Geek 5: Čím obdarovať geeka za vysvedčenie

Nie všetky vysvedčenia musia mať čisté jednotky. Každý si však zaslúži odmenu za vykonanú prácu a štúdium cez internet. Prinášam vám 5 inšpirácií, ktoré budú dobrou odmenou za vysvedčenie alebo aj narodeninovým  darčekom pre starších či mladších fanúšikov popkultúry.

Povedzme si pravdu. Kto z nás sa netešil na dva mesiace plné zábavy, oddychu a dobrodružstva? A keďže dva mesiace sú dlhá doba, môže sa stať, že sa začnete vy alebo vaše deti nudiť. Prečo ich teda neobdarovať niečím, čo majú radi a zbaví ich nudy. Každý z nás je iný. Rovnako, ako tieto darčeky pre rôzne formy popkultúrnej závislosti. A ešte jeden špeciálny bonus na záver.

1. Pre pravých hráčov – Predplatné na konzolu

Predplatným nikdy nič nepokazíte. Nestane sa, že kúpite hru, o ktorú niekto nemá záujem. Či už je to Playstation Plus, Game Pass či dokonca Ultimate Pass od Xboxu. Predplatné nájdete vo výhodných ponukách počas celého roka. Ako moja babka hovorí: “Radšej predplať ako zaplať za niečo, čo by si nechcel.” V prípade, že ste (vy alebo vaša ratolesť) milovníkom len jednej hry, mnoho z nich má vlastný Season Pass. Ak nie ste majiteľom konzoly, nevadí, existujú aj dobíjacie karty na Steam. A ak chcete vidieť, či predplatné naozaj stojí za to, sledujte našu rubriku Na predplatnom.

2. Pre vášnivých čitateľov – Komiks, kniha, e-kniha

Samozrejme, veľmi očakávané darčeky. Veď čo iné stačí ku šťastiu malého aj veľkého knihomoľa, ako dobrá kniha? Pre milovníkov Harryho Pottera, ktorí chcú preniesť lásku k Rokfortu svojim deťom, odporúčam krásne ilustrovaný Kameň Mudrcov a Tajomnú komnatu či Fantastické zvery s veľmi pútavou obálkou. Pre viac odvážnych, napríklad Červené zvitky mágie (novinka od Cassandry Clare). Určite poteší aj komiksová zbierka Zaklínača a starších Mesto duší, o ktorom sa viac dočítate v tejto recenzii.

Krásna vyobrazenia (Foto: Rozesivacka.cz)
3. Pre zberateľov –  DIY Funko Pop

Mať zbierku Funko z obľúbeného seriálu, filmu či kolekciu obľúbenej kapely je splnený sen. Pustite uzdu fantázii a urobte si svoju vlastnú, jedinečnú Funko, ktorá môže vyzerať ako vy! Ceny taktejto “holej” Funko sa pohybujú na úrovni 15€ a dostanete ju vo viacerých slovenských obchodoch. Zoženiete ženskú aj mužskú postavičku. Čo však vznikne z takejto postavy záleží len na vašej predstave. Ak ale chcete siahnuť po klasických zberateľkách, inšpirujte sa mojím predchádzajúcich odporúčaním k tomuto zberateľstvu.

Základ máme, už len vlastná predstava (Foto: geekfulthings.blog)
4. Pre bingewatcherov – rekvizita z obľubeného filmu či seriálu

Ja som už -násť mala dávno, no doteraz by som chcela mať svetelný meč či čarovný prútik. Nehovoriac o plášťoch a medajlónoch. Takými sú repliky, ktoré nájdete na slovenských a zahraničných weboch a e-shopoch. Geraltov prívesok s vlkom, odznak pobočníka kráľa z Hry o tróny, alebo otvárač na fľaše v tvare Milenium Falcon zo Star Wars. Drobnosti na každý deň, ktoré prekvapia a potešia. Niekedy aj zachránia pred smädom.

