Geek 5: DC Comics – inšpirácia na čítanie

DC to nie je len pätica hrdinov v tom istom kolobehu superhrdinského života (Foto: dccomics.com)

Batman, Superman, Flash, Green Lantern a Wonder Woman to je len niekoľko z najznámejších superhrdinov na svete. Pre prívržencov DC Comics určite tí najväčší. Je toho už o nich ale napísané ho veľa. A je pravdou, že najlepšie sú ich minisérie. Dnes som pre vás vybral päť takýchto minisérií, tak sa na ne spoločne pozrime.

Tower of Babel (Mark Waid, 2000)

Liga sa nikdy nezdala táka slabá (Foto: 2.bp.blogspot.com)

Nikdy by som nepovedal, že budem chcieť vidieť Justice League na kolenách. Ale keď som videl tento komiks od Marka Waida, tak som si pomyslel: toto je niečo pre mňa. Krásne, do detailov rozobrané najslabšie miesta všetkých členov ligy, ktoré proti nim využívajú ich najväčší nepriatelia. A aby toho nebolo málo, prichádza aj asi najväčší zvrat v dejinách Ligy spravodlivých.

Blackest Night (Geoff Johns, 2009)

Hal Jordan sa nebojí smrti, ani keď stojí priamo pred ním (Foto: comicbookherald.com)

Keď už si človek myslel, že vie o Green Lanternovi všetko, príde takáto chuťovka. Najhoršia predpoveď, ktorú Strážcovia zapísali v knihe Oa. Vesmírom sa šíri smrť a s ňou Black Lanterns. Tí na dosiahnutie svojho cieľa – zabiť a ovládnuť celý vesmír – používajú tých najväčších padlých hrdinov, dokonca aj veľké postavy z Justice League. Ale len vďaka tejto udalosti sa nám, čitateľom, naskytá neuveriteľný zážitok, a to vidieť všetkých „lanternov” bojujúcich bok po boku.

Flashpoint (Geoff Johns, 2010)

Flash beží proti záhube celého sveta (Foto: dccomics.com)

Toto je spomedzi dnešného výberu komiksov určite môj najobľúbenejší. Každý, kto sa aspoň trošku vyzná v DC Comics vie, že Flash je kľúčovou postavou celého univerza. A čo sa stane, keď sa najväčší speedster všetkých čias, Barry Allen, rozhodne zmeniť vo svojom živote jedinú vec, ktorá ho trápi už od detstva? Neuveriteľný príbeh o tom, čo všetko môže zmeniť jedna „maličkosť” v dejinách ľudstva.

The Dark Knight Returns (Frank Miller, 1986)

Asi najikonickejšia silueta temného rytiera (Foto: theconsultingdetectivesblog.files.wordpress.com)

Tento komiks ukončil striebornú a začal modernu éru DC Comics. Tiež je označovaný za najlepší komiks striebornej éry. Príbeh Bruca Wayna v dôchodkovom veku, ktorý sa nemôže prizerať na to, čo sa deje na uliciach jeho milovaného Gothamu, je úžasný. Vidieť ho bojovať s novými hrozbami, ale aj s jeho dvoma najväčšími sokmi, to je to, čo si každý fanúšik Batmana užije plnými dúškami.

Injustice (Tom Taylor, Brian Buccellato, Marguiette Bennet, Ray Fawkes, 2013)

V každom hrdinovi je aj niečo zlé (Foto: dccomics.com)

Čo sa stane, keď najväčší psychopat všetkých čias zabije milovanú osobu tomu najväčšiemu hrdinovi? To sa dozvedáme v sérii, ktorá je úzko spätá s rovnomennou hrou na PC a konzoly. Tento zvláštne písaný komiks, ktorého každé číslo má len pár stránok, však nie je len marketingovou stratégiou podpory predaja. Je to krásny a netradičný príbeh o boji dvoch najväčších postáv DC Comics, ktoré si vôbec neberú servítku pred ústa a používajú tie najväčšie zbrane na to, aby dosiahli svoj cieľ. A kto z týchto dvoch velikánov má vlastne pravdu? To je len na posúdení nás, čitateľov.

DC ponúka veľa takýchto minisérií. Taktiež sa ich dočkáme v ich vynovenom formáte – Rebirth. Ostáva len počkať, či budú také kvalitné ako boli tieto. Dúfam, že sa vám výber páči, a ak máte nejakú minisériu, o ktorú by ste sa radi podelili s ostatnými čitateľmi, pokojne komentujte. 🙂

Juraj Grega

Juraj Grega

Som prívrženec superhrdinskej popkultúry. Komiksy, filmy, seriály a animáky to je moje. Nepohrdnem však ani dobrými spoločenskymi a digitálnymi hrami. Budem sa snažiť Vám priblížiť tento môj svet.
Juraj Grega

Najnovšie články od Juraj Grega (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.