démona Crowleyho (Tennant) zabrániť apokalypse a to tým, že zabijú Antikrista. No ten sa bohužiaľ po svojom narodení v pôrodnici zamenil za iné dieťa, čiže naši hrdinovia nemajú potuchy kde je. Viac vám ale nepoviem. Odporúčam prečítať si knihu, pretože je úplne skvelá. Ak sa nájdu aj tí, ktorým sa čítať nechce (chápem vás), počkajte si na seriálové spracovanie. Bude to totiž poriadna jazda.

3. Doom Patrol

S trendom masívneho vzostupu streamovacích služieb sa pravdupovediac zviezli aj komiksové vydavateľstvá. Konkrétne narážam na DC Comics, ktoré spustilo svoju vlastnú streamovaciu službu s názvom DC Universe. Spomedzi jej krátkeho zoznamu ponúkaných seriálov môžeme spomenúť prekvapivo úspešných Titánov (Titans). Rebríček seriálov tejto platformy sa tento rok ale zmení. DC Universe nám ponúkne trochu iný pohľad na superhrdinskú tímovku. Na paškál si služba vzala tím “super” hrdinov, ktorí sa vyznačujú netradičnejšími schopnosťami ako ich hrdinskí kolegovia. Robotman, Crazy Jane, Elasti-Woman, Cyborg, Negative Man a Mr. Nobody, súhrnným názvom Doom Patrol sa na platformu dostali už 15. februára, no vašu pozornosť si určite zaslúžia.

2. What We Do in the Shadows

Ostré zuby, chuť krvi, dlhé plášte, sledovanie východu slnka na Youtube… (počkať čo?). Americká televízna stanica FX sa do myslí divákov zapísala vysielaním, dnes už ikony populárnej kultúry, hororovej antológie American Horror Story. Pre svojich fanúšikov si ale na rok 2019 pripravila niečo špeciálne. Príbeh o hrozivých zabijakoch s ostrými tesákmi a v celku dobrým zmyslom pre humor. Príbeh sa bude točiť okolo troch spolubývajúcich, upíroch, ktorí žijú v modernom New Yorku a snažia sa pretĺcť novodobým svetom. Či už je to platenie účtov, nákupy, alebo hľadanie obetí pomocou sociálnych sietí (na Tinderi sa niekedy dajú nájsť aj horšie typy). Réžie tejto upírskej komédie sa ujal Taika Waititi (Thor: Ragnarok), ktorý sa v tejto role objavil aj v rovnomennej filmovej predlohe seriálu z roku 2014. Prvý trailer divákom sľubuje veľa krvi, čiernej farby a poriadnu dávku zábavy. Veď, presvedčte sa sami.

1. The Umbrella Academy

Október 1989. 43 žien z celého sveta prekonali úspešný pôrod a porodili dieťa. Na začiatku dňa ale žiadna z nich nebola tehotná. Príbeh o záhadnej škole plnej záhadných študentov sme mali možnosť vidieť v niekoľkých inkarnáciách. Či už sú to X-Meni, svet Harryho Pottera alebo napríklad Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Žiaden z nich sa ale nepozeral, neprežíval a nehltal tak dobre ako tento. Netflix to opäť dokázal a na svoju platformu priniesol už 1. sériu tohto komiksového príbehu. Za jeho predlohou ale stojí človek, ktorý sa uplatnil aj v inej brandži. Konkrétne v tej hudobnej. Tvorcom tejto komiksovej série je Gerard Way, frontman bývalej punk-rockovej kapely My Chemical Romance. Príbeh je rozmanitý, zvraty perfektne vypointované a vizuál proste úchvatný. A ak si niektorý zo seriálov binge-watching skutočne zaslúži, je to práve tento.

Daniel Furčák

Srdcom pravý geek, milovník hudby, filmový expert, videoherný gurmán, komiksák telom aj dušou.
Daniel Furčák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.