5. Pre budúcich účastníkov artist walley na conoch – omaľovánka, printy

Pri návšteve conov si stále kupujem printy a kupujem ich aj svojim blízkym. Každý má svojský štýl a cítiť z neho jedinečnosť svojho tvorcu. A všetci majú radi omaľovánky. Zaberú možno veľa času, ale môžu sa, podobne ako printy, stať dobrou  inšpiráciou pre budúceho umelca, ktorý to môže dotiahnuť veľmi ďaleko. Stačí si pozrieť umelcov, ktorí sa zúčastnili na Conoch alebo ich vyhľadať pomocou sociálnych sietí. A hlavne ich podporíte v ich budúcej tvorbe – Karma +1.

View this post on Instagram

Ako trávite nedeľu? My dnes relaxujeme pri antistresových omaľovánkach pre dospelých. Pripravili sme zoznam piatich geeky omaľovaniek pre vás alebo aj pre vaše ratolesti (s výnimkou prvých dvoch spomenutých). #1 Witcher Omaľovánka je venovaná jednej z najlepšie hodnotených hier súčasnosti. Inšpirovaná je konkrétne treťou zaklínačskou hrou. Odporúčame kúpiť si viac červenej, pre istotu. Jedným z obrázkov je aj Geralt kúpajúci sa vo vani. 😉 #2 Game of Thrones Na začiatku omaľovánok nájdete erby rodov, po nich nasleduje niekoľko postáv a budovy, ktoré poznáme aj zo seriálu. Už na obálke vidieť, že práca s farbami môžer byť rôzna. Obrázky majú veľa detailov a tak nie je problém použiť naozaj mnoho odtieňov. Vymaľovať si môžete dračie vajcia alebo večeru u kráľovho pobočníka. Na maľovánkach pracovalo 5 grafikov a tak sa nájdu precíznejšie aj menej precízne čiary. #3 Star Wars Pre náročných tu máme niečo zo Star Wars súdka. Farby sú označené písmenami alebo číslami. Mnohokrát sa stane že jednoducho zabudnete, ktorú farbu vlastne maľujete. A keď už si myslíte, že dobre maľujete tak zistíte, že ste už v inej farbe. Guma sa stane vašim najlepším kamarátom. Tretí problém je, že nikdy a nikde nenájdete takú farbičku, ktorá by sedela k tej odporúčanej farbe. Výsledok ale stojí za to. #4 Roy Lichtenstein Táto maľovánka je z trochu iná šálka kávy. Roya Lichtensteina môžete poznať vďaka komiksovému obalu žuvačiek. Umelec, ktorý sa venoval pop artu a vniesol komiksovosť do svojich diel. V maľovanke si však môžete dokresľovať a vymaľovať svoj obrázok. Tvoríte tak aktívne umenie, ktoré si od vás pýta samotná omaľovánka. #5 Bonus: Pusheen Pusheen je jedna z najrozkošnejších postavičiek internetového priestoru. Omaľovánka si vyžaduje rôzne farby a tak si nemusíte robiť starosti s farbičkou, ktorá by vám po vymaľovaní chýbala (možno len sivá na telo tejto veľkej mačičky). Poteší malých i veľkých. #popcult #omalovanky #antistresove #nedela #starwars #witcher #got #pusheen #roylichtenstein

A post shared by PoP-Cult (@pop.cult.magazin) on

BONUS: Cable Guy

S touto pomôckou som sa zoznámila len nedávno, no využívam ju takmer dennodenne. Cable Guy je jednoducho popkultúrou známa postava, ktorá udrží mobil, tablet alebo ovládač na konzolu. Má všestranné využitie najmä ak telefonujete a potrebujete nabiť mobil, alebo máte málo rúk na to, aby ste v nich ešte aj ten mobil držali. Nájdete ho v mnohých variantoch a dokonca aj veľkostiach.

Nápady na darček z tohto článku pochádzajú z obchodov. To však neznamená, že sa nemôžete inšpirovať a vytvoriť si ich aj doma. Prajem vám aj vašim ratolestiam veľa zábavy.

DarkSites:

Ivana Tomečková

Zbiera figúrky Funko POP!.Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.