Geek5: Coming Soon in 2019 – Horror Remakes Edition

Tento rok sa budeme báť. (Foto: gettyimages.com)

Mnoho ľudí sa rado bojí. Ja osobne k tejto skupine patrím. Ten pocit, keď sa vám zježia chĺpky na krku a celé telo sa obsype zimomriavkami. Je to zvláštne príjemný pocit. Preto je očividné, že horory bývajú z 90% komerčnými úspechmi. No existuje jedno, jediné slovo, ktoré aj u najzarytejšieho filmového fanúšika vyvolá chvenie, studený pot a mrazenie v krížoch – REMAKE. V tomto vydaní Geek5 sa pozrieme na remaky, ktoré nás tento rok čakajú.

 

5. Child’s Play

Jedna z definujúcich postáv kultúry 80. rokov a v podstate celého hororového žánru je späť. Chucky filmovým fanúšikom servíruje poriadne porcie krvi a strachu už celých 30 rokov, pričom má na konte celkovo 7 filmov. Od tých romantickejších, kde si Chucky našiel nevestu, až po tie nechutné, kde sa ryšavec rozhodol, že bude mať potomka. No toto číslo sa čoskoro zmení. Už od svojho uvedenia sa stal hororovou ikonou. Bábika, ktorú posadne duša sériového vraha je ale podľa filmárov už ohranou platňou. Nastal teda čas na výmenu bateriek, pretože v novej verzii sa Buddy (nové meno pre Chuckyho), super high-tech bábika dokáže pripojiť k internetu a prichádza s celou škálou interaktívnych možností. Atmosféru Chuckyho novej krvavej jazdy nám približuje prvý oficiálny trailer.

 

4. Pet Sematary

Stephen King je tu znova. A vyzerá to tak, že filmoví tvorcovia si na paškál zobrali remake jednej z najlepších kníh tohto autora. Zmŕtvychvstanie tohto príbehu ale dostane nový kabát. Príbehová linka ostáva viac-menej nezmenená: rodina sa nasťahuje do nového príbytku a všetko vyzerá ako rodinná idylka, zasiahne ich tragédia a objaví sa tajomné zvieracie pohrebisko neďaleko ich domu. Pet Sematary je hororovou klasikou, kniha je fenomenálna a jej posledná adaptácia z roku 1989 je perfektnou reprezentáciou temnoty, smútku a napätia. Najnovšia iterácia tejto klasiky má byť podľa tvorcov obzvlášť desivá. A ak trailer neklame, s hereckým obsadením, kde sa objavia mená ako napr. Jason Clarke alebo John Lithgow môžeme očakávať jednu z najlepších Kingových filmových adaptácií za posledné roky.

 

3. Nosferatu

Klasika hororovej kinematografie, ktorá bola skoro zničená žalobou od tvorcu románu Brama Stokera, Nosferatu je jedným z prvých hororov s upírskou tematikou. Podľa vtedajších kritikov ale šlo iba o chabé prerozprávanie legendárneho Stokerovho románu, no aj tak si svoje miesto vo filmovej sieni slávy právoplatne zaslúži. Réžiu bude mať na starosti relatívny nováčik Robert Eggers, ktorý ale svoje režisérske schopnosti naplno prejavil už v roku 2015, kedy mohli návštevníci kín zhliadnuť jeho temnú atmosférickú Čarodejnicu (The VVitch), ktorá u kritikov a divákov zožala veľký úspech. My môžeme len dúfať, že tejto klasike neurobí hanbu.

 

2. Hellboy

Áno, čítate správne. Červený, rohatý démon s kamennou rukou a zásobou poriadnych hlášok je späť. Nadšenci Mignolovho Magnum Opus, ako Hellboya sám autor nazval, sa môžu tešiť na nálož krvi, démonov a poriadne suchého a dobrého humoru, presne tak ako to poznáme z predošlých filmov. Hellboy od svojej nedokončenej trilógie, ktorá rýchlo skončila druhým dielom s podtitulom Zlatá Armáda prešiel poriadnym remasterom. Najväčšia zmena ale prišla v obsadení titulného démona. V tomto remakeu Rona Perlmana vystrieda nemenej známy David Harbour, alebo pre tých, ktorým sa mená ťažko pamätajú, šerif Hopper z masívne úspešnej Netflixovej série Stranger Things. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na R-kový rating a poriadny herecký ansábel s menami ako Milla Jovovich, Ian McShane alebo Daniel Dae Kim. 

 

1. Leví Kráľ

Menší zvrat na záver. No najprv sa zamyslite, či je to fakt nutné. Asi som naozaj jediný, ktorý si myslí, že niektoré filmy sa proste prerábať nemajú. No môžem sa mýliť a možno to dopadne lepšie, než sa očakáva, ako to bolo napríklad s Knihou džunglí. Každopádne si týmto remakeom budeme môcť prežiť svoje detstvo ešte raz. Premiéra obnovenej Disneyho legendy je stanovená na 19. Júla 2019 a herecké obsadenie je doslova famózne. Pracujú na ňom osobnosti ako Beyoncé, Keegan Michael-Key, Chiwetel Ejiofor, Donald Glover, Seth Rogen alebo John Oliver. Najväčším prekvapením ale je, že rolu Mufasu si opäť zopakuje herec James Earl Jones, ktorý mu svoj hlas zapožičal aj v prvom dieli.

Daniel Furčák

Srdcom pravý geek, milovník hudby, filmový expert, videoherný gurmán, komiksák telom aj dušou.
Daniel Furčák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.