Funko pre každého milovníka kníh

Spoločnosť Funko produkuje množstvá postavičiek v sérii POP!. Medzi nimi nájdete herné, seriálové ale aj športové legendy. Samozrejme, nezabúdajú ani na čitateľov, ktorí chcú priniesť medzi svoju knižnú zbierku niečo iné, nové. V článku sa pozrieme na Funko, ktoré sa budú páčiť každému knižnému červovi.

Spoločnosť má podpísaných viac ako 1600 autorských zmluv na produkovanie figúrok. Medzi nimi teda bude aspoň jedna, ktorá sa zapáči aj vám. Vianoce sú za dverami a ak neviete, čo kúpiť niekomu, kto miluje knihy, nechajte sa inšpirovať legendami fantasy, sci-fi či hororovej literatúry.

#1 Harry Potter

Poznám len veľmi málo ľudí, ktorí nepoznajú Harryho Pottera. Ako dieťa som bola do kníh o bájnom čarodejníkovi veľmi zažratá a prelúskala som ich veľmi rýchlo. Keď som objavila Funko, ktoré sú takmer kópiou Harryho, Rona,  či Hrdozobca, bola som v nemom úžase. Samozrejme, medzi figúrkami nájdete aj Toho, koho meno sa nevyslovuje. V edícií sú aj postavy Cedrica Digorryho alebo Viktora Kruma. Jednou z najkrajších je pre mňa supersize postavička Hagrida a nadrozmerná figúrka Hedvigy.

 

Tento rok vytvorila spoločnosť aj adventné kalendáre, ktoré sú určené pre milovníkov Marvelu a Harryho Pottera. Čo myslíte, kto alebo čo sa bude nachádzať pod číslom 24?

#2 Hra o Tróny

Premyslený príbeh, ktorý je rozpísaný v niekoľkých knihách. Milovníkov seriálu si pohnevali režiséri v poslednej sérii, čo sa však o predaji figúrok nedá povedať. Figúrky síce sú inšpirované seriálom no potešia aj tých, ktorý prečítali knihy a majú k ním bližšie, než k seriálu. Podobne, ako pri Harry Potterovi, aj pri Hre o tróny nám firma ponúka pestrý výber postáv aj drakov (ktorí nie sú drakmi). Wun-Wun, bitka bastardov, Khal a Khaleesi či Hora. To je len pár postáv zo širokej škály. Mnoho z nich dostalo viac verzií. Ak by ste mali záujem, môžete si kúpiť aj samotných autorov seriálu, to ale po vlne nepokojov radšej neodporúčame :D.

#3 Pán Prsteňov

Celosvetovo úspešná knižná séria, ktorá očarila aj filmovým spracovaním. Pán Prsteňov sa stal akýmsi základom každého milovníka popkultúry ale aj kultúry vo všeobecnosti. Moc prsteňa sa stala tiež predlohou na autorské spracovanie figúrok. Práve tieto sú pre mňa jedným z najlepších spracovaní. Obľúbeným medzi zberateľmi je supersize Balrog, Sauron, Treebeard či Gandalf. Figúrky sú prepracované a Frodo či Boromir sa stanú skvelým doplnkom pri knižnej zbierke alebo ako dekorácia v izbe.

#4 Knihy Stephena Kinga

Stephen King a jeho knihy zažívajú aj vďaka sfilmovaniu v posledných rokoch obrovský úspech. To, Cyntoryn zvieratiek, Shinning či jeho najnovšie sfilmované dielo Doktor Spánok, ktoré je už teraz odsúdené na úspech. Pennywise sa stal postavou, ktorá v súčasnosti predstavuje najuspešnejšiu Funko kolekciu. Vďaka pokračovaniu filmu TO nám Funko prináša aj nové spracovanie. Dostupná je aj figúrka samotného spisovateľa a to aj v špeciálnej kolekcií, v ktorej je King poliaty krvou.

#5 Lovecraftov Ctulhu

Poslednou zberateľkou je mala chuťovka, ktorá vyšla už v množstve rôznych prevedení. Ctulhu je legendárna postava z príbehov HP Lovecrafta, o ktorej ste určite už niekedy počuli. Jeden z bájnych Prastarých, ktorý je ohavný a zobrazuje čisté zlo. Bohužiaľ, milovníkov musím sklamať, lebo samotný autor nemá vlastnú Funko postavu. Bola vytvorená len ako custom postava. Ctulhu ako Funko nájdete v tradičných zelených farbách, fosforeskujúceho a dokonca aj čiernobieleho.

Ak ste si z našej malej  ponuky nič nevybrali, môžete sa pozrieť aj našich kamarátov z Nekonečno.sk, kde nájdete veľké množstvo iných figúrok, ktoré potešia každého z Vás.

DarkSites:

Ivana Tomečková

Zbiera figúrky Funko POP!.Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